Ultimativni filmski vodic

Discussion in 'TV, muzika, filmovi i serije' started by Esh, Aug 15, 2007.

  1. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Preporučujemo novije, barem tako sam uočio.U Cubricku se nema šta loše reći. I scenarista i režiser. Takvi su najbolji...
     
  2. Code-R

    Code-R Aktivista

    Vidim da se preporucuje novije, samo kazem da je ovo steta ne pogledati. Covjek je pored toga sto je bio i scenarista i rezisers bio sjajan direktor fotografije, Barry Lyndon je istorijska drama koja je snimana sa zoom objektivom da bi se izgubila percepcija dubine i postigao osjecaj da gledas sliku(na platnu, da ne bude zabune :D ). Od novijih filmova uglavnom mi se svidjaju preporuke sa foruma, s tim sto niko nije spomenuo Scorsesseov Departed koji je genijalan i Litlle miss Sunshine, film koji me je prijatno iznenadio. Mislio sam neka cheap komedija, kad ono sasvim O.K. film.
     
  3. Nani

    Nani Komšija

    Odgledah ja Zeitgeist Addendum, ako ga ko nije gledao obavezna preporuka, sramota da ovakvi filmovi nisu na spisku ljestvica, ljudi ne vole istinu!
     
  4. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  5. Hansel

    Hansel Komšija

    Meni je Will Ferrell jedan od najboljih glumaca. Njegovi filmovi su većinom ekstra komedije. Obavezno pogledati Anchorman: The Legend of Ron Burgundy (2004), komedija - totalno otkačen i smiješan film. Ja sam ga gledao više puta i svaki put isto smiješno. :)
     
  6. Juka

    Juka Komšija

    ja bonda i smeca, meni pravo bezveze film, u par navrata mi malo falilo da zaspem :shock: (ne vjerujem da je do umora).
     
  7. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Meni OK Bond bijase, samo previse pati za trebom iz proslog dijela :| I falilo mi je "My name is Bond, James Bond.".
     
  8. Juka

    Juka Komšija

    nema, totalno su ukinuli neke tradicionalne djelove, kao to napomenuto "My name is Bond, James Bond", samo na prvoj sceni astona skrha, a sve ostalo lobiranje forda i range rovera , meni nije nikako lego, ma nemoze ba Bond bit zut pa makar. :lol:
     
  9. Qler

    Qler Veteran foruma

    aston je fordov :)

    i gdje je martini?

    a i gadgeta nema, ali haj to je opravdano njegovim pocetkom kao agent 007, kao ono tek poceo pa nema jos tih zezancija..
     
  10. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Daniel Craig je apelovao da se vrati Q i Moneypenny u seriju, nadam se da ce uvaziti :D Povratak Q-a znaci povratak gadgeta :D
     
  11. syss

    syss Veteran foruma

    here, here... umro sam 200 puta od smijeha.
     
  12. Esh

    Esh HWB

    I opet ti moram ponovit da se Superbad ne moze smatrati narocito dobro komedijom. Kako nema kvalitetnih filmova ove godine, standardi su nam pravo opali :x
     
  13. Hansel

    Hansel Komšija

    Big Stan (2007) - Rob Schneider - Komedija. Ekstra film, kao i svaki film Rob Schneider-a. Big Stan završi u zatvoru ali prethodno nauči borilačke vještine da bi se mogao zaštiti od homoseksualaca. Prvi okršaj mu je upravo sa svima poznatim Bob Sapp-om. Dalje neću...Preporuka svakako.
     
  14. syss

    syss Veteran foruma

    @enis... ne znam šta ti ne valja sa superbad, meni je totalno ok.
     
  15. Blowfish

    Blowfish Aktivista

  16. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  17. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Steve McQueen at his best :)
    Po meni najbolji automobilski film svih vremena ...
     
  18. Loki

    Loki Komšija

    Evo počinje Krug (japanski) na TV-u upravo. Odma iza ide dvica. Brrrr...

    Inače mi je Krug jedan od dražih horrora, ko nije gled'o preporuka.
     
  19. Nani

    Nani Komšija

    Danas sam odgledao 2 trailera (1080p);

    Prvi je Star Trek (izlazi 8 maja 2009), najezio sam se kako je film odradjen, dovoljno je rec da je reziser J.J. Abrams covjek koji stoji iza serija Lost i Alias.
    Zachary Quinto poznatiji publici kao Syler iz Heroja glumi mladog Spoka.
    Trailer mozete pogledati i skinuti ovde; http://www.hd-trailers.net/preview.php?id=star_trek

    Drugi film je takodjer pravo remek djelo sa Tom Hanksom koji ocigledno je fan Den Brauna jer je vec odglumio u Da Vincievom kodu.
    Dakle 2 ekranizovani film Den Brauna je planiran za maj 2009 kao i Star Trek, radi se o Andjelima i Demonima;
    Tajno drustvo Iluminati i doktor koji je uspio stvoriti energiju iz nicega; Zanimljiva je cinjenica da je crkva slala kako svecenike tako i mnoge potplacene ljude da stoje ispred kina i protestuju za djavolsko djelo poput Da Vincievog koda, predvidja se da bi se scenarij mogao ponoviti->staranje energije iz nicega :D
    Hansku ostaje jos da razotkrije vladu sa 3 filmskom ekranizacijom Den Brauna, "Digitalnoj tvrdjavi".
    Trailer mozete preuzeti ovde; http://www.hd-trailers.net/preview.php?id=angels_demons
     
  20. Loki

    Loki Komšija

    Stid me reći da nisam pročitao Anđele i demone al' eto sad izlazi film pa ću pregledat'. :D

    A na Star Trek trailere šta reći, dogodio se jedan od onih "geek hard-on".