Vista game performance

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by Vedo, Jan 31, 2007.

  1. Vedo

    Vedo Moderator

    Upravo sam instalirao Vista Ultimate edition. Vjerovali ili ne, al u 3D Marku 2005 mi je CPU score sa 3800 na WinXP-u skocio na 6200 na Visti (AMD64 3500+).

    Jel' jos iko dozivio ovakva ugodna iznenadnja :D
     
  2. n00b

    n00b Novi član

    slicno jeste.... na AAO na kojem sam imao u prosjeku oko 60FPS-a, sad imam oko 100-120FPS-a na nekim mapama i vise..... na FEAR-u 80-140........ RainbowSix Vegas takodje prosjek 90FPS-a...... mana jedina zbog koje imam XP je punkbuster koji ne radi na Visti jos uvijek....
     
  3. TopniK

    TopniK Komšija

    Pa znači jače konfiguracije (koje ispunjavaju preporučene zahtijeve Vista-e) će dati bolje perfomanse na Vista-i nego na WinXP-u?
     
  4. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Extra ... znaci prelazi se na Vistu :twisted:
     
  5. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Ja vam ne vjerujem ni rijeci. Screenshotove pa mozemo pricati.
     
  6. Looney

    Looney Komšija

    Slazhem se ...
    Znachi HW koji je prosjechan recimo che imati bolje rez na Visti nego XPu ... ne vjerujem def. dok ne vidim SS ili pak chu si stavim Vistu da probam to ...
     
  7. Moncho

    Moncho Komšija

    ev odo maxuz stavit Vistu da vidim to cudo....., javnem rezultate.. :smt002
     
  8. Esh

    Esh HWB

  9. Vedo

    Vedo Moderator

    Pa ne lazem, stavit cu screenove za dan-dva, nemam sad kad vrtit 3D mark
     
  10. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    eno OS je oficijelno star jedan dan, a vec se popravke pojavile i problemi sa vise od 3 gige rama... :mrgreen:
     
  11. iskusni

    iskusni Komšija

    Nevjerovatno koliko ram utiče na performanse na visti:
    CoH 2048*1536 512 MB RAM-a
    XP 70 FPS
    Vista 12 FPS

    a sa 1GB ili više rade približno

    :shock: :shock: :shock:
     
  12. Qler

    Qler Veteran foruma

    pokusaj u BIOS-u prebaciti disk sa SATA na ono non-SATA tako nekako meni je to rijesilo problem sa tim prebacivanjem. a meni pravi problem sto mi ne prepoznaje USB stickove.. ni jedan... Bluetooth mi je radio ko doxa ali nijedan stick nije htio...
     
  13. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Pa Vista u idle modu jede otprilike 480MB ako imas vise od 512. :|
     
  14. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Zato mi je ne pada na pamet stavljat dok ne budem imo bar 2GB rama....
     
  15. n00b

    n00b Novi član

    Taj isti problem ima i XP... imam 4GB u masini, a Vista i XP (32b) vide samo 3GB i nema sta nisam pokuso ali nece drugacije.....
     
  16. syss

    syss Veteran foruma

    nemaš šta pokušavati, trebaš 64bitni os.
     
  17. Predator

    Predator Aktivista

    Imam vistu vec vise od mjesec dana ta prica da je brza od xp-a je zesca glupost, Vista zdere ram kao luda meni uzme 500MB cisto onako, obrada videa i sl. radi osjetno sporije nego na XP-u.
    Sve u svemu nisam previse odusevljen dosta toga neradi kako treba, drajvera nema pa guram one od XP-a pa neradi bas sve kako treba, najvise me nervira sto nemogu natjerati da mi radi Bluetooth koji mi treba za mobitel.
     
  18. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Je, makar 64-bitni XP. To bi u biti bilo najbolje, vista je jos uvijek DREK.
     
  19. Jelen

    Jelen Novi član

    evo sam ih probao i vratio se na XP.

    najveci problem je nekompatibilnost programa( tocnije powercinema) koji koristim za tv, i punkbuster problem:)

    ali sve zajedno odlicno izgleda, i poprilicno brzo.

    vratim se kad srede jos neke sitnice
     
  20. Reznor

    Reznor Overclocker

    Ne znam koji je tebi razlog da ti ne radi Bluetooth,meni automatski prepozna i ima cak bolji menu nego na XP-u

    Eh sad da i ja kazem. Kada udjem u ''Open'' (da izbjegnem autorun) i udjem u CD da nesto kopiram nesto na HDD. On meni pocne nesto ocitavati na CD-u po pola sata i pojavi mi se neka zelena crtica da nesto ocitava (pitaj boga sta) i tako jedno lijepih 30min sve kobajagi ocita. I taman sam lijepo pocupao par zivaca i udjem ja u neki folder ili samo kliknem na folder, kad on opet pocne ocitavati. Svi CD/DVD-ovi koje sam stavio (jedno 20-tak) su potpuno ispravni i sad sam opet na XP-u probao i ''fice'' bez problema. Pa ko je tu lud? Drivere je navodno sam snimio. Eto, vase misljenje o ovome? Jedan kolega mi je rekao da je to sto DVD-RW mi radi u PIO modu zbog zastarjelih drivera (Vista RC1) i da moram da skinem novu radi boljih drivera, za sto nisam nesto raspolozen (na ftp-u ima soma partova + cesto prekida konekciju i nemam vremena da se tim opterecujem). Ako postoji kakav nacin NO.2 da ko zna, da si skinem druge drivere, ili?
    Konfa (iliti kanta) je: ASUS K8N-E, AMD Athlon 64 3000+ soc754 , 1GB RAM, GECUBE ATi Radeon 9600Pro 256MB RAM, ASUS DRW-1608P, 450W napojna, WDC-WD1200JD SATA Disk 120GB.