Intel Sandy Bridge procesori [LGA1155]

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Esh, Nov 25, 2010.

  1. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Mozda smanje cijene SB kada izadju IB procesori. A to sto su skupi, to je uvijek bilo kod intela, u doba C2D i C2Q procesora situacija nista nije bila drugacija. AMD trenutno nije konkurentan, sumnjam da ce revizijom nesto znatno promijenjiti. Sebi sam uspio naci nov 2600K za 500km i osjecam se kao da sam dobro prosao :)
     
  2. exchanged life

    exchanged life Aktivista

    Pa nije u vrhu ponude konkurentan, ali bi se trebao približiti malo konkurenciji revizijom procesora.
     
  3. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ista prica je bila i kada je trebao izaci buldozer i na kraju pusiona. Licno bih volio da se uspiju vratiti, ali performanse nisu sve. I da budu konkurentni SB, Ivy ce sa svojim TDP od 77W opet sve vratiti na trenutnu situaciju.
     
  4. extibo

    extibo Komšija

    Nije to prljava igra. AMD bi istu stvar uradio da je u Intelovoj poziciji.
     
  5. Amal

    Amal Novi član

    Konacno da se upisem u ovu temu, nakon 2 god koristenja Athlona 640 dosao je na red i5 2320 sa gigabyte p67-ds3-b3 kupljen prosle sedmice.. Nisam imho mnogo vremena da ga testiram, bila kobna sedmica parcijala moralo se ucit..

    ispatio sam se dok sam postavio hypera 212+ nakon toga molio sam boga samo da upali da ga nebi mor'o odma nosit na reklamaciju,, sta sam puta okreno mat i ponovo postavljno hyper-a uh :D..
    Ono sta mi je bilo zanimljivo jest da na smart programu ima twin turbo ide na 3.7..

    Sto se tice perfomansi razlike ima al nije nesto extremno barem tako mislim, sta sam uspio testirat to je bio bf3 single cca 5-6 fps sa 28-33 na 34-40 na ultra i sve ostalo, dirt3 10fps, F1 2010 15-20fps.. uglavnom ako me msi ne vara gpu kod dirt3 je bio maximalno opterecen dok sa athlonom nije, isto tako kao i sa f1.. to je onako is prve ruke, nabrzaka.. benchmarkovi ce doc abd, uskoro..
    Sa athlonom 3dmark11 sam dobio oko 3700 s tim da je bilo sve clokano, vidjet cemo sta ovaj moze izvuc.. eto toliko od mene...
     
  6. exchanged life

    exchanged life Aktivista

    Možda bi bile veće performanse da si i grafičku promijenio.
     
  7. Amal

    Amal Novi član

    To stoji :twisted: , al moze 6870 jos gurat mozda nekad cf ili uzet neku drugu iz novih serija kad izadju.. ovo sam kupio da se osiguram za par godina, fino me je sluso athlon nadam se da ce i ovaj..
     
  8. irhadkul

    irhadkul Komšija

    Na kojim taktovima si drzao taj athlon?
     
  9. Amal

    Amal Novi član

    Drzao sam ga konstantno na 3.5 default voltaza, sve preko mor'o sam dizat voltazu, isao je glatko na 3.775 al na 1.45 ako se dobro sjecam.. Vec 3.8 i preko nije moglo, boot normala cim opteretim odma plav ekran i restart, nisam se htjeo puno igrat oko voltaze zato sto je bio zreo za prodaju da nebi sta bilo pa dzabe otisla garancija...
     
  10. irhadkul

    irhadkul Komšija

    Koji je kuler na njemu bio?
     
  11. Mujka

    Mujka Komšija

    pocelo je :smt003 :smt003 :smt003
     
  12. Shibby

    Shibby Aktivista

    Da li se intelov stock cooler koji dobijemo sa 1156 sck. procesorima uklapa i sa 1155 sck. procesorima?
     
  13. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

  14. Pionir

    Pionir Overclocker

    Istrazujem prednosti, sparivanje, korist i mogucnosti, integrisane i diskretne kartice...nije mi nesto jasno...

    Koristenje integrisane grafike SB procesora, bez diskretne kartice, potrebna je MB (chipset?) ploca sa kakvim izlazom ?

    Primjer ploca :

    http://www.hardwarebase.net/vijesti/421 ... 1155-ploca

    da li mogu sve reproducirati sadrzaj ako nema diskretne grafike ili samo zadnja sa liste?

    Ako moze vise pojasnjenja u tom smjeru, povezivanje s jednim monitorom ...
     
  15. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Treba ti HD, H67 ili Z68 ploca. Moguce je nekakvo multi-monitor uparivanje za vise izlaza, nisam probao ali imam i tu opciju u biosu, rijec je o H61 ploci.
     
  16. Pionir

    Pionir Overclocker

    Prvo, hvala Stevie_Ray i mislio sam da je to tako, ipak mora na MB biti prisutan neki video izlaz, DVI npr...

    Drugo, moram pohvaliti osoblje HWB foruma zbog rubrike "vijesti" - momci svaka cast od mene, stvarno ste azurni.

    Govorim to, jer je nekako tek "procurila vijest" (i nije ovo jedina ili prva) kako je Intel pripremio SB procesore bez IGP-a i imamo je ovdje :

    http://www.hardwarebase.net/vijesti/637 ... -bez-igp-a

    Postavljam sva ova pitanja, jer nekom ce zaista biti bitno sta kupiti ili zasto nesto skuplje platiti ili sto kupiti ako neces imati korist od toga itd... mozda, bas meni !

    U svakom slucaju raduje me vijest Intel SB procesora bez IGP-a...
     
  17. sgt. bull

    sgt. bull Aktivista

    Kratko pitanje - kolika je isplativost tih 50km razlike između i5 2500 i i5 2500k? Trebao bih ubrzo uzeti procesor i ram i nisam siguran koji procesor da uzmem. Okvir je 500 km i nikako ne mogu da se odlučim da li je pametnije ići na i5 2500 i 8gb rama ili i5 2500k i 4gb rama. Clockao ne bih sada no možda nekada u budućnosti, kada zatreba.
     
  18. Sena

    Sena Veteran foruma

    2500 se slabo clocka jer se SB opcenito slabo clocka preko BLCK. Tako da 2500k defintivno vrijedi.
     
  19. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ma bolje 2500K i 4GB rama. Ne zato sto neces osjetiti tih 8GB, nego zbog eventualnih "besplatnih" performansi koje K verzija donosi kroz overclocking. Da ne bude zabune, u praksi ti 2500K nece biti nista brzi od 2500.
     
  20. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Ako nekad budes isao u Srbiji skoro kad budes uzimao to,gledaj da kod njih kupis,jer je kod njih 2500k oko 390km,a 2500 370km,i uz to RAM im je jeftiniji oko cenera ako ti ista to znaci :lol: