Intel Sandy Bridge procesori [LGA1155]

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Esh, Nov 25, 2010.

  1. sgt. bull

    sgt. bull Aktivista

    U Srbiju (nažalost) neću ići. Nevjerovatno da je razlika 80 km u cijeni. :/
    Uzeti ću kod nas i5 2500k (~470km) i 4gb rama (~40-45km). Ne znam samo gdje je najpametnije (u Sarajevu) uzimati? Barico.net?
     
  2. NeTRa1der

    NeTRa1der Komšija

    Nesto za overclockere :)

    L: http://www.legitreviews.com/news/12302/
     
  3. black

    black Komšija

    Trenutno sam na AMD Phenomu II X6 1055T koji sam overclokirao na 3.7GHz.
    Zanima me da li se isplati prodati sadanju plocu i proc i preci na i5 2500K?
     
  4. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Do tebe je, ja ga koristim vec 5-6 dana, neces vidjeti neku drasticnu promjenu u brzini
     
  5. black

    black Komšija

    Mislio sam u Austriji uzet finu plocu i proc
    Intel Core i5 2500K 187 eura
    ASUS P8Z68-V/Gen 3 140 eura
    640 KM
    a za ovo sada sto imam mogu maks.dobiti 350 KM
    znaci 290 KM za taj boost mi se cini pretjerano
     
  6. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Jest da ce to jos pojeftiniti a i tvoja ploca i proc takodje al osim neke video obrade slabo gdje da ces vidjeti fajdu.Ni moj phenom sa 4 jezgre ne pokazuje ni najmanje znakove slabljenja. Cini mi se da je jos rano da se prelazi na SB.
     
  7. Pionir

    Pionir Overclocker

    Valjda je to ovo sto su najavili (Ivy B.):

    http://www.xbitlabs.com/articles/cpu/di ... html#sect0

     
  8. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Uzeo sam i ja napokon SB i5 2380p, to je 2400 ali bez integrisane grafike+Asus P8P67 LE. Proc može do 3,5ghz (3,4ghz turbo) a ionako ploča nije za ozbiljniji oc radi 4+1 faza. Prodah phenoma 965 asrock 880gmh, tx3 i 4gb ddr3 i dodao još stoju za ovo (450KM), ovo novo zapakovano ali bez garancije... Je*avao me jučer cijeli dan spire neki cooler, nikako da nalegne na proc pa temp bile strašno visoke. Uzeh od jarana danas stock cooler max 60 stepeni u primeu small fft cooler ispod 2k haman nečujan, ja zadovoljan :D
    Kasnije cu probati igre, bf3 prije svega jer sam ga greskom izbrisao u originu a i dobivao sam bsod na win7 jer je prije bio AMD.

    http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=2273928

    Thnx Kingster 8)
     
  9. KingT

    KingT Veteran foruma

    Care neka je sretno.. :smt006 :smt006
     
  10. Sena

    Sena Veteran foruma

    Sretno forza druze.
     
  11. KingT

    KingT Veteran foruma

    Stvarno sam se iznenadio kada sam vidio Maxx Mem rezultate FX8120 @ 4.5GHz vs 2500K @ 4.4GHz .. 8)

    Na obje platforme je GSkill 1600MHz 2x2GB..

    SB platforma ima skoro 2x veci memorijski bandwidth.. :shock: :shock:


    AMD FX8120 @ 4.5GHz
    GSkill 2x2DB 1600MHz [7-8-7-24, 1T]

    [​IMG]


    Intel Ci5 2500K @ 4.4GHz
    GSkill 2x2GB 1600MHz [7-8-7-24, 1T]


    [​IMG]



    The Source
     
  12. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    A nekad je AMD razvaljivao Intela po pitanju memory bandwidth-a.
     
  13. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

  14. dino73n

    dino73n Veteran foruma

  15. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Mine :D

    Malo clockao King mi pomogao. Super je sto sam 3,5Ghz uspio na ovako maloj voltazi. Inace na starom phenomu i onoj ploči za 3,4ghz trebalo je dosta čorbe debelo preko 1,3V.
     
  16. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Nek je sa srecom,a kako ide klokanje ako nije K verzija ili jeste a ja nisam vidio da pise?
     
  17. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Nije K nažalost, znači samo bclk podignem sa 100 na 103mhz, multiplier podignem na 34, upalim turbo u biosu (3,1 na 3,4GHZ) postimam voltaze i to je to. U idlu voltaža ide i na 0,8V.
     
  18. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    A to 3,5 kao malo :D
    Opet je on brzi od te grafe duplo. :D i na def raznosi fenoma uzduz i poprijeko a i fenom dovoljan za igranje. Znaci bit ce hljeba u njemu na duze staze.
     
  19. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ko zna mozda uleti kakva 68xx u CF pošto stara ploča nije podržavala CF pa da zaigram bf3 ko hadžija :D
    U BF3 haman i nema razlike zasad. Možda sad kao da malo ide fluidnije, nema spajkova a sad sam na 4gb u odnosu na prije 8gb ram. Kako god grafa zakucana na stoju :D
     
  20. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ma nema teorije da sa tom grafom na toj rezi primjetis razliku u procesorima.Ni 965 nije za staro gvozdje a ta grafa poslaba za tu rezu.A i jos na sve to BF3 se bas i ne "pali" na CPU ko na GPU.King je dozivio nek pomak jer igra na mobitelskoj rezi,i on da je 19/12 ne bi nista osjetio.

    Jedino ti se jos moze desiti da osjetis kakav bed zbog manjka rama,eto mnogi igraju glatko sa 4gb a ja nisam mogao.