Xbox Series X & Series S

Discussion in 'Igre i konzole' started by NAILS, Dec 13, 2019.

  1. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ovu generaciju razlika nece bit drasticna kao One X vs PS4 Pro, al posve je jasno da je Series X jaca konzola. PS5 ce prije pocet ic sub-4k nego Series X.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  2. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Vidimo koliko je jaci :D
     
  3. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Na papiru jeste jaci xbox, dalje je do developera igara.
     
  4. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Hajde ne trolaj @Pelikan, ovaj dirt isto izgleda na deset puta slabijem one s-u, developeri su nesto usrali.
     
  5. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    I AC usrali isto :D Na stranu to, Dirt uzasno izgleda.
     
  6. KingT

    KingT Veteran foruma

    @Pelikan

    Neka si im rekao, lafo jaci ovo ono, true neext gen , svasta su x box fanboji baljezgali a sad tajac :D

    Pa DS kontroler vrijedi sam pola konzole, Sony ih je nogama ubio.
     
  7. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Kontroler na PS5 je dobar, nema sta. Al nista drugo nije bolje nego na Series X. Realno. Na stranu igre, to je prednost PS i dugo ce biti. Microsoft je najavio vec da Zenimax igre nece bit Xbox/PC ekskluzive, a sve i da jesu, svako ima PC.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  8. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    " na stranu igre" :D :D :D
     
  9. zoi

    zoi Veteran foruma

    [QUOTE="Stevie_Ray, post: 577616, member: Microsoft je najavio vec da Zenimax igre nece bit Xbox/PC ekskluzive, a sve i da jesu, svako ima PC.


    Sent from my iPhone using Tapatalk[/QUOTE]

    Gdje si to našao?
     
  10. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    "Moj komad kineske plastike je bolji od tvog komada kineske plastike."
     
    zoi and Haker like this.
  11. Haker

    Haker Veteran foruma

    Jašta, još ovaj stivi u mjesec dana postao ekspert nad ekspertima :D

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
    Pelikan and Neo Bahamut Zero like this.
  12. zoi

    zoi Veteran foruma

    Gori je kingt od njega, neki dan kupio konzolu već počeo sa console war glupostima.
     
    p4ja, Neo Bahamut Zero and Haker like this.
  13. KingT

    KingT Veteran foruma

    zoi sto si neurozan, pusti me malo da i ja ratujem :D
     
  14. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    A sta je s nama koji ni nemamo konzolu, a ratujemo, nas ko jebe jel :D
     
  15. Neso

    Neso Komšija

    Kakve crne konzole, da nije ekskluziva to ne bi vrijedilo pomena. Konzola je u generalu budzet opcija PC gaminga. Povoljan, pristupacan, mid/low range i “optimizovan” oblik onog sto bi iskusio na kompjuteru. Ljudi sad masovno kupuju konzole jer je PC hardware sve skuplji i skuplji. Dokurcilo se raji vise izuvati masnu lovu za nadogradnje.

    Kupim BF 5 prije neki dan za PS4, za $10 dolara. Hajde reko samo da predjem onu kampanju, ako se i moze nazvati kampanjom. Prije toga sam imao priliku da probam na PC-u. Ma brate PS4 verzija izgleda kao neka rana beta verzija igre, sve isprano, uzas. Da nisam probao PC verziju, ne bi znao da je tolika razlika. Druga igra na kompjuteru. Samo sto raja gleda one kompresovane video zapise sa YouTube, pa ne mogu da dobiju pravi dojam.
     
  16. KingT

    KingT Veteran foruma

    Pa upravo tako , na excluzivama vidis sav trud developera da iskoriste svaki atom snage konzole, a na cross platform igrama najcesce qrcobolju.

    Ja sam npr poceo igrati GOW, ne mogu da vjerujem kako ta igra izgleda dobro na PSu, jos je iz 2018 godine. Takodje igram Days Gone i ona izgleda dobro. Kod druga sam igrao Ghost of Tsushima i izgleda fenomenalno.

    Mislim da je npr PS5 odlicna investicija ko zeli samo da igra igre.
     
  17. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    TLOU2 izgleda fenomenalno, a HDR je odlicno uradjen. Na PC imas RDR2 na tom nivou i nista drugo.
     
  18. Neso

    Neso Komšija

    Ebaji ga, da su igre jeftine i da se ne piraterise ovoliko na PC-u, bilo bi i ekskluziva. Sta ces kada svaka korporacija gleda PC platformu kao side money. Izvuku maksimum zaradu od konzola i onda sta Bog da od PC gamera.

    Eto vidio si sta ljudi uradise sa GoW, sa base ps4 hardwerom. Ja sam se tako zijanio kako da sam odigrao RDR2 na konzoli. Izgleda prelijepo sa obzirom na cemu se vrti i za sta su morali da optimizuju, svaka njima cast. Nije ni cudo sto development igri traje po 7 godina. Pogledaj CDPR sa CP 2077, koliko samo odgadjanja. Treba to sve nastimat da radi i izgleda najbolje, na svakom hardweru. Mogu misliti kako ce igra izgledati na high end masinama. Opet, treba imati na umu koliko PC potencijala pada u vodu sa portovima sa konzola. Rekao sam vec par puta ali gledajuci na Crysis od prije 13 godina, danas bi trebali imati fotorealisticne igre.
     
    Decerto likes this.
  19. Decerto

    Decerto Komšija

    Meni je jos uvijek nevjerovatno da je crysis onako izgledao i imao takvu fiziku da bukvalno cijepas drva metcima,u davnoj 2007. godini. Impresivno i za 2020.u lol.
     
  20. Neso

    Neso Komšija

    Kako nije, ja sam u onaj vakat kupio 8800 GTX samo da bi mogao igrati Crysis. Sjecam se da sam je u Plusu na Skenderiji platio oko 1000KM. Nisam se bio pokajao jer sam znao da guram nesto sto je bilo totalno nemoguce na bilo kojoj drugoj platformi. Nekako ti drago bude da tvoja masina gura takvo tehnicko dostignuce, merak mi bio drama :D Sjecam se da je to bila pravo jaka godina za gaming. Izasao Bioshock, HL2 ep2, Witcher, WoW neka ekspanzija i jos nekih dobrih naslova.