Odabir i kupovina TV-a

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Neo Bahamut Zero, Jul 18, 2007.

  1. jasko__

    jasko__ Novi član

    Danas sam trazio po Zenici i nigdje nisam nasao Panasonic TX-P42X20E...
    Mozel jos kakva preporuka za 1300-1400 KM...nadjoh neki LG 50" za 1360....ne znam valjal to cemu....
     
  2. Gizmo

    Gizmo Novi član

    Ima taj Panasonic u Doboju u BMD trznom centru po cijeni od 1150KM. Danas kolega gledao i malo se vise otvorio za U seriju po cijeni od 1350KM.
     
  3. selvin

    selvin Moderator

    Kontam i ja u ovih par dana kupit Panasonic TX-P42X20E u Mercatoru. Eh sad, jedna glupost od mene :D Gledam danas BHT/FTV prenos utakmice i imaju one crne trake horiznontalno. Dakle kod njih takav format jer se znak FTV nalazi na toj crnoj traci :D A posto kako rekoste plazmu treba 200-300h "formirati" da ne bude staticnih slika, ako sam dobro shvatio, ima li ova plazma kakvih opcija da razvucem sliku, tj. sakrijem te trake i znak FTV-a? :D Neki zoom i slicno :D Nema veze ako ce se sakrit i dijelovi sa strane :)
     
  4. Vedo

    Vedo Moderator

    imaju cak tri nivoa zooma, nemas tu brige.
     
  5. jasko__

    jasko__ Novi član

    Narode zbilja mi treba pomoc...sutra idem da kupim...1300-1400KM...savjeti.....please...slao sam Naniju private ali ne odgovara...koja rezolucija,kako da trazim.....
     
  6. selvin

    selvin Moderator

    Danke, to sam zelio cuti :)
     
  7. jasko__

    jasko__ Novi član

    Kakav je LG kao izbor...danas sam gledao neki model...full HD, 42"....1359 KM......
     
  8. selvin

    selvin Moderator

    Navedi ljudima model, LG im nista ne znaci. Jedino da po cijeni zakljuce nesto o njemu :D
     
  9. dHM

    dHM Aktivista

    i ja sam danas gledao neke lg modele, i sto se tice plazmi nemaju full hd 42", a ja se vagam izmedju dva modela 42pj350 koji je 999KM i 42pj550 koji je 170KM skuplji ali ima mogucnost reprodukcije i videa sa usb-a za razliku od ovog prvog, to je koliko sam skontao najveca razlika. ako neko ima iskustva sa ovim tv-ima bilo bi lijepo da mi pomogne, unaprijed hvala
     
  10. jasko__

    jasko__ Novi član

    LCD Philips 42PFL5405H/12.....42", FULL HD,2 ms, 100 Hz.....mišljenja?????
     
  11. b2_solid

    b2_solid Novi član

    Pozdrav
    Imam jedno pitanje za vas ovde koji vidim razumijete se u kvalitet plazmi.
    za oko su mi zapala dva modela koji vi ovde uveliko hvalite pa me zanimaju osnovna pitanja u razlici:
    Panasonic TX-P42X20E
    Panasonic TX-P42G20E
    1. Kakva ce slika biti na Panasonic TX-P42X20E kada se gledaju HD kanali sa HD 800 dreambox-om (hoce li biti dobra kvaliteta slike)
    2. Kakva je slika kablovske TV (ne mislim na digitalnu kablovsku TV)- elta TV TZ na TX-P42X20E
    3. kakva je kvaliteta slike sa BlueRay playerom
    4. Kakvu cu prednost imati sa Panasonic TX-P42G20E u odnosu na ova pitanja (on je full HD i skuplji je 1000 KM)
    Mislim da su to ona osnovna laicka pitanja (kod mene nije problem cijena modela) kod mene je osnovno pitanje da li cu ja tu kvalitetu koja je vjerovatno prisutna kod skupljeg modela TREBATI. To je po meni isto kao kad bi kupio 1kg cokolade a treba mi 100 grama.
     
  12. jasko__

    jasko__ Novi član

    Molim ako može mišljenja o ovom LCD Philips 42PFL5405H/12.....42", FULL HD,2 ms, 100 Hz...
    Ja ga danas kupio u Tehnomagu za 1599 KM....pa me zanima jesam li se zeznuo.....
     
  13. Esh

    Esh HWB

    B2_Solid, pitanja koje si postavio namecu jednostavne i logicke odgovore:

    1. Naravno da ce kvaliteta slike biti na visokom nivou.
    2. U svakom slucaju bolja nego na LCD-u.
    3. Veoma dobra.
    4. Rezolucije na X20E je 1024x768, a na G20E 1920x1080. Prema specifikacijama, G20E donosi dva USB porta, kao i Ethernet i VGA, jedan vise HDMI port. Posjeduje i odredjene nove tehnologije za poboljsanje kvalitete slike, no ja bih u ovom trenutku radje ustedio tih 1000 KM, uzeo X20E te kupio novi TV za 2-3 godine.
     
  14. Piroman

    Piroman Komšija

    Zamolio bi za misljenje o LG 32LH3000 (849KM) i da li je Sony 32EX402 (1000KM) vrijedan tih 150KM vise!?
     
  15. Esh

    Esh HWB

    Sta ti znaci uopce komentar poslije kupovine? OK, postavio si pitanje prije kupovine, ali si kupovinu napravio u razmaku od 2 sata, valjda si bio vruca musterija, prvenstvo je u zamahu itd.
    S obzirom na cinjenicno stanje, radje napisi svoje utiske o tom modelu i kako tebe sluzi jer da ti neko u ovom trenutku nabada misljenje o dubini boja i osvjetljenju, nema nikakvog smisla.
     
  16. Esh

    Esh HWB

    Ima li neki specijalni razlog zbog cega ciljas na LCD i spomenutu dijagonalu? Kao best buy se namece Panasonic TX-P42X20E za ~1k.
     
  17. Esh

    Esh HWB

    Ima li neki poseban razlog zbog cega su ti samo ti modeli u razmatranju?
     
  18. Piroman

    Piroman Komšija

    Svakako da ima; taj od 42' ne odgovara jer je prosto PREVELIK (udaljenost ~3 metra), tako da u obzir dolazi samo 32' , a bio sam gotovo odlucio uzeti taj sony, ali naletih na klip gdje lik preko usb-a otvara i pusta .mkv video(1:00), eh, da li je to sad moguce i na tom sony-u, i kao sto gore rekoh, da li je sony stvarno bolji za tih 150KM više!?
     
  19. dHM

    dHM Aktivista

    @Enis
    pa najvazniji razlog je cijena i dizajn koji mi se bas svidio jer je jako jednostavan i "mocan" u isto vrijeme, pa sam se iznenadio kad sam vidio cijenu. u tom rasponu cijene sa tom dijagonalom mogu kupiti gore pomenuti pani, al ovaj ima par prednosti koje meni kao laiku izgledaju bitne, npr. taj usb koji moze da pusta i mkv, 600Hz, 5 godina garancije i to sto je ram jako tanak.
    sad imam sony 32s2530 koji sam kupio na preporuku Nea prije par godina i jako sam njime zadovoljan, al bih ga sad zamijenio necim mladjim, boljim i vecim, do otprilike 1300KM, par desedina i preko nije problem. a ovaj skuplji lg je 1169KM pa bi se moglo mozda uzeti i kakvo kucno kino uz njega :D
    zaboravih napomenut da bih uzeo u najskorijoj buducnosti i dreambox 500 pa eto ako i to ima kakve veze da mi pomognete u preporuci
     
  20. adnandus

    adnandus Novi član

    pozdrav

    Razvoj situacije sa mojim Philipsom 32pfl3605/12 je slijedeca kazu u servisu zamijenili cijeli televizor ma sta to znacilo. Cisto sumnjam jer televizor me ćekao kod njih na serviserskom stolu bez kutije nova garancija koju su mi dali je od 17" lcd monitora gdje je oznaka za taj monitor prekrizena hemijskom i upisan broj TV-a, drugi i serijski broj.Medjutim vidim da na postolju LCD-a postoje sitne ogrebotine kada sam tek kupio TV od noktića moga jednogodisnjeg sina koje su nastale prvog dana. Drugo cini mi se da tako reći slika "šteka" dali je to normalno kod LCD-a neznam dešava se slijedece svako mozda malo manje od sekunde kao da na djelić momenta zamrzne posebno se primjeti kod stvari u brzem pokretu npr. traka koja ide u dnu ekrana sa slovima tu se primijeti pravo. Moj zaključak iz vlastitog iskustva nikad više Philips.