Xbox Series X & Series S

Discussion in 'Igre i konzole' started by NAILS, Dec 13, 2019.

  1. zoi

    zoi Veteran foruma

    Kakav veći value ovo je prevara teška, nadam se da će ih korisnici kazniti. Koji li je samo ovo mozak smislio da ovako uredi na početku generacije da mi je znati. Teški promašaj Microsofta. Razumijem da ovome žele da prebace sve korisnike na gamepass, ali način je užasan. Meni ne mijenja puno jer sam svakako pretplaćen na GPU, ali je ogroman broj ljudi koji igraju samo CoD, fifu, madden, minecraft, fortnite i slično i na njih će ovo dosta uticati.
     
  2. zoi

    zoi Veteran foruma

  3. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Na PS besplatne multiplayer i MMO igre mozes igrati bez ikakve pretplate, na boxu moras imati pretplatu. Znavi ko igra samo Warzone, Fortnite itd, sad mora platiti 120$ godisnje. Na PS to moze dzaba, kao i na Switchu, PC-u...
     
    Stevie_Ray likes this.
  4. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    To da. Trebali bi napravit Live jeftinijim za one koji zele samo MP igara koje vec posjeduju. A narocito za Fortnite i Warzone i druge besplatne igre.

    Ja sam u startu krenuo od toga da svako ko ima Live uzme i Gamepass jer je konverzija $1. A tad je tek pravi value.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  5. iPlay

    iPlay Komšija

    Sve ode gore, sve... :mad: od komponenta pa nadalje...
     
  6. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Generalno i cijene igara idu gore.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  7. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ma i taj gamepass ce kad tad skociti, dok presaltaju vecinu. A Sony je vec probio led pa su neke PS5 igre 80e... 60e nisam mogao halalit, 40e u vrh glave ako je bas top igra.
     
  8. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ja ne kontam šta je svrha games with gold ovog pored game pass

    Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
     
  9. zoi

    zoi Veteran foruma

    Svrha je da novi kupci uopšte ne idu na gold nego odmah na gamepass. Za trenutne pretplatnike ostaje ista cijena, ovo je promjena za nove korisnike.

     
  10. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    A ko je uzimao prepaid karticama? Oni ne mogu renew...
     
  11. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Kad tad ce i dohakat ovoj konverziji u GP za $1/1 EUR, al ako tad cijena GP ode jos gore (i to da ga moras kupit jer nema konverzije), to ce bit sranje.

    Ja sam se uvjerio u vrijednost Game Pass-a i vec sam “napunio” za naredne tri godine. Poslije toga ko ziv ko mrtav, mozda tad budem PS imao.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  12. zoi

    zoi Veteran foruma

    Pa svakako nema prepaid po starim cijenama osim ako je ostalo nešto kartica na stanju. Povećali su cijenu i na prepaid karticama, tačnije 12 mjeseci karticu su ukinuli koliko sam upratio a 6 mjeseci povećali cijenu.
     
  13. zoi

    zoi Veteran foruma

    No Changes to Xbox Live Gold Pricing, Free-to-Play Games to be Unlocked [Update]

    https://news.xbox.com/en-us/2021/01/22/update-on-xbox-live-gold-pricing/

    Sreća pa su se svi digli, tako da sad ne samo da su vratili cijene nego free to play igre više neće zahtjevati gold pretplatu.
     
    Stevie_Ray and Qler like this.
  14. Qler

    Qler Veteran foruma

    Nisu loši ovi što vode Xbox meni se čini

    Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
     
  15. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Nije ni bilo fer da traze Xbox Live za besplatne igre. Ne znam kako im je to dosad prolazilo, Sony je (uvijek?) dozvoljavao igranje besplatnih i bez PS Plus.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  16. Decerto

    Decerto Komšija

    besplatne a treba ti live...svasta. I wow je besplatan,samo ti treba mjesecni sub.
     
  17. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Drugo je to. Warzone ili Fortnite na PS samo instaliras i igras online, ne treba ti nista. Dok su te dosad na Xbox tjerali da imas Xbox Live cak i za njih, sto nije fer.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  18. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

  19. NAILS

    NAILS Moderator

    Najgore je sto ljudi moraju sada placati 60$ svakih pola godine da igraju F2P igre. Koja gamad.
     
  20. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Al tome je sad dosao kraj...


    Sent from my iPhone using Tapatalk