Ultimativni filmski vodic

Discussion in 'TV, muzika, filmovi i serije' started by Esh, Aug 15, 2007.

  1. sgt. bull

    sgt. bull Aktivista

    Jel' fakat ili zahebavate?
     
  2. bhd

    bhd Veteran foruma

    Ja kazem fakat :) ocekivao sam bar 3x bolji film od koji je bio :)
    Pocetak drama, tacnije ono prvih 45 minuta :) ostatak.....
     
  3. p4ja

    p4ja Komšija

    niti jedan od ovih naslova zadnjih sto su izasli mislim na superjunake, i ove sf fransize ne moze prici batmanu.. realno onako, dark knight je izdominirao.
     
  4. bhd

    bhd Veteran foruma

    Al pazi... onaj sa Jokerom :)
    Cak je izdominirao i zadnjeg :D
     
  5. p4ja

    p4ja Komšija

    relativno je jako tesko napraviti 3 nastavka a da svaki valja, toga se svaki director boji, al nolan je objasio i zadacu zadao svima, po meni bar..
     
  6. Juka

    Juka Komšija

    Ne znam sta ste ocekivali od supermena, da se mazi sa zodom i faorom, ne shvatam, cemu rasprava, sva tematika od kako postoje stripovi je izmisljotina , od lokacije (Metropolisa i Smallvillea) i ostalog, a da se nadnaravne stvari dogadjaju, pa nije drama vec naucna fantastika!!! Po meni najbolje oslikan Superman na filmskom platnu, bez puno price i dosta akcije, kao da citam comic verziju !!!
     
  7. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Inace od citavog foruma ovdje citam najvise shuplje.Jos da slusam sta se stvarno preporucuje nikad ne bi ni pogledao film jer su preporuke za filmove uglavnom "preskociti i zaobici u sirokom luku"
     
  8. Piroman

    Piroman Komšija

    Ja jedno, ti deseto moj juka! Pa i dark knight je naravno izmišljotina ali čovječe ja tebi govorim o PRIČI/PLOT-u samoga filma tj. NELOGIČNOSTI u istoj! Onoga koji je odobrio ovu priču treba zatvoriti, dok onoga koji je napisao odmah ukloniti sa lica zemlje!
    Evo samo mali djelić tih "nelogičnosti" i "propusta":

    Ne kažem ja da je ovo loš film, štaviše, i gore sam napomenuo da je vrh što se tiče akcije, pogotovu CGI-a koji zasigurno zaslužuje barem nominaciju za Oscar-a, ALI ovo zasigurno NIJE film o supermanu (barem ne o onome iz stripova), KRAJ PRIČE! :smt002

    PS. Iskreno, možda sam i ja ušao sa prevelikim očekivanjima u kino, ipak je prirodno očekivati nešto kvalitetno kada pročitaš da je Nolan umiješan (ponavljam: vizuelno je film do jaja), ali da ima ovoliko "rupa" i "nelogičnosti" u priči, to je bilo stvarno veliko iznenađenje!
     
  9. Juka

    Juka Komšija

    Man of Steel Serijal kao strip ima za nijansu drugaciju pricu po pitanju poznanstva sa novinarkom, dakle ona od samog pocetka zna da je on supermen i da su u vezi, koju ispocetka negiraju u njegovom ljudskom obliku!!!!
    Kal El biva djete naucnika, i nosi njegove gene i kao jedini kriptonac nakon hiljade godina zacet na prirodan nacin, dok je Zod uzgojeni vojnik iz epruvete, i naravno da ce se Zod u svakom mogucem trenutku bolje snaci i brze adaptirati na odredjene uslove nego supermen zbog odredjenih genetskih manipulacija, ali ima i onaj faktor dok je putovao ka zemlji je pokupio odredjenu kolicinu zracenja naseg sunca i samim tim postao jaci od ostataka kriptonaca sto je i onaj cin kad krcne kicmu Zodovu... Ja sam uvjeren da je ovo najbolji Supermen ikad napravljen, na cast Christopher Reeve-u, ali ovaj mali ce ga u mojim ocima nadmasiti, i napokon je naucio da se gace nose ispod kostima :D !!!!
     
  10. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Meni zadnji Batman, sto ga vise gledam, sve gori i gori. Previse banalnih scena i nelogicnosti ima.

    Zadnje dvoje sta sam ja odgledao u kinu:

    WWZ - meni je se svidjo 7.5/10.

    Hangover 3 - Iako volim ovaj serijal, ovaj dio mi se nije svidjeo u opste. Ali opet tesko je napraviti 3 nastavaka komedije da imaju isti humoristicni uticaj na publiku. Jedna solidna 6/10 od mene za ovaj nastavak. Moze se covjek nasmijati, ali ni blizu kao u prvom dijelu.
     
  11. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Evo sad i Batman ne valja, ne treba ovdje nikoga slusati :D
     
  12. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Zestok Supermen, ima 2-3 cheezy scene, ali daju se preboljet :)
     
  13. sgt. bull

    sgt. bull Aktivista

    Pa zadnji Batman i jeste odron i to teški.
    Storytelling = 0
    Likovi = 0
    Smisao = 0
    Naprave Banea da valja i onda urade šta urade. Hebote.
     
  14. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Jel vi pricate od The Dark Knight Rises ili je izaslo jos nesto poslije? :D
     
  15. sgt. bull

    sgt. bull Aktivista

  16. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Udarila vas ova vrucina pravo, malo na bazene :D
     
  17. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Kod mene vala nije vrucina. Napolju jedva +15 i kisa pada. :)

    Toliko nebuloza ima ovaj zadnji dio novog Batmana, da, barem meni, upropasti film skroz. Prva dva dijela su bila puno bolja. ISprva, kad sam ga odgledao u kinu, pravo mi je se svijdeo, ali sad, kako ga koji put ponovo odgledam, sve mu vidim vise mana, i manje mi se svidja.
     
  18. xman

    xman Komšija

    Cijela trilogija mi nije sjela ponajvise radi furanja tog "realizma" i namjernog bjezanja od prepoznatljivog BATAMAN univerzuma i atmosfere,te samog lika batmana koji mora u sebi da nosi odredjenu dozu mistike i prema nama kao gledaocima,a ne samo prema onima koje ce da prebije u filmu. On jednostavno ne zna je li napacena dusa,playboy,ili nesto trece. Karakterizacija lika batmana nula cista. Akcija i Joker su izvukli prva dva dijela. Treci dio je katastrofa i uz Prometeja najvece razocarenje koje sam dozivio,neovisno o velikim ocekivanjima. Tu bi dodao i Hobita,ali ocito je sniman za djecu pa ne zamjerim sto nema ni 5% LOTR magije.
     
  19. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Zato sto je i knjiga "za djecu"...
     
  20. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Looper (2012)

    http://www.imdb.com/title/tt1276104/

    Solidan akcijski sci-fi, u fazonu klasicnih sci-fia 90-ih a la Twelve Monkeys (Bruce u oba), ne bas toliko dobar kao TM ali nije za baciti.
    Ovaj malac Pierce Gagnon bi mogao postati zvijezda.

    edit: vidio sad na searchu da je spominjan vise puta, ali hajde nije na odmet opet spomenuti.