Ultimativni filmski vodic

Discussion in 'TV, muzika, filmovi i serije' started by Esh, Aug 15, 2007.

  1. Juka

    Juka Komšija

    Film je beton...
    A sam SoundTrack, mislim pored Blachawk Down da je po meni najbolji...
     
  2. Hansel

    Hansel Komšija

    U biti Denzel Washington i nema loših filmova.
     
  3. NAILS

    NAILS Moderator

    Sta ima veze spomenut fil i star par godina ako je dobar. Iance pjesma koja se vrti citavo vrijeme u filmu su rdili NAILS-i.. zove se mark has been made.
     
  4. exchanged life

    exchanged life Aktivista

    Ma ono što je dobro, ostaće dobro pa makar bilo staro 5 godina ko što reće hurashica.
     
  5. nFare

    nFare Komšija

    ..Tacno tako.

    Cristoph Waltz (Jew Hunter) odglumio genijalno. /"That is bingo"/ :D
    Pulp fiction parada u uniformama, Natzi style. :)
    Film do jaja.
     
  6. zoi

    zoi Veteran foruma

    Ja tek sinoc odgledao Gran Torino,i ne zalim.Nisam odavno bolji film odgledao,preporuke ;)
     
  7. zoi

    zoi Veteran foruma

    Sinoc jos jedan film legao,ovaj put The Hangover.Meni bezveze film,zadnja cetvrtina izvlaci ostatak,sve u svemu ne vrijedi pogledati,ako se mene pita :|
     
  8. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Pogledao Bruno. Iako ima par scena za oplakati, film nije nimalo originalan. 70% je podjonjeno iz Borata.
     
  9. GW

    GW Moderator

    Od kako je došao u Ameriku sve mu je kopiranje. Jedina dobra komedija mu je bila Ali G show (UK).
     
  10. dmr

    dmr Veteran foruma

  11. dmr

    dmr Veteran foruma

    meni je jedini dobar dio filma one fotke na kraju, kada ide odjavna spica :mrgreen:
     
  12. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Pogledao jučer I. Basterds i moram reći da me je film totalno razočarao.
    Kao prvo, ne mogu da shvatim da je Tarantino pisao scenarij za ovaj film oko četiri godine, a priča je po standardima Tarantina nevjerovatno plitka (nema retrospektivnih folova itd ...), neki američki jevreji se okupili da siju strah i čemer brutalno ubijajući naciste, nacistički lovac na jevreje Hans Landa se ubaci u tu svu priču, premijera nacističkog filma, dolaze sve glavešine ...
    Prve scene su odavale naznake da se može raditi o nekom WWII meets The Good, Bad, and the Ugly filmu ali je to poslije sve Tarantino zasro brutalnim scenama skalpovanja, urezivanja svastike na čelo, prebijanjem bejzbol palicom ... Generalno, nemam ništa protiv nasilja u filmovima, ali ga je ovdje on totalno pretjerao zbog očigledno nedovoljne inspiracije.
    Nejvjerovatno puno šupljina u cijeloj priči ima, pogledajte film pa ćete i sami skontati, nisam mogao da shvatim o čemu se zapravo radi ovdje, da li je u početku film trebao biti homage špageti westernima, da li je film parodija, tragi-komedija ili je sve to u jednom. Ako jeste, onda defitivno ta kombinacija nije dobra.
    Sve u svemu, jako loš film s obzirom da Tarantino stoji iza njega.
     
  13. tepsijash

    tepsijash Novi član

    Ne znam meni je The Hangover solidan film. Ukusi su razliciti i to , ali ja ga bas ne bih stavio na "don't watch listu" .
     
  14. Hansel

    Hansel Komšija

    Hangover je prosječan film. Ni manje ni više. Samo je stvar u tome što se u zadnje vrijeme snima malo komedija pa se svako osvježenje pozitivno dočeka i da koja ocjena više.
     
  15. nFare

    nFare Komšija

    Pregledao sam District 9 i moram reci da sam prilicno zbunjen, ne znam oko cega se digla tolika prasina osim sto je u samom filmu mnogo ima.. Plitka prica sa standardnim porukama i poukama o ljudskoj pohlepi, mrznji itd itd. sve to sa štihom dokumentranog "realisticnog" filma sa par dobrih efekata i eksplodiranih glava i jos neko ima muda da stavlja ovo u istu recenicu sa Blade Runner-om.
    Ne znam, ja sam poprilicno razocaran filmom.
     
  16. Esh

    Esh HWB

    Slazem se s tom ocjenom. Prenijete su neke politicke poruke te ponudjen alien/SF film iz malo drugacijeg ugla, posebno s aspekta kako bi se ljudi ponasali prema alienima kad ovi nemaju neku superiornu tehnologiju, no generalno je i meni film ispod nekog prosjeka.
     
  17. nFare

    nFare Komšija

    Bas tako, film jednostavno nije odmakao daleko od samo dobre ideje..

    Nego je li iko gledao ovo : http://www.imdb.com/title/tt1034032/

    Obzirom na tematiku relevantne su samo ocjene po IT forumima. :mrgreen:
     
  18. Esh

    Esh HWB

    Sabura, film se tek poceo prikazivati :)
     
  19. Pasha

    Pasha Komšija

    Film je zanimljiv. To što su naša očekivanja bila veća... :D
     
  20. syss

    syss Veteran foruma