Odabir i kupovina TV-a

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Neo Bahamut Zero, Jul 18, 2007.

  1. axyflion

    axyflion Novi član



    E pa hvala..... Mislim da cu ipak uzeti Sony 32EX302 ili Sony 32BX300, sto se tice philipsa odustajem jer evo ovaj gore iznad je napisao kako mu se pokvario odmah ( a ja sam bas o tom modelu razmisljao) , za taj Samsung sam bas pitao jutros u tehnomarketu, pa ne znam... nekad sam u fazi da bih dao i 1000, nekad ne bih cini mi se nista, i kupio bih veliki CTR... :D
     
  2. gusa

    gusa Aktivista

    samo kratko ako neko moze nesta reci za ovu telku

    LG LD650 47"

    hvala velika
     
  3. adnandus

    adnandus Novi član

    E prijatelju ovaj nahebo pravo zato bjezi od smrdljivih holandjana kojeg god japanca da uzmes neces se izradit a Holandjani neka sade cvijeće a puste ljude koji znaju da prave elektroničku robu. E sad imam protiv koga navijati na Svjetskom.
     
  4. Esh

    Esh HWB

    Adnandus, lose iskustvo mozes imati cak i sa najboljim modelom. U tom smislu, ne vrijedi ti glavu razbijati sa time "sta bi bilo - kad bi bilo", vec odnesi opet na servis i malo ih pritisni po pitanju tih problema jer nije prvi put da nosis, a ocito se problemi redaju. Trazi da ti zamijene taj problematicni LCD.
     
  5. neko

    neko Aktivista

    enise, hvala ti na savjetu, poslusao sam te i uzeo 32c530 (doduse ti si rekao b, ali eto, razlika je samo u prikljuchcima) i zaljubio sam se do usiju. sad mi ostaje samo da se malo ispeglam s tim kako da prebacim zvuk sa laptopa na zvucnike od tv-a (nemam hdmi-a na lapashu). izbornik, linija (dizajn-kako vanski, tako i unutrasnji) su perfektni i tako ozbiljno djeluju da sam ja pomislio da su pogrijesili i dali mi skuplji model. sve boje su fenomenalne takodje iako ja nisam dirao nikakve postavke (cini mi se da je to preporuka nekih 200 sati ili se varam?) dobio sam i neke filmove u hd formatu od prijatelja i zadivljen sam zaista. ako mene pitate, za 1000KM ja bih opet ovaj uzeo. zzzzzzop! :)
     
  6. DSA

    DSA Aktivista

    dobar izbor, čestitam neko
     
  7. neko

    neko Aktivista

    :) hvala ti puno, evo ne odvajam se od tv-a, isto sam dijete malo. :D
    pozdrav!
     
  8. Nani

    Nani Komšija

    Plasma paneli se formiraju prvih 200 do 300 sati ne LCD-ovi 8)
     
  9. neko

    neko Aktivista

    hvala Nani :smt006 jbg, ne radimo svi s tim, pa i ne znamo :smt003
     
  10. jasko__

    jasko__ Novi član

    Vjerovatno milion puta vec postavljeno pitanje...al jbg neda mi se sad prelistavat ovih 100 i vise stranica...
    Pa evo ovako...
    Imam 1300 KM....sutra pocinje svjetsko prvenstvo....treba mi LCD ili Plazma....sta mi preporucujete za te pare...po mogucnosti preko 100cm dijagonala...vidim najpopularniji su ovi od 42".......znaci ako ima kakav konkretan model koji bih jednostavno mogao da trazim u shopu...a ne da njih pitam sta mi je najbolje.....HVALA!!!!
     
  11. DSA

    DSA Aktivista

    kratko i jasno plasma Panasonic TX-P42X20E..mislim da je trenutno najbolja kupovina u Merkator centrima, 1029 KM na akciji
     
  12. jasko__

    jasko__ Novi član

    Velis ova je najbolji izbor....ajd druze hvala ti...pozz
     
  13. DSA

    DSA Aktivista

  14. jasko__

    jasko__ Novi član

    A sta je sa ovim tv-om...vidim ovamo na jednom forumu su puni hvale za njega....koliko je on love....Panasonic TX-P42G20....
     
  15. DSA

    DSA Aktivista

    imam ga osobno, samo u 46 verziji..taj tv je mrak, ali se ne uklapa u tvoj budžet..Panasonic TX-P42G20 ti je nešto preko 2000 kod nas, tačnije 2049 recimo u CT Shopu
     
  16. Dexx

    Dexx Aktivista

    Moze li jedno "glupo" pitanje :D
    Da li je bolje ova plazma ili se moze naci neki lcd fullhd 32"/37" za iste pare?

    Htio bih koristiti novi tv za xbox360 i za hd satelitske kanale koji kako znam vecinom se emitiraju u 1080i

    Moj budzdet je 1000/1100KM obavezno kreditnom karticom
    Do kad traje akcija u Merkatoru?
     
  17. Vedo

    Vedo Moderator

    1080i nije isto sto i 1080p. Procitaj o tome na hdtelevizija.com
     
  18. Dexx

    Dexx Aktivista

    Zato i pitam, HD kanali ili su 1080i ili 720p, dok za xbox360 ima igrara i na 1080p, pa se pitam da li se isplati "zrtvovati" 5"/10" za fullhd
     
  19. Vedo

    Vedo Moderator

    i o tome se pricalo. S obzirom sa koje se distance gleda TV, tek na 46"+ panelima ljudsko oko vidi razliku izmedju 720p i 1080p
     
  20. Dexx

    Dexx Aktivista

    Pa oko 3-4m, da li ima kakav LCD u ponudi ya te pare da oporedim? Ovi online katalozi u nas su uzasni ili ne postoje