Windows 10

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by NAILS, Aug 16, 2014.

  1. igor.g

    igor.g Komšija

    Nakon sto odradis upgrade sa 8.1 na 10 preko aplikacije, moci ces odraditi clean install sa kodom od 8ce. Tako bi valjda trebalo da bude.
     
  2. Eldorado

    Eldorado Komšija

    ja sam dobio obavijest za update na win 10 free 29 tog al nije mi legalan win 8.1 :)

    poslao sam na mail neku obavijest al bio free ili ne znam kako ce se nabaviti :D
     
  3. NAILS

    NAILS Moderator

    Svi koji su rezervisali win10 ce dobiti upgrade (i pirati) ali ce samo oni koji su imali legalan sistem imati genuine win10.
     
  4. Decerto

    Decerto Komšija

    znaci nisam jedini :smt003 skinuo ovu zadnju 10240 RTM verziju,instalirao i pozalio.Sve se loada ekstremno sporo,kad se pc upali moram cekat par minuta dok loada speedfan,pa onda kad kliknem da otvori chrome cekam jos nekih ~15 sekundi.Na win 7 to je otvaralo iste sekunde kad pokrenem program,znaci windows se boota,speedfan vec loadan,steam takodje,a na win10 nikad.
     
  5. Aladdin

    Aladdin Aktivista

    Ne znam šta je kod vas problem ali kod mene 10240 radi odlično.
     
  6. Qler

    Qler Veteran foruma

    Kod mene digne sistem i ne skontam da je zavrsio. Bas brzo i nikakvih problema.
     
  7. dmr

    dmr Veteran foruma

    ne znam sta ste toliko zapeli za desetku, sacekajte malo. Ako je brzo dizanje jedini razlog da se i ja pofalim da mi se win 7 pravo brzo digne sa ssda :D
     
  8. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ma i kod mene je ssd i brze se desetka digne nego sedmica
     
  9. NAILS

    NAILS Moderator

    To su bili problemi odmah nakon instalacije ove kobajagi RTM verzije. Poslije je Ms pustio nekoliko updatea koji su srediili spori boot. Sada je ok.
     
  10. dmr

    dmr Veteran foruma

    koliko brze, 5 sekundi? :)
     
  11. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Ukupan boot je 5 sekundi desetke na ssd-u. :D
     
  12. dmr

    dmr Veteran foruma

    a 10 na win7? :D
     
  13. Qler

    Qler Veteran foruma

    U toku sljedece sedmice mijenjam graficku.,ne bi trebalo da imam problema sa aktivacijom/licencom?
     
  14. Vedo

    Vedo Moderator

    Nema veze grafa sa Windowsom. Samo maticna ploca
     
  15. Decerto

    Decerto Komšija

    kakve veze ima maticna ? Ne napadam te :smt003 ,nego ne znam pa pitam :D.
     
  16. NAILS

    NAILS Moderator

    Boot je od osmice mnogo bolji. Win8 star godinu dana sa hdd laptopa starta za manje od 15 sekundi. vidis desktop i odmah radi.

    Ali win10 od prvih verzija ima nekih sitnih boot problema. Pokrenes task manager i on nesto loada. Pritisnem start dugme i nacekam se dok ga otvori. Nakon 5-6 koristenja se brze pojavljuje. Posebno ako hocu pretragu. Igre idu brzo, dosta programa starta brzo. Boot je brz ali adobe i corel programi i dalje traze vise vremena nego inace. Antimalware servis stalno nesto opterecuje CPU. Vjerujem da je ovo rezultat silnih upgrade-a kroz verzije pa cekam 29-ti da dignem sve nafriško.

    Decerto Veže se za SN matične.
     
  17. Decerto

    Decerto Komšija

    e isti slucaj i kod mene.Probam i ja reinstalirat neku kasniju verziju,ako bude isto vracam se na win7 home prem,barem dok dx12 igre ne budu normala.
     
  18. NAILS

    NAILS Moderator

  19. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Ako ko bude naletio na jednu finu narodnu verziju nek podjeli sa rajom :D
     
  20. anel007

    anel007 Komšija

    jutros se meni nesto skidalo pa haman i pola sata punom brzinom, u task manageru sam vidio da windows update skida neke stvari pa sam pretpostavio da je desetka u pitanju, vidjet cu sutra sta ce biti i hoce li ponuditi update