HTPC (Home Theater PC)

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Nani, Oct 9, 2008.

  1. Nani

    Nani Komšija

    U antec, samo low profile cooleri, ima syss iskustva s njim, uglavnom nista od onih nabrojanih grdosija.
    Dodati na listu coolera za 8450 i SILVERSTONE NT06, THERMALRIGHT HR-01 PLUS i scythe ninja 2.
     
  2. HamziBeg

    HamziBeg Komšija

    Evo genelec.ba na sva zvona o HTPC-u :D
    [​IMG]

    Dobro je kada varniči, zlato od troske se odvaja na vatri ;) Ja sam se uvijek pitao zašto naši prodavači PC-a nisu obračali pažnju na ovaj segment. Vjerovatno zbog jako male potražnje.

    P.S.: Ono nije reklama geneleca, nije mi takva namjera nego krenuh da vidim cijene Phenom 8450, kad reklama na istoimenu temu...
     
  3. Nani

    Nani Komšija

    Ima Genelec najbolju ponudu HTPC (Silverstone) kucista u BIH. Jos im ostalo da nabavu Grandiu GD02MT za milju maraka i upotpunili su repertoar.
     
  4. syss

    syss Veteran foruma

    da ne trujem tamo ht slike... kakav je meedio u odnosu na mpc?

    konkretno me zanima dvb-t skeđjuld snimanje preko dana? epg? ms daljinac i kompatibilnost?
     
  5. Nani

    Nani Komšija

    Ja ga testitam ima 5 dana, program je nemam rijeci, kao novi OS ukratko, toliko opcija ima da mpc prema Meediu izgleda kao win 98 na prema Win 7. Ni ova usporedba nije dobra.

    Mozes udariti bilo koji plugin za bilo koji hardware kao dll makro naredbu.
    [​IMG]

    Oko dvb-t-a ti ne mogu reci jer znas kakvo je stanje ovde kod nas sto se toga tice. Nemamo ga.

    EPG je podrzan preko xml liste naravno a ono sto je predobro je nacin na koji imdb plugin vuce svaki moguci info oko
    bilo kojeg filma. Strasno je kako dobro radi.
    O vizuelnom dojmu nema se sta reci najbolji od najboljih u svakom pogledu.

    imas na forumu http://www.meedios.com svaka moguca objesnjenja jer ima mali miliom mogucnosti i opcija.
     
  6. syss

    syss Veteran foruma

    ovo sa imdb-om je sila... možda jednog dana dignem malo da se poigram.

    reci mi na postojećem htpc-u taj meedio je samo jedan program viška, ne? mislim neće mi ubit sve što sam podešavao na mce do sada?
     
  7. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    A sta i da ubije, opet odradis brze nego Sule recenziju Razer periferije.

    Tvoje rijeci. :D
     
  8. Nani

    Nani Komšija

    Koliko znam nema konflikata sa drugim softwerom, mada zbog kompleksnosti ne mogu sa sigurnoscu da tvrdim pa provjeri na meedia forumu.
     
  9. syss

    syss Veteran foruma

    provjerit ću ja to jednom na bolovanju nakon imiđiranja diska ;)

    @srv... stojim iza toga i dalje :D
     
  10. ZiZi the strasni

    ZiZi the strasni Novi član

  11. ensark2

    ensark2 Novi član

    Sta mislite o ovom kucistu dole za HTPC?

    http://www.frontier.com.tw/index.asp?pa ... Type=OPERA

    Cijena 80 ili 70KM sa napojnom.

    Tastatura MSI 715wmc. Ima je u imtec-u 47KM bezicna mis i tast u jednom. Kako vam se to cini?

    Odlucio sam se praviti HTPC. Nesto me i ne zanima previse SS2 iako imam istu. Vise bih koristio za gledanje DVD, DivX-a, slusanje muzike iz svoje kolekcije.
    Mislio sam mozda uzeti neki TV Tuner pa njega nakaciti. Naravno surfanje nije s goreg.

    Mislio sam ici na Vista MCE sa My Movies plugin-om.
     
  12. Nani

    Nani Komšija

    Gledaj izbor kucista je kod HTPC individualan jer zavisi od koristenja samih komponenata i zagrijavanja istih.
    Dakle sto se uzgleda tice je sasvim ok, ono sto trebas da vodis racuna je o visini kucista i cpu hladnjaka(da cpu ne bude veci), da ako koristis mini HTPC kucista da koristis komponente koje se minimalno zagrijavaju, naravno i da je vece provjetrenije kuciste u slucaju komponenti koje se vise zagrijavaju.
     
  13. Looney

    Looney Komšija

    Opera je sasvim OK case za jednog Frontiera. Računaj sa tim da uz nju dođe teški shrot PSU te da je preporučeno da ga odmah mijenjaš. Ako planiraš mijenjati hlađenje na CPU onda pogledaj neki cooler tipa CM Vortex 752.
     
  14. rades7

    rades7 Novi član

    Pozdrav ekipi...

    S obzirom da mi je jedna od najvecih zelja sklapanje HTPC-a koji bi mi u dnevnoj zamijenio par uredjaja, drago mi je sto vidim ovu temu.

    Prije svega, s obzirom da trenutno ne mogu da odvojim veci iznos za kuciste, da li neko ima iskustva sa ovim Frontier kucistem iz Geneleca. Cijena je prihvatljiva a i ne izgleda lose, medjutim zadnje Frontier kuciste sa svojom masom od 1.5 kg i limovima koji su me natjerali da nosim rukavice dok sam sastavljao masinu su mi velika opomena :)

    Dakle, moze li neko iz prve ruke da nesto napise o tom kucistu?Looney hvala na infu za napajanje.

    Edit : Mislio sam na Frontier Opera
     
  15. apdejt

    apdejt Overclocker

    To kuciste je vjerovatno kao i svako drugo Frontierovo kuciste i nema ga u Genelecu informacija iz prve ruke.
     
  16. syss

    syss Veteran foruma

    imho je treš + treba ti novo napajanje... a za te pare se već može i nekaj dalje gledat.

    osobno ga ne bi uzeo.
     
  17. Looney

    Looney Komšija

    Kao što sam već rekao Opera je sasvim ok za jednog Frontiera :D
    Neki dan sam sastavio mašinu u stariji model Opere uspješno bez posjekotina. Kažem stariji model jer se razlikuju u otvorima na kućištu a ovaj stariji ima mogućnost montiranja 120mm ventilatora sa strana. Uz novi model iznad backpanela dolaze 2x 60mm ventilatora koji i nisu neka sreća što se tiče hlađenja i buke. Da bi ugradio optički uređaj potrebno je skinuti prednju masku i pri tome biti pažljiv da se ne slome njene "kukice". Na našem tržištu se može naći i Frontier Venus koji je u biti Opera sa drugom prednjom maskom. Sve u svemu case je OK za te pare (70-80KM)
     
  18. syss

    syss Veteran foruma

    ma to je sve u oke domeni dok ne staviš nešto bolje (ne nužno i 3 puta skuplje) pokraj njega.

    venus je kaos samo takav... baš zbog te maske koju sam nejednom slomio prilikom skidanja jer ima onaj moronski gumb koji ponekad ništa ne radi (ali doslovno ponekad... kako koji primjerak).

    možda sam to samo ja, ali ono kanta ko kanta pokraj stola još i ajde da je neki frontier sa boljim psu (osobno isto nikad ne bi), ali neka komponenta koja ide ispod telke ili u a/v rack... a-a... nema šanse da tamo stavljam ove trešove, tim više što moj antec dođe duplo skuplje sa 380w earthwatts, a o razlici u kvaliteti iz prve ruke ti mogu reć da su neba i zemlja jer sam imao i anteca, a slagao i operu i venusa x puta.

    da ne ispadne kako svog konja hvalim, eto i enis je neki dan pazario tog istog anteca, pa vjerujem da i on nema ništa protiv njega za te (relativno) male novce.
     
  19. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Sta, nije valjda odustao od mITX-a? :D
     
  20. rades7

    rades7 Novi član

    Ovaj Antec nsk2480 izgleda odlicno sa prednje strane, a svidja mi se i zbog mogucnosti montaze 120 mm ventilatora.

    Pitanje je da li ga je moguce nabaviti u BiH i po kojoj cijeni?
    Sa druge strane, gledao sam malo i Silverstone na Genelec sajtu...sta mislite o tim modelima (ispod 250,00 KM)?