Windows 10

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by NAILS, Aug 16, 2014.

  1. Pionir

    Pionir Overclocker

  2. NAILS

    NAILS Moderator

    Re: Windows 9

    Kako misliš kada klikneš folder ? Nema veze folder sa startom.
     
  3. Pionir

    Pionir Overclocker

    Re: Windows 9

    Pa ikona koju vidis u taskbaru...cekaj, mozda ja gresim.

    Ovako, ova slika je sa tvog racunara ?

    Na sto kliknes da ti se otvori start (sa opcijama ala all programs, search, control panel itd) ala windows 7 ;

    [​IMG]
     
  4. Qler

    Qler Veteran foruma

    Re: Windows 9

    Ali realno, sta mozes na start meniu a ne mozes, cak i brze na start screenu? Znaci ne fali mi start sekunde. I onako ga skoro nikad nisam ni koristio...
     
  5. NAILS

    NAILS Moderator

    Re: Windows 9

    Pionir - Klikenm taj start, windows dugme: http://pokit.org/get/img/254e5aeba33835 ... cb47cf.jpg ..ali da bi radilo kao na slici, moras imati classic shell.

    Qler - Startscreen je prvo fullscreen koji izlazi iz desktopa i ulazi u metro. A meni treba u nekoliko situacija da otovrim start a da mi ostanu otvoreni prozori programa kao i taskbar. Ako sam u igri, pritiskom na win dugme izlazim na desktop, ali sa defaultnim opcijama osmice me baca na metro, kada iz metroa kliknes desktop kvadrat, vrace me u igru. Pa moram izlaziti sa win+e da bi dobio desktop.

    Metro je zanimljiv fičr da je integrisan u desktop. Neka je fullscreen ali da ne prekriva taskbar vec da mi dozovli prelaženje iz programa u program koji su mi otvoreni kroz taskbar. Nikada nista ne radim u fullscreenu osim nekih igara a opet takodjer neke koristim iz window moda.
     
  6. Piroman

    Piroman Komšija

    Re: Windows 9

    http://www.stardock.com/products/start8/

    Ja ovo gore koristim (na win 8.1), a namjestio ga tako da ako kliknem mišem na "start" otvara mi metro, dok ako pritisnem WIN tipku na tastaturi, otvara mi "klasični" start menu iz win7! Ova druga opcija je itekako korisna ako želim izaći prilikom igranja, gdje samo pritisnem win tipku i na desktopu sam ali radi i alt+tab bez problema! :wink:

    Generalno, Win8(.1) se kod mene pokazao kao dosta brži i stabilniji od win7 sa kojem sam imao tu i tamo problema i pokoji random BSOD! Samo namjestio ovaj start menu i boot direktno na desktop i sve fercera bez problema!
     
  7. Reznor

    Reznor Overclocker

  8. NAILS

    NAILS Moderator

    Re: Windows 9

    Šuška se da uz devetku ide dx 12 sto je i ocekivano. Obzirom da je MS najavio da je DX12 odgovor na mantle, bice zanimljivo.
     
  9. dmr

    dmr Veteran foruma

    Re: Windows 9

    suskal se da ce dx12 biti i na win7? :)
     
  10. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Re: Windows 9

    Hoće, kao što je DX10 izašao za XP. :D
     
  11. dmr

    dmr Veteran foruma

    Re: Windows 9

    Bemu :D
     
  12. NAILS

    NAILS Moderator

    Re: Windows 9

    He, cemu toliki inat pa si i dalje na sedmici.. ?
     
  13. dmr

    dmr Veteran foruma

  14. NAILS

    NAILS Moderator

    Re: Windows 9

    Zaboravis na aero za heftu. Prvi sam imao "probleme" sa izgledom a sada, cak i kada probam sedmicu, ne fali mi.
     
  15. dmr

    dmr Veteran foruma

    Re: Windows 9

    A jednostavno ne vidim sta je prednost, mene samo dx12 moze natjerat na osmicu ili devetku :)
     
  16. Pionir

    Pionir Overclocker

    Re: Windows 9

    Nema tu nista lose :) , ali preci ces i ti :D

    Koristim ovako kako je napravljeno, bilo je na pocetku malo problema, ali sada sam ok.

    Najvise mi smetalo sto neke programe nisam mogao naci, imam na racunaru, ali search mi to ne nalazi i moram otici na This PC i tamo traziti...ali kada se uhodas "ide ko u Hamide" :D .

    Sada nadjem sto trebam od programa, prebacim ikonu na metro i kada koristim PC ne spustam ili ne zatvaram program (desktop), nego misem odem na ikonu start-metro i pokrenem aplikaciju/program koji zelim, Pokit npr koji koristim samo po potrebi i ne starta se sa Windows-om, desktop je za to vrijeme cist i uredan :)
     
  17. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Re: Windows 9

    I ja sam na sedmici jos uvijek, doduse iz opravdanog razloga. Sedmica mi je legit, a nisam iskoristio onu priliku za upgrade za malo para. Osmica je tada bila lame.
     
  18. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Re: Windows 9

    Meni FIFA 14 ne radi nikako dobro na osmici, to je dovoljan razlog da ne budem na njoj :mrgreen: A i izbacivalo mi je neke random BSOD-e cega nema na sedmici.
     
  19. dmr

    dmr Veteran foruma

    Re: Windows 9

    Ja do sada jedino sto sam na xp presao sa 98 zato sto mi se stvarno svidio sistem. Na 7 sam presao zbog dx11, a izgleda da cu na 9 zbog dx12
     
  20. NAILS

    NAILS Moderator