Windows 7

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by Esh, May 26, 2008.

  1. NAILS

    NAILS Moderator

    Vec neko vrijeme popup mi izbaci i javi da mi je spor PC te mi tokom igranja ili ovo pokaze:

    [​IMG]

    Ili sam prebaci na classic. Kako da ovo blokiram da mi ne dira temu ? Naravno klikno sam na zadnju opciju ali se opet pojavljuje. Takodjer ako kliknem na nesto drugo ili nastavim sa igrom pa izadjem, ovaj prozor nestane pa neko vrijeme nisam znao ni sto me upozorava.
     
  2. Sena

    Sena Veteran foruma

    I meni ovo nekad prikaze, pa da se i ja prikljucim pitanju, kako se moze iskljuciti?
     
  3. NAILS

    NAILS Moderator

    Neko je spominjao da se ovaj problem desava sa SLI konfiguraciom. Ali eto, meni to nije slucaj. Ima vec pravo dugo kako mi izbacuje da mi je spor PC ali me nervira sad i ova poruka a i automatsko mjenjanje teme bez mog orobrenja.

    Prilikom samog startovanja nekih igara sam prebaci na classic a kada izadjem vrati na defaultnu. Ali je sada cini mi se "random" desavanje.
     
  4. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Danas podigao win7 64bit prijatelju, laptop dell e6400. Kaže mi hdd ima 320gb (bar je pisalo u my computeru), prilikom instalacije očita mi 2 particije, jedna 80gb druge se ne sjećam veličine. Idem na tu drugu da je formatiram izbaci mi poruku ne može formatirati. Obrišem particiju i nestane wtf? Podignem sistem na ovoj prvoj i sve uredu, drajveri instalirani ali samo očita 80gb particiju bilo u my computeru bilo sa disk managerom. Da nema neki fol da se ova 2. particija 'otključa' ili je fkt hdd samo 80gb pošto ga aida64 očitava kao wdd8xxx neki model što bi značilo da je zaista 80gb hdd??? Pokrenuo ponovo instalaciju do onog dijela gdje kreiram i formatiram particije i samo ima ta od 80gb i onih 100mb rezervisanih za win7. Vala baš čudno da c2d i 4gb rama laptop ima samo 80gb hdd... Mijenjao ahci sata ali dobijem samo bsod ako stavim bilo šta drugo osim ata.
     
  5. aeRo

    aeRo Komšija

    Veliki sam fan XP-a i po meni je to najstabilniji sistem bio (i ostat ce). Nisam kompetentan toliko da pricam o tome ali necu promijeniti misljenje. :smt003
    Nego, kako je legla nova grafa razmisljam na prebacivanje na win7 ponajvise radi novih igara za koje je vista/win7 requirement. A mislim da ce to ubrzo postati standard. Interesuje me hoce li biti pada u brzini s obzirom da nemam high end konfiguraciju a xp imam sa pola pogasenih stvari, dakle tweakan za performance do kraja. Takodjer, interesuje me bi li u mom slucaju dodatna giga rama igrala ulogu ? Mislim ako nece puno mijenjati da bezveze ne dajem 40 KM jer sam se svakako uvalio 3 glave za grafu. Imam 2 + 1 module tako da bi ovog od gigu morao baciti. :mrgreen:
    Unaprijed hvala na odgovorima !
     
  6. Vedo

    Vedo Moderator

    konfa je skroz OK za Win7 32bit. Izgubit ces jako malo na performansama, al to nikad neces ni primjetiti.
     
  7. aeRo

    aeRo Komšija

    Sta da radim po pitanju RAM-a ?
     
  8. Vedo

    Vedo Moderator

    3 GB za Win7 32bit je skroz ok. Ubodes li 4, trebao bi onda preci na Win7 64bit, a on je ujedno i malo vise gladan rama. Prelistaj forum, pisano zilion puta, 32bitni OS ne moze koristiti vise od 3 GB rama, 2 GB max po aplikaciji / igri. 64bitni OS nema to ogranicenje. Tako da ti je najbolja opcija ostat na te 3GB + Win7 32bit, ili ici na 8GB i Win7 64bit (sto nije bas pametno sa tom konfom, ulagat u nju).
     
  9. aeRo

    aeRo Komšija

    Onda cu definitivno nabaciti Win7 i ubaciti jos jednu gigu za svaki slucaj, kad je bal nek je maskenbal. :smt003
     
  10. aeRo

    aeRo Komšija

    Nisam vidio da si editovao post.. Dakle da ne idem onda na opciju 4GB RAM i Win7 64 bitnu verziju, to je premalo ?
     
  11. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Ma idi slobodno na x64 + 4GB, do prije pola godine je citav forum bio na toj kombinaciji, sad su se malo osilili kako su nove igre dosle :D
     
  12. aeRo

    aeRo Komšija

    Sa dualcima ili ? :smt003
    Slabo vidim da iko od ovih aktivnih forumasa vucara jos dualca sa sobom. :mrgreen:
     
  13. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Ma dualci se jos uvijek mogu nositi sa igrama, a sto se tice x64 glavna stvar je mogucnost alokacije vise od 2GB memorije po aplikaciji - sto dobro dodje kod memorijski-intenzivnih aplikacija. Da nije toga, rekao bih ti da predjes na Win7 x32 i ostavis te 3 gige RAM-a. XP je davno umro, i treba ga takvog i ostaviti, prije dvije sedmice sam litre znoja prolio dok nisam natjerao prokleti USB da proradi kod druga, pun je tih sitnih boljki sto nema sanse da se dogodi na sedmici...
     
  14. techton

    techton Aktivista

    @amarextreme

    vezano za zvuk na win 7... Ako ti je realtek audio chip, probaj instalirati drivere za vistu v.218 cini mi se. Znaci nista novije od 218
     
  15. amarextreme

    amarextreme Aktivista

  16. techton

    techton Aktivista

  17. aeRo

    aeRo Komšija

    Zanima da li su ogromne razlike izmedju windows paketa za nas "prosjecne" korisnike ? Htio bih da skinem Win7 Enterprise trial verziju direktno sa Microsoftovog sajta pa me interesuje hocu li propustiti mnogo recimo u odnosu na Professional ili Ultimate ?
     
  18. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

  19. aeRo

    aeRo Komšija

    Nisam retardiran da ne znam sam pronaci tabelu sa usporedbom nego me zanima licno necije iskustvo koliko se zapravo razlikuju svakodnevnoj normalnoj upotrebi, nije mi ni na kraj pameti da razbijam glavu sa tabelama i nekim usporedbama za stvari koje mi nece nikad zatrebati. Molim te ubuduce da mene preskocis sa tim tvojim instant just fucking google it odgovorima. Hvala.
     
  20. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Nisi retardiran, a zelis da neko "razbija glavu" umjesto tebe? Ok.