Intel Sandy Bridge procesori [LGA1155]

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Esh, Nov 25, 2010.

  1. Pionir

    Pionir Overclocker

    Joj, pa Sena ... :(

    nikako nisi "timski igrac" :D ( ma, salim se )

    uglavnom, sada postoji veca nada za skorim nizim cijenama...

    jos sam procitao da su "gotovo" svi veci proizvodjaci maticnih ploca zabiljezili porast prodaje LGA1155, odnosno fabrika koja ima "prste" u proizvodnji je dobila "masne" narudzbe od Asusa, ASRocka, Gigabytea itd ... a mislim da je to nas Enis zna :)

    nemam sada link gdje sam to procitao...a od toga sam i krenuo porediti cijene :oops:

    ima ovaj link :
    http://itpro.ba/article/1681/amd-povrat ... og-trzista

    aHa :!: :!:
    Evo ga..hehehe..Jusuf Cano je napisao ( radi se o Z68) :
    Velika potražnja za Z68 matičnim pločama
    Link : http://itpro.ba/article/1427/velika-pot ... im-plocama
     
  2. Pionir

    Pionir Overclocker

  3. Warlock

    Warlock Novi član

    Da li i jedna igra zna iskoristit sest jezgri, jer se uglavnom sve veze za igrace .
     
  4. dzeri

    dzeri Aktivista

    Ne. Tek sa Windows 8 i novim igrama ce to biti bolje iskoristeno.
     
  5. Triforce

    Triforce Aktivista

    Jel normalno da i3-2100 u idlanju temp skace sa 32-36 :\ ? Ali bas dinamicno skace sad 32 pa ode na 36, 40, 46(rijetko) i onda se vrati. Kad sam ga tek stavio u biosu je pokazivalo 45 konstanto.

    Stari CPU u idle je bio ispod 32C. Doduse kod njega mi je CPU fan uvjek vintlo na max
     
  6. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Sa vrlo mladim procesorima uvjek je muka sa citanjem tempova.Mozda da se baziras na citanje sa senzora iz maticne.On je malo tvrdji na variranje ali pokazuje temp socketa a ne jezgri.
     
  7. Juka

    Juka Komšija

    Koliko si siguran da je u idle rezimu, pogle u task mngru ili kakav monitoring program za cpu, dali ga sta u pozadini koristi!
     
  8. KingT

    KingT Veteran foruma

    Kod Intela to nije temp socketa ves Tcase senzora koji je smjesten na centru procesora..

    Pored tog senzora tu su senzori na jezgrama i oznacavaju se sa Tjunction..

    Tcase je uvijek manji od Tjunction..
     
  9. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Imao sam jednom intel e22180 koji je promjenio par ploca i uvijek mi je ta Tcase temp mjenjala vrijednosti sa svakom novom plocom pa sam si skontao da je senzor u socketu.U AMD-a je definitvno u socketu.
     
  10. Triforce

    Triforce Aktivista

    Sad je OK izgleda.

    Vrti 28-30 idle :_D

    edit:

    [​IMG]
    [​IMG]

    Ovo sys perf setting... Za sta je ? Ono u sredini je meni selektovano.
     
  11. k0ST

    k0ST Aktivista

    Vjerovatno u vezi podesavanja potrosnje/ustede struje. btw, meni asusov softwer pogresno ocitava CPU temperaturu.
     
  12. Shibby

    Shibby Aktivista

    Da li integrisane graficke u ovim procesorima potpomazu glavnoj grafickoj, ili se samo koriste kad nema graficke?
     
  13. Sena

    Sena Veteran foruma

    Samo kad nema grafe.
     
  14. Sp3x

    Sp3x Aktivista

    Triforce, meni je na novom i5 2500k i p8p67 ocitavalo u biosu nakon prvog paljenja 55-56, i onda poslije u windowsu isto tako, kada sam uradio bios update na zadnju verziju smanjilo se na 30-36 u idle (stock cooler)
     
  15. exchanged life

    exchanged life Aktivista

    Baš sam gledao prodaju ovih procesora u plus computersu, imtecu i ingelu. Upalo mi je u oko što uglavnom prodaju procesore za 500-600KM. Ne znam jel još ko to primjetio. Jedva sam uspio pronaći CPU ispod 3Ghz.
     
  16. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Pogledaj i u drugim radnjama. Sandy bridge su oduvijek bili skupi procesori, najjeftiniji i3 2100 je oko 250 km ali zato su performanse na nivou.
     
  17. exchanged life

    exchanged life Aktivista

    Dobro, jesu oni skupi. Ali mi je malo čudno što u tim radnjama baš drže samo te skupe procesore, ne računajući AMD.

    I u kojim bi ti radnjama preporučio još da pogledam ponudu procesora?
     
  18. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Uniexpert ima na stanju stariju seriju i3 i i5 SB procesora, kao i pentium Gxxx seriju procesora koji su do 200km, a pogledaj i u genelecu.
    A uvijek postoji i mogucnost da ti naruce nesto sto trenutno nema na stanju, jbg ovi jeftini se rasprodaju pa ostanu samo oni skupi. :)
     
  19. exchanged life

    exchanged life Aktivista

    Koliko sam uspio upratit procesori koje si naveo su dvojezgreni, a quadovi su im vjerovatno preskupi. Ja taman mislio odustati od AMD-a, ali izgleda da ću ipak sačekati reviziju Bulldozera kad vidim kako prljavo igra Intel.
     
  20. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    i3 jesu dvojezgreni ali daju bolje performanse u igrama nego amd x4 bilo phenom ili athlon. Možda da uzmeš solidnu ploču s kojim bi mogao dobro klokati i5 a sad uzmeš ovaj noviji i3, poslije kad spadne cijena i5 prodaš taj i uzmeš taj jači.