Xbox Series X & Series S

Discussion in 'Igre i konzole' started by NAILS, Dec 13, 2019.

  1. Vedo

    Vedo Moderator

    Ja im I dalje ne kontam matematiku, kako im se ovo isplati. Imam Xbox već par mjeseci i ne pada mi na pamet kupiti bilo sta mimo Gamepassa Ultimatea, nema teoretske šanse stići odigrati i dio AAA naslova koji se ovdje nude. Bit će super kad i Sony krene ovom rutom.

    Sent from my SM-G970F using Tapatalk
     
  2. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Isplati se kupit jedino neke igre tipa RDR2 ili Ubisoftove AC, sad otkako je MS kupio Zenimax jos je veci izbor na Gamepassu ili fe tek bit.

    Ja bas jucer kupio Titanfall 2 za 4.5 EUR a i to je bezveze jer je vazda dio Gamepass-a. Ako hoces igrat multi, treba ti Xbox Live Gold, ako imas Xbox Live Gold za 1 EUR imas i GPU.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  3. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Vjerovatno gube pare dok ne navuku ljude. Ali ako postane "netflix" video igara, na konju su. Za mene nije, ali ko rjedje igra, odlican deal. Mada ja imam par jarana kojima je dosta PS plus i onih par besplatnih igara mjesecno.
     
  4. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    PS Plus / PS Now su totalno jadni u odnosu na ono sto Microsoft nudi. Dakle, ko ima plejku, mora kupovat igre. Pa bas ko puno igra, za njega je Xbox, zbog Gamepass-a. Gubis neke PS ekskluzive al sta ces. Najveci "minus" Xbox-a je sto sve to ima i na PC, a kad spojis Xbox controller na PC, dobijes bukvalno Xbox experience. Naravno, uz dovoljno jak racunar.

    Kakve se to igre dobiju besplatno svaki mjesec na PS?
     
  5. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ko igra puno, te igre sa gamepassa je davno odigrao, uzet ce ta 3 mjeseca za dollar i odigrati Control, Doom Eternal i jos par novijih igara i to je to. Uostalom svaki mjesec i izbacuju igre iz ponude.
     
  6. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Za vas sto ste vec imali Gamepass, jel ova tri mjeseca za dolar i za vas vazi?
     
  7. Esh

    Esh HWB

     
    Qler likes this.
  8. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Fantasticna igra. Probao sam je na PC al trenutno ne mogu preko 1440p jer mi je HDMi 1.4 na grafickoj, a sve i da mogu, bio bi prevelik zalogaj za moj PC. Ventilatori glasniji nego na COD:IW, iznenadjujuce zahtjevna igra. Doduse jesam popalio sve na max i ukljucio supersampling.

    Zato cu je radije odigrat na Xbox-u.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  9. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ne znam da je bilo boljeg trenutka da se uzme Game Pass. Microsoft je ocito dao sad tri mjeseca zbog novih korisnika Series S/X, lijepa gesta dobrodoslice. Medjutim sad je i EA bundle ukljucen u Game Pass, pa je bundle jos bolji. Cak ima i mjesec Disney+ za one koji prvi put uzimaju Game Pass.

    Ostavio sam 5 igara da se instaliraju kod kuce, sad ih instaliram na interni HDD, na eksternom SSD imam jos samo 115GB free a interni je komplet slobodan. Cool je da poslije po potrebi mogu premjestit igru sa internog na eksterni i obrnuto.
     
    Esh likes this.
  10. Esh

    Esh HWB

  11. Esh

    Esh HWB

  12. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Na jednoj stranici za igrice vidim izbacili ovo pa reko mozda ko od vas ugrabi 5$.

    'Check Your Email for a Free $5 Gift Card in an Xbox Newsletter Titled "Gifts for Gamers Made Easy" via Xbox.

    I received this email yesterday. Scroll down until you see a deer moving and click on it. You’ll be directed to a page that says “You’ve found the hidden surprise in the Xbox newsletter”. From there just click redeem.

    Must be redeemed by January 15 and spent within 90 days.'
     
    Last edited: Dec 20, 2020
  13. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Samo za USA.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  14. Esh

    Esh HWB

  15. NAILS

    NAILS Moderator

    [​IMG]
     
    zoi and iPlay like this.
  16. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ja i? Sta je tu zanimljivo, jedino ako je tvoj.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  17. Ragnarok

    Ragnarok Komšija

    Hoće li mu Microsoft priznati garanciju u slučaju kvara zbog ovog moda :D
    Vidi se da je sam printao i napijepio ovo. Ali po meni je jako dobro odrađeno, čak se i slaže sa konzolom. Prosto a moćno....
     
  18. zoi

    zoi Veteran foruma

    Ovaj xbox je odličan za ovih modova.
     
    NAILS likes this.
  19. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

  20. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Koliko kostaju PS Plus i PS Now? A ovo je opet veci value nego to dvoje zajedno.


    Sent from my iPhone using Tapatalk