Zivot u BiH

Discussion in 'Generalna diskusija' started by heroic, Feb 13, 2015.

  1. heroic

    heroic Komšija

    Privatni biznis sam imao nevjerovatne srece, jos od 8 razreda osnovne sam igrao razne forumske igrice i tako se "konektovao" sa raznim ljudima, prvo sam radio male programe za prosto racunanje, pa PHP skripte, pa kompleksnije programe, pa sad imam vlastiti cluster servera :D

    Sto se tice opcenito programiranja, prvi put sam se susreo u 8 osnovne sa BASIC-om, pa u srednjoj Pascal, pa C++ i to je bilo to, onda na fakultetu sve ostalo. Vrlo je bitno da naucis neke koncepte, pogotovo objektno orijentisano programiranje, onda ce ti sta god naucio svi ostali jezici biti slicni i jednostavniji za naucit. Danas mozes poceti uciti Javu/Android i tu praviti aplikacije, to je ujedno i super nacin da ubacis nesto u svoj CV.

    Programiranje se dosta oslanja na logiku, donekle matematiku, pa moras ako nista biti solidan u tim displinama, barem da ih ne mrzis :D Sad ako ces praviti neke web aplikacije, tu ti najmanje treba logike, dok za neke kompleksne sisteme vise vremena ces provesti racunajuci neke brojeve i trazeci pattern-e nego sto ces kodirati.