Google Android - oficijelna tema

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Esh, Mar 1, 2008.

  1. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Gle, ja napravim mrežu na svom Samsung GTI5700 androidu preko wifi tetheringa (prethodno se povežem na moj ADSL modem sa ovog telefona)
    i kolega sa Desire HD vidi AP sa mog telefona i konektuje se na moj mobitel bez problema. Evo i racunar mi vidi AP sa telefona:

    [​IMG]
     
  2. EMTEC

    EMTEC Novi član

  3. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Ljudi evo probao sam kupovinu na android marketu kada sam saznao da je i kod nas sada moguca prosla je bez problema sa mojim americkim payoneer mastercardom. Nego sta se desava kad nabacim novi rom, mogu li kupljene aplikacije besplatno instalirati jesu li zapamcene na mom gmail accountu? Ovo pitam jer cesto saltam romove.

    Sent from my GT-I5700 using Tapatalk
     
  4. Esh

    Esh HWB

  5. irhadkul

    irhadkul Komšija

    Ostane zapamceno na acc-u
     
  6. Esh

    Esh HWB

    Naravno, prijavi se na http://market.android.com (my market account) pa ces vidjeti da cak ima i lista besplatnih aplikacija koje si preuzeo.

    Dodatno: https://market.android.com/support/bin/ ... wer=113411
     
  7. pac

    pac Komšija

    [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=T8m_Qawds9o&feature=player_embedded#at=163[/youtube]
     
  8. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Ljudi imate li vi ikad problema sa logiranjem na Skype.
     
  9. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Jesam ja,na kraju sam morao pocistiti kolačiće iz browsera i proradio je.

    Edit:Sad ugleda da android u pitanju,meni je se to desilo na windowsu.
     
  10. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    Ev igram se oko ovih WMP i VLC remotea i u uputuama pise d amoram instalirat HomeMedia a ne mogu da ga nadjem :lol:
    imal kakv hint?
     
  11. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Evo ja se igram sa streamingom satelitskih kanala sa dreamboxa na telefon putem vlc web interfejsa na pcu i androiddreamer programa na telefonu, ali uvijek dobijam neke erore, jel kome ovo uspjelo?

    Sent from my GT-I5700 using Tapatalk
     
  12. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    Tutorijali su nula ... ja ev ne mogu ni da nastim VLC remote :lol: nadjem komp i sve al kaze da nema VLC instaliran :lol:
    edit : evo sa dima VLC ikonica al i X kraj nje , pise da da moram dozvolit telefonu acces to remote interface ... how >? :lol:
     
  13. NAILS

    NAILS Moderator

    Zna li neko kako se ulazi u recovery mod sa gw620 ili kh 5200 ?
     
  14. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Vidi na guglu, na mom samsungu volume down + call + end call.

    Nego prestala mi raditi b92 aplikacija prosto ne mogu bez nje, jednostavno javlja nema internet konekcije, mada je ima, nekad i force close. Do cega bi moglo biti.
     
  15. NAILS

    NAILS Moderator

    Ma naravno da sam guglao ali nigdje nisam nasao kombinaciju. Cak sam jedino uputstvo za ubacivanja ClockWork recovery-a nasao na španskom jeziku.. ako se ne varam. Znam da ovde ima clanova koji koriste gw620 pa da neko slucajno nije koristio CW za isti.

    A te kombinacije su razlicite od modela do modela a kako ja imama hardwersku qwerty tastaturu.. koce to kombinovati.
     
  16. otto von grunt

    otto von grunt Novi član

    imas na openetna forumu. potrazi openetna flaher i imas preko njega amonra recovery. sem toga kada se uredjaj pali (cim vidis da se pozadinsko osvjetljenje upalilo) pritisni dugme 1 na tastaturi i uci ces u boot mod. dalje imas sve na forumu
     
  17. NAILS

    NAILS Moderator

    Sve bi to bilo jednostavno da je trenutno forum u funkciji. Mislim da je ovo drugi dan kako ne radi.
     
  18. Esprit

    Esprit Aktivista

    Zdravo.
    Koristi li ko Skype. Ja ga ne mogu nikako skinuti, izbacuje mi poruku
    "this item cannot be installed in your country" :roll:
    Isto mi izbacuje i za Google Earth.
    Mobitel mi je Samsung Galaxy S
     
  19. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Ako vec ne uspijevas da nadjes kombinaciju tipki onda instalisi ROM manager, pusti ga nek uradi update recovery-a i onda imas opciju boot to recovery. Ovaj program postavi svoj recovery "ClockworkMod Recovery" umjesto "Amonra recovery" i radi sasvim fino. Ja ga koristim vec neko vrijeme i sasvim je dobar. Ako ti nesto smeta ima opcija da se vratis na Amonra kao sto je i bilo.
     
  20. NAILS

    NAILS Moderator

    CW sam i ubacio a treba mi jer hocu "osposobiti" jedan 2.3.4 rom kojem ne radi wifi. Ubacivanje samo boot-a nakon flesovanja sistema bi trebalo rjesiti problem. Kako je ostao isti problem nakon ubacivanja boot.img preko fastboot-a, navodno bi trebalo biti efikacije preko ClockworkMod-a.

    Al' me izmorilo generalno ubacivanje romova i pokušavanje da osposobim ovaj. Stalno vracanje aplikacija itd itd tako da sam se vratio na 2.3.3 i planirma ostati duze na njemu. Pored par ne-funkcionalnih stvari, mene sluzi super. Smo me interesuje, kada vec ubacih CW, kakao da udjem u njega.

    Inace, rom manager nema moj model telefon na listi da ubaci CW. A kada idem reboot to recovery, nista se ne desi. Hvala u svakom slucaju.