Odabir i kupovina TV-a

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Neo Bahamut Zero, Jul 18, 2007.

  1. Esh

    Esh HWB

    Generalno na starijim i recimo losijim LCD-ovima, znalo je doci do pojave ghostinga ili svojevrsnog laga koji se recimo moze primijeniti na sportskim prenosima. Ne znam da li je to slucaj i sa svim ostalim modelima u ovoj seriji, no ako nije, trebas i dalje pritiskati taj servis. Ne znam kakva je opcija za povrat novca...
     
  2. neko

    neko Aktivista

    adnane, nazovi upravu te firme ili otidji tamo i trazi direktora i na kulturan nacin ispricaj sta ti se desilo i trazi zamjenu za drugi tv. kazi kad si kupio i da od prvog dana imas problem. kazi da si vracao i da su postupili vrlo neprofesionalno i da su te slagali za zamjenu tv-a, da su ti dali garanciju tek tako itd. naravno, obavezno navedi da redovno kupujes kod njih i da si veoma razocaran. obicno ljudi na visokim pozicijama imaju razumjevanja, jer ipak rijetko ko dolazi da se zali. sto se tice povrata novca, to ti vrijedi prvih 15 dana, koliko sam ja upoznat.
    ako ti je smjesno ovo sto sam ja rekao, onda zaboravi, ali ako ti je stalo da ti rijese problem, pokusaj, neces nista izgubiti.
    pozdrav i valjda ces rijesiti to.
     
  3. adnandus

    adnandus Novi član

    ISKREN DA TI BUDEM IZGUBIO SAM SNAGU ZA NAGURAVANJE SA NJIMA I NOSENJE TELEVIZORA TAMO OVAMO SAMO MI JE GUBLJENJE VREMENA JER SAMIM TIM IZOSTAJEM S POSLA. IMA LI NEKO DA MI POJASNI TAJ POJAM ghostinga ili svojevrsnog laga
     
  4. Esh

    Esh HWB

    Nemoj drzati caps upaljen, sasvim nam je jasno kako se osjecas i bez toga.

    Sto se tice problema, kada uzmes SD signal na LCD-u uz "losiji panel", onda ces dobiti izvjesna kasnjenja pri prikazu sadrzaja poput fudbala ili tenisa, gdje recimo ostaje trag lopte.
     
  5. adnandus

    adnandus Novi član

    izvinjavam se na caps-u radim nesto drugo.Problem nije u tome da ostaje trag lopte, konkretno na gledanju utakmice lopta kao da u odredjenom trenutku zastajkuje.A evo upravo pišem i Email o problemu Megatrend-u gdje je Tv bio na servisu i koji su zastupnici za Philipsa (Hrvatskom i našem). Jer su naši samo podružnica Hrvatske tvrtke.
     
  6. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Nazalost moras biti uporan inace ces da izvisis. Evo jedno licno iskustvo. Prije nekih 2 godine sam kupio LCD TV sa 2 godine garancije. Nakon mjesec dana jednostavno mi nestalo slike. Uredno pokupio papire i TV i na reklamaciju. Cekao nekih 20 dana da mi to "poprave" dobio TV nazad da bih za 7 dana imao isti kvar. Sad vec malo ljut odem ponovo sa TV-om na ledjima do prodavnice i kazem ili da naprave ili ja kupim drugi TV sa izloga koji mi se svidi pa nek objasnjavaju gazdi gdje im je nestao TV. Dodje i gazda i daje svoje obecanje da ce licno provjeriti sta je "problem". Zove me nakon 3 dana i kaze da je neki levat u servisu "pokusao" da "zalemi" dio koji je stradao i vratio mi takav TV. Mozes misliti pameti kod lika.
    Zamjenili su mi taj dio i evo TV i danas radi bez problema. A tako mi djeluje i kod tebe prica, da je neki levat u servisu nesto svojerucno pokusao da napravi a da nije ni probao da pravo otkloni kvar posto je to sto se tebi desava kvar a ne lag koji je Enis spominjao.
    Znaci samo ganjaj i ne odustaj ako si u pravu.
     
  7. JVC

    JVC Overclocker

    Nemoj nista na silu, ali ponesi dugu devetku neka se nadje za svaki slucaj :lol: , to je kvar i imas pravo za svoje pare da dobijes, novi ili da taj poprave.
     
  8. Army

    Army Novi član

    Veliki pozdrav
    Zamolio bi Vas za pomoć da mi preporučite koju od ove 3 plazme da kupim:
    - LG 42PJ350
    - Samsung 42C450
    - Panasonic PDP TV TX-P42X20E

    Koja je plazma najbolja od ove 3,jer cijena im je slična
    Kupujem sebi u sobu i udaljenost je do 3 m
    Koji je po Vama Best buy
    Unaprijed zahvalan
     
  9. Dexx

    Dexx Aktivista

    @Army bez sumnje 42X20

    Za ostale, dal ko zna gdje se ima nabaviti najjeftinije P42S20?
     
  10. DSA

    DSA Aktivista

    ja sam vidio u Mercatoru za 999 KM..ne znam da li ima jeftinije
     
  11. neko

    neko Aktivista

    adnane, sta bi s tim tv-om? budi uporan, nemoj da te za tvoje pare prave budalom. pozdrav
     
  12. Dexx

    Dexx Aktivista

    Brate pogrješio si model, možda si vidio x20, s20 je oko 1500KM kolko ja znam...
     
  13. Romeo26

    Romeo26 Novi član

    Poštovani forumaši,

    Prvi put sam naišao na ovaj forum i moram priznati da sam oduševljen, pogotovo mi je dobro došla ova tema.
    Kupujem TV LCD 32" na kojem će se gledati kabelska tv, pa me zanima koji od sljedećih daje najbolju sliku na kabelskoj:
    1) Samsung C350
    2) LG LH2000
    3) LG LH3000
    4) LG LD320
    5) LG LG2100
    6) Sony EX302
    7) Philips PLF3605

    Koji je po vama najbolji izbor za kablesku TV od gore navedenih?
    Koja je razlika izmjeđu LH2000, LG2100 i LD320?
    Svi navedeni modeli su u cijenovnom rangu od 750-850KM.
     
  14. DSA

    DSA Aktivista

    jesam, izvinjavam se..ucinilo mi se da pitas za lg j350..sorry
     
  15. Army

    Army Novi član

    U igri je Panasonic P42X20E i Lg 42PJ350
    Koji od ova dva da kupim?????
    Helppp
     
  16. dzeri

    dzeri Aktivista

    @ Romeo26 - Najbolje bi ti bilo plasmu kakvu nac, imas finu ponudu za oko 1000 KM.
    @ Army: Panasonic, isto pitanje bilo postavljeno iznad.
     
  17. Romeo26

    Romeo26 Novi član

    @ dzeri
    Hvala na odgovoru, ali jedino 32" dolazi u obzir a plazma nema u toj dimenziji.

    Evo nakon kraćeg istraživanje i čitanja raznih foruma, suzio sam izbor na sljedeće:
    LG 32LD320
    Sony 32EX302

    Koji je po vama bolji i zašto?
     
  18. Romeo26

    Romeo26 Novi član

    Kad je plazma u pitanju onda je Panasonic pravi izbor, a navedeni model je hvaljen na svim forumima a može se naći po dosta povoljnoj cijeni.
     
  19. dzeri

    dzeri Aktivista

    Posto su specifikacije fakat slicne, ja bih isao na onaj sa duzom garancijom.
     
  20. fountain

    fountain Novi član

    a Samsung 42C450, hoce li iko reci nesto o tom tv-u. Kolko cujem dobro se prodaju a ovdje na forumu ni rijeci ni od koga iz prve ruke.