Zivot u BiH

Discussion in 'Generalna diskusija' started by heroic, Feb 13, 2015.

  1. dmr

    dmr Veteran foruma

    Haman nisi ti njega skonto :), al ima toga. Recimo jedan primjer, masa ljudi sa strane, Teocak, Kalesija i slicno radi po tuzlanskim skolama dok ljudi iz Tuzle rade po njihovim skolama, ono nidje veze :D
     
  2. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Slično je i ovdje. Mene zvale poznanice da dođem iz Sarajeva raditi u dom zdravlja Živinice, kažu sve obezbijeđeno. Reko neka 'fala. :)
     
  3. selvin

    selvin Moderator

    Pa kazem zasto bi neko samo zbog toga sto zivi tu imao prednost u odnosu na nekog drugog? Kvalifikacije bi trebale biti prvi kriterij, a ne mjesto stanovanja.

    A to sto dosta ljudi iz Tuzle zaposlenih u obrazovanju radi u Teocaku/Kalesiji/Zivinicama i obrnuto, to cim se nadje dvoje da bi zeljeli zamijenit pozicije, odmah ministarstvo odobrava, da im ne bi placali prevoz. Moji su u prosvjeti pa znam barem 10-ak takvih "transfera". Barem je to uredjeno jer i njima stima.
     
  4. donjapa

    donjapa Overclocker

    @Neo, da si uzeo taj posao u Zivinicama redovno bi pregledao Selvina. (Dzast kiding)
     
  5. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ako bi radio kao psihijatar, kod nas samo za vozacki mozes pregledati nekog :mrgreen: Kod nas je takav mentalitet da ako odes psihijatru, misle da si lud.
     
  6. selvin

    selvin Moderator

    Hahaha :D Dodji slobodno, ima posla u tvojoj struci :D
     
  7. dmr

    dmr Veteran foruma

    To tek skoro ko doslo im iz guzice u glavu, zena mi tako radila u srednjoj 40km od Tz 10 godina i tek prosle godine transfer u Tz :D
     
  8. selvin

    selvin Moderator

    Pa to je krenulo prije 2-3 godine kad su počeli štedit gdje god stignu. Naravno, ne na sebi nego na drugima :D
     
  9. black

    black Komšija

    @heroic mozes li napisati malo o svojoj firmi , zanima i mene IT sektor :D
     
  10. heroic

    heroic Komšija

    Firma u kojoj trenutno radim je Infobip, tu sam vec evo 1.5 godinu. Super je, vesela atmosfera, zanimljivi projekti.

    Privatno imam ekipu od par ljudi sa kojima pokusavam napraviti neki biznis, uglavnom radimo samo consulting za druge projekte (custom economic models, game mechanics), od poznatijih imena mogu ima samo Paradox, za njih smo radili interni tool za ekonomsko modeliranje :D Sad smo u pregovorima sa covjekom iz Latvije da radimo neki edukacijski alat.

    Sta te konkretno zanima? :mrgreen:
     
  11. black

    black Komšija

    Pa zanima me kako si poceo razvijati aplikacije.Hocu da vidim je li to za mene , jer inace kaze raja kad se pocne da im se svidi.
     
  12. Pionir

    Pionir Overclocker

    Pa promjenis malo atmosveru :D

    Vidis, meni su nudili da radim u Sarajevu i da kazem sta zelim (ono realno, ne sad neke zelje ala zlatna ribica), odbio sam.

    Mozda sam budala, jer sada rade dvije mlade i fine koke :D :smt005
     
  13. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Da sam single nikakav problem, ali da ostavim kćerku i ženu u Sarajevu pet radnih dana ne ide. A ne bih se sat i po, dva vozio na posao svaki dan nema šanse.
     
  14. Pionir

    Pionir Overclocker

    Ma zezam te malo :D

    Nego, sta je sa Fojnicom ili Kiseljak ?
    ( postoji sansa da konkurises za direktora ustanove, a poslije "i na more" :D t.j. vratis se u Sa)
     
  15. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Dok nisam promjenio posao, sat i po po guzvi u Stockholmu je lagano bilo.
    Ovdje je sat vremena do posla standard.
     
  16. selvin

    selvin Moderator

    Stvarno mozes poredit vani sat, dva i kod nas preko Karaule. Mislim da bi se Svedjanin prije ubio nego da ide preko Karaule 2x dnevno.
     
  17. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Sada imam u vidu nešto što je udaljeno 10 minuta pješke. :D
    Mišljenja sam da je bolje raditi za milju blizu kuće nego za dvije na Ilidži.
     
  18. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Nek je i dvije milje samo nek je redovna :D
     
  19. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Parafraziram, ali vožnja do posla je veliko gubljenje vremena koje ti niko ne može nadoknaditi. Zato bolje manje para, a ići pješke. :D
     
  20. Pionir

    Pionir Overclocker

    ima smisla :smt023 , meni nije frka otici na teren, belaj se vratiti.

    Kada se ljeti vracam iz Doboja za Zenicu, vozim prema Suncu i uhvati me opasna pospanost :?