Google Android - oficijelna tema

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Esh, Mar 1, 2008.

  1. X-Factor

    X-Factor Komšija

    ES Task manager, izbacis kao widget, kliknes na njega i ukine sve nepotrebne aplikacije i oslobodi bruku rama, s njim imam oko 300MB free rama. Kad god ti nesto uspori, jedan klik i vozi :D
     
  2. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ma razlika u procesorima je minimalna, teško da se može osjetit, s druge strane Hero ima dosta više rama. Mislim da je 250mb minimalno za nove verzije.
     
  3. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Nije bas minimalna razlika od 300Mhz al eto.

    Nego nabacio sam danas SpicaGenmod beta1, baziran na Cyanogenu (CM-6.1.1-Spica-a8.3), promjenio kernel, sada doslovno leti
    nisam mogao vjerovati da se moze ovoliko osjetiti poboljsanje, Spica moze ici na 1Ghz, tako govore.

    Koliko Spica uostalom ima RAM memorije.

    Sve stranice variraju od 128 do 256MB. Kako da vidim koliko imam memorije na telefonu?

    http://forum.samdroid.net/f28/spica-rig ... ware-2279/

    "There is 128 MB oneDRAM + 128 MB mobile DDR included in package with S3C6410. OneDRAM contains 4 memory banks of 32 MB, one of which is dedicated for the modem and one is shared between both. Currently half of the shared bank is used to exchange the data between cpu and modem, the second half is general purpose. Then we've got 128 MB of mobile DDR + 64 MB of dedicated oneDRAM + 16 MB of shared oneDRAM. This gives us 208 MB of total usable RAM. Now we have to reserve some of the memory for the on-chip peripherals. Currently it's 40 MB and I don't think if lowering it can do any good. So the probability that we will have more than 168 MB of system usable RAM is rather low."

    Šta ovo znači?
     
  4. pac

    pac Komšija


    Imam vec i pomaze samo pri startup-u.


    I to mi nije rijesenje kad stalno trebam ukidati procese. trazim nesto sto uopste nece dozvoliti nekim aplikacija da se pokrenu u pozadini, nikakav task killer.
     
  5. Reznor

    Reznor Overclocker

    256 MB RAM, 512 MB ROM
     
  6. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Ako ima neko da koristi dreambox, i da mu je antena daleko od TVa i Dreamboxa kao kod mene, evo
    jedan koristan alat za Android telefone, sa kojim sa lakoćom štimate signal na
    dreamboxu, spojite se na dreambox preko wirelessa (pretpostavljam da imate
    wireless router kod dreamboxa) i diktirate boxom kao sa daljinskim upravljačem.

    Program se zove Dreambox Satellite Helper, i odlično radi sa DM500s.

    [​IMG]

    [​IMG]

    EDIT: Gdje da nađem google maps 5.0 sa offline podrškom? Nema na marketu.
     
  7. maki

    maki Novi član

    topla preporuka za darkys rom (koristio sam prvo 9.5 extream edition) sada darkys 10 koji je beta ali sve funkcionise extra dobro, prije sam probao sve lagfixeve i sve je to bezveze bilo, jer kad nabacim dosta aplikacija sve pocne da lag-a tako da je darky predobar, isto ako treba nekome za galaxy igo navigacija sa mapama balkana i galsovne upute nek se javi :) pozzz
     
  8. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    trebaju meni glasovi na nashem jeziku za iGo.
     
  9. maki

    maki Novi član

    druze ti si meni pomogao na pocetku tako da cu ti rado pomoci samo ne znam gdje sam skinuo glasove ex yu, a imam folder na kompu velik je 20 mb pa samo mi reci kako je najbolje da ti posaljem mozda messanger ?

    evo upload-ovao sam ovdje valjda radi

    http://www.4shared.com/file/CtYtkyq6/glasovi_exYU.html
     
  10. Deniken

    Deniken Aktivista

    Moze li mi ko objasniti kako podesiti wi-fi na i9000? Kako to funkcionira?
     
  11. pac

    pac Komšija

    Upalis wifi, uneses sifru (ako si je postavio na ruteru) i ides na internet.
     
  12. maki

    maki Novi član

    ako koga interesuje gdje ima igara za android nek se javi ja sam skinuo 400 u paketu
     
  13. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Molio bih da se ponasamo u skladu s pravilima.
     
  14. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    Sta ima ovako dobro od igara ??? Svasta sam nesto probao ali samo mi je Doodle ostao na mobu :lol:
     
  15. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Re: Re: Google Android - oficijelna tema

    Settings, wireless & networks, strihiraj wifi i telefon ce ti izbaciti aktivne wireless mreze konektuj se na neku i deri.

    Sent from my GT-I5700 using Tapatalk
     
  16. Peacemaker-HS

    Peacemaker-HS Aktivista

    N.O.V.A, X Construct, Pro Evolution Soccer 2011, Tower Raiders 2 Gold, Speedx 3D, NFS Shift, Jet Car Stunts, GuerillaBob, Dungeon Defenders, Dungeon Hunter, Air Attack HD, Asphalt 6, 3D Bioball...
     
  17. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    Hvala
    PES sam oprobao nije los . steta sto nema vise gumbica osim shoot and pass :lol:
    Ove ostale ce biti spremne do sljedece posjeti wc-a :lol:
     
  18. Piroman

    Piroman Komšija

    Best Android Games 2010 part 1



    Best Android Games 2010/2011 part 2



    Nadam se da sam pomogao! :smt002
     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  19. Mujka

    Mujka Komšija

    pozz tigrovi
    imal neko sa galaxy 3 gt-i5800 rodica uzela imal neko preporuku za fin rom i neke aplikacije ?

    hvala
     
  20. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Nemoguce da ovo na prvom videu (20:57) nije San Andreas :D