Windows 7

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by Esh, May 26, 2008.

  1. Suad Bolic

    Suad Bolic Guest

    joj ljudi jeli mi ko moze pomoci, ja ulazim u neku igru:npr call of duty 2 multiplayer,,i krene mi ulaziti i izbaci i pise "WIndows is cheking a solution of problem".. i tako i na cod2 i cod4 ,nez sta je,ako moze pomoc...ili ko zna da bas nastima neka me doda na skype:suad.bolic...a onda mi poslije ovog pise"problem caused the program stop working correctly....."...moze li pomocc molim was! imam win7
     
  2. Sena

    Sena Veteran foruma

    Sto mi win7 nekad iz cistog mira vrati Basic Themu.
     
  3. selvin

    selvin Moderator

    Taj problem se pojavljuje kod dual gpu rjesenje, citao sam to negdje. Aero temu vrati na basic, pa moras restartovati dwm servis da bi ponovo pokrenuo aero temu. Ako ti je aero tema i ako trenutno imas SLI, inace ignore ovo :D
     
  4. Sena

    Sena Veteran foruma

    E kvaka je sto nemam SLI trenutno, samo je jedna GTX 570 unutra, primjetio sam kad vrati na Basic Themu, da ako zatvorim Operu vrati se Aero, medjutim nekad je potreban reset, cak i ako u settingsima izaberem Aero, ono ostaje Basic. Hvala na pomoci.
     
  5. selvin

    selvin Moderator

    Da ti nije kako ostalo prepoznato da je bio SLI :D Ali znam da se javljali problemi to sto govoris, dzaba izaberes Aero, ostane Basic. Moras restartovat DWM servis da bi uspjelo.
     
  6. Sena

    Sena Veteran foruma

    Evo ima par sati sve je ok. Valjda nece vise, a svakako je formatiran sistem nanovo tako da nema tragova SLI. Hvala tebi brate na pomoci.
     
  7. amarextreme

    amarextreme Aktivista

    Kako najlakše da podjelim hdd na 2 particije, trenutno je sve kao jedna, ustvari dvije, primarna particija s Win 7 na sebi C: od 600 GB (free 333 GB) i druga "mala" particija D: od 5 GB (free 2.12) ustupljena za HP_Tools... Eh sad bi napravio još jednu particiju na koju planiram podignuti neki od linux os, najviše kako bi provjerio problem/error sa audio zvukom, kao što sam nekoliko postova prije u ovoj temi pisao da imam problem da mi se dešava da ledi zvuk u određenim trenutcima, pa kako su mi kolege ovdje predložile da probam na drugom OS da vidim da li se isto dešava i na tom drugom OS ili je do Win 7 problem, da vidim da li se radi o softwerskom ili hardware greškom... Dakle kako da najlakše napravim particiju i koliku da napravim za potrebe instaliranja i testiranja nekog linux os-a... Hvala unaprijed ;)
     
  8. selvin

    selvin Moderator

    Uradi kroz disk management, uradi shrink te paticije od 600GB za 50ak GB npr. i onda od nje napravi particiju na kojoj ces instalirati drugi os.
     
  9. amarextreme

    amarextreme Aktivista

    Hvala na pomoći kolega selvin, i ja sam znao za taj način i mislio tako odraditi, ali pošto do sada nisam to na Win 7 radio, a na toj primarnoj mi OS trenutni, reko bolje pitati ovdje pa će neko od kolega potvrdit, bolje nego da idem na rizik, te sam uspješno to odradio, sad idem na install linuxa... Pa da vidimo jel do Win 7 što se tiče mog audio problema ili je hardwer ili nešto drugo šta bi već moglo biti, ali u svakome slučaju je najbolje da to sada provjerim dok je još uvijek notebook pod garancijom...
     
  10. amarextreme

    amarextreme Aktivista

    Odradio sam install linuxa, i na linuxu mi ne šteka zvuk, dakle šta bi mogao pokušat da odklonim ovdje na win 7 taj problem oko zvuka ?
     
  11. Sp3x

    Sp3x Aktivista


    imas li slucajno instaliran program za kontrole zvuka koji je dosao sa driverima?meni je to pravilo probleme na 7mici pa sam isao na driver only instalaciju i sad kad windows upravlja nemam problema
     
  12. amarextreme

    amarextreme Aktivista

    Samo je problem što na hp support stranici nema u ponudi samo driver, već samo program s driverom ?
     
  13. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    De ti deinstaliraj driver i program od zvucne pa probaj iz device managera pokrenuti "update driver" ne bili Windows sam nasao neke svoje drivere.
     
  14. amarextreme

    amarextreme Aktivista

    I odgovor je, Up to date
     
  15. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Kako ce bit Up to date ako si ga deinstalirao,treba da ti bude upitnik i da kaze nesto kao "audio controler"
     
  16. Sp3x

    Sp3x Aktivista


    mislio sam da izvuces samo *.inf datoteke iz tog citavog setupa pa manualno da ih ubacis kroz device manager, ili uradi sto ti je dino73n rekao, pa probaj windows update driver da ti skine
     
  17. amarextreme

    amarextreme Aktivista

    Pa ne znam, eto tako je, tako mi piše, nema upitnika, uzvičnika iako sam deinstall odradio, i opet isto, nema promjene što se zvuka tiče, dakle deinstall sam driver i program IDT Audioi opeti imam zvuk pri novom pokrećanju, a nije instalirano to ;)
     
  18. pac

    pac Komšija

    Kako i na koji najlaksi nacin mogu da izbrisem/reset-iram administrativni password na windows 7?
     
  19. GW

    GW Moderator

  20. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Win7 neće u sleep, kad idem Start > Shutdown i odaberem Sleep samo ode na ekran sa korisnicima, kao Logoff da sam išao.