EPN - oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by zilo, Dec 22, 2005.

  1. Emx

    Emx Aktivista

    OK, kad pređem na EPN bit će dogovorenog skidanja :mrgreen:
     
  2. Vedo

    Vedo Moderator

    Evo mala novost: EPN nam uveo mogucnost da koristimo MSN dok smo na Cable (Free) Zoni :D
     
  3. zoi

    zoi Veteran foruma

    uh da mi je to na adslu fino bi mi odgovarala dok se skida sa free da ja pricam na msn :) bas mi to sad treba jer sam na free ali nema :( nek ima nest pametno u ovih provajdera :mrgreen:
     
  4. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ihh to je fina vijest. Mnogo puta sam izostao sa msn grupnjaka da vamo nesto skidam sa free zone... :mrgreen:
     
  5. Moncho

    Moncho Komšija

    Ja normalno se kacim na bihnet free zonu + Logosoft ( bihnet internet ) i deri po cijele dane :)))
     
  6. mc_82

    mc_82 Aktivista

    Re: EPN odgovara....

    kakva je sad situacija na epn-u?
     
  7. zilo

    zilo Komšija

    Re: EPN odgovara....

    'nako. Po danu radi, a navece puca konekcija nenormalno. I dalje je prisutna ona '' ne znamo sta je, mozda vam je virus uletio'' itd. Ako mozes zaobidji i sacuvaj zivce. ;)
     
  8. ming

    ming Veteran foruma

    Re: EPN odgovara....

    Meni ne puca samo upload jebe nenormalno.
     
  9. Vedo

    Vedo Moderator

    Re: EPN odgovara....

    Meni u zadnjih par dana se pravo tesko konektuje, uvijek zastane na onom "Veryfinig username and password", tu stoji nekih 20 sec i onda izaci neku gresku. Od 5 pokusaja mi se to desi 4 puta.
     
  10. zilo

    zilo Komšija

    Re: EPN odgovara....

    To sam zaboravio da spomenem. Taj problem me handri jedno 3-4 mjeseca. Najcesce se javlja kad puhne povjetarac ili kisa pocne da sipi.

    Sinoc na dnevniku najavljuju konstantne grmljavine u narednom periodu. Dabogda da ikako bude radilo ...
     
  11. Ajdin87

    Ajdin87 Aktivista

    Re: EPN odgovara....

    Pa zar je toliko lose? Ja sam na HS-u (HS 1 paket 256/128, po novom cjenovniku 10 GB d/u), i razmisljam da se ovih dana prebacim na EPN (na cable personel 256/128), a sad se pitam hoce li mi se to isplatiti? U zadnja 3-4 mjeseca mi super internet radi (doduse bio je prekid od 3-4 dana prije 2 sedmice) ali inace je skroz stabilna konekcija, nema padanja konekcije itd. Dakle, da li da predjem na EPN ili ne?
     
  12. Pinky

    Pinky Aktivista

    Re: EPN odgovara....

    Prvo da pozdravim ekipu, kao i moderatore, barem one koje su bili od pocetka ovdje :smt006

    Da ne otvaram novu temu, imam jedno pitanje vezano za epn.
    Naime, prije par sedmica sam postao njihov cablefun korisnik i sve radi bez ikakvog problema, ping u bilo koje doba dana je dobar (testirano na COD2). Al' od pocetka imam problemcic, a to je da kad se tek konektujem na internet, nemam internet nekih 1-2 min. Znaci ne mogu da otvorim nijednu stranicu, msn, nista... Poslije toga je sve ok... Probano na drugom comp-u, ista stvar...
    Imal' ko kakvu ideju sta bi moglo biti??
     
  13. ming

    ming Veteran foruma

    Re: EPN odgovara....

    :lol: Onaj drag queen sto se javlja na telefonu ima odgovor na taj problem ''joj jarane i meni kuci tako, ne znam sta je'' :lol:

    Ist problem imam i sam, izgleda da treba rucno upisati DNS servere na modemu. Naravno ako dopuste da to sami radimo.
     
  14. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Re: EPN odgovara....

    ista stvar i kod mene. mislio sam da je do browsera, ili necega u windowsu, ali kasnije se situacija nesto popravila. sad je potrebno oko pola minute da odem na net. vrlo iritirajuce, mozda da zovnem kablovsku da pojacaju signal. do njih je u svakom slucaju... :?
     
  15. ming

    ming Veteran foruma

    Re: EPN odgovara....

    Modem pokusava dobiti konekciju, znaci nema postavke vec ih odradi nakon minutu dvije. Druga stvar svi koji dosta koriste rapidshare dobiju staticki IP. To im je neki potez ''legalan'' da stede bandwidth. Uglavnom samo da se nakanim da odem da ih odjebem i predjem na ELOB.
     
  16. zilo

    zilo Komšija

    Re: EPN odgovara....

    Ne vjerujem da je do kablovske. Kod dva jarana je takva situacija. Jedan zivi na Malti (HS), a drugi na Alipasinom (ELOB).
     
  17. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Re: EPN odgovara....

    Mah Elob zakon, samo sto nema sanse da naprave ugovor sa HS-om za internet...
     
  18. GV

    GV Komšija

    Re: EPN odgovara....

    Kod mene je sličan problem ali je to koliko sam primjetio do firewall-a, ZoneAlarm najnoviji (registrovan naravno) me je pravo zezao , a i mašina je dosta slaba pa sam se vratio na stariju verziju (ZoneAlarm Pro version:6.1.744.001) tako da je sada uglavnom ok, što se ostalog tiče meni je konekcija OK i zadovoljava moje potrebe volio bih da je malo brža free zona ali šta je tu je
     
  19. mc_82

    mc_82 Aktivista

    Re: EPN odgovara....

    ljudi što se mi patimo s ovim elobima epn-ovima bihnet-om i ostalim k....vskim konekcijama, pazite ovo!



    jedva sliku postavi!:)
    ovaj paket košta 49€
    flatrate, u cijenu je uračunat fiksni telefon, besplatno u cijeloj njemačkoj i manja tarifa prema mobilnim korisnicima svih mreža, mislim da je fiksno 19centi po minuti ima još nekih karafeka
    mi ovo nikad nećemo dostići
     

    Attached Files:

    • test.jpg
      test.jpg
      File size:
      35.4 KB
      Views:
      5,117
  20. Pinky

    Pinky Aktivista

    Re: EPN odgovara....

    @mc_82
    Nismo mi njemacka, doci ce i to kod nas, kad oni budu imali 100mb internet :roll:

    @GV
    Ja korisitim xp-ov firewall, tako da ne vjerujem da je do toga....

    @Sulu
    hehehe, ma zvao sam im tehnicku sluzbu, kazu da ne bi trebalo na mom podrucju, kazu da imaju takvih problema na apolju i da naravno ne zna :D
    To sa DNS-ovima je moguce da ce rijesiti problem... probam kad dodjem kuci... ne vidim razlog kako bi to sprijecili :lol:

    Al' ocigledno je da dosta raje ima isti problem...