Google Android - oficijelna tema

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Esh, Mar 1, 2008.

  1. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    imam i ja jedan mali problemcic. u zadnje vrijeme mi se desava, da kad se javim na poziv, ukljuci se kao vanjski zvucnik (nesto kao speaker), i ja cujem onog s one strane bez da stavljam tel na uho, a on mene ne cuje kako treba, vjerovatno zato sto cuje i mene i svoj echo. kako da ovo rijesim?
     
  2. pac

    pac Komšija


    Prijatelj je imao isti prob, rijesio je sa nekom aplikacijom sa marketa. Ako saznam javim moj prijdlog ti je da uradis update na zadnju verziju androida.
     
  3. EMTEC

    EMTEC Novi član

    U svakom Android telefonu imaš google latitude. Možeš dijeliti lokaciju sa onima koje dodaš u listu. Možeš onda gledati bilo na računalu bilo na nekom telefonu koji ima također instaliran latitude (Android, iOS, Symbian, WM, BB...) Ako konfigurišeš praćenje povijesti lokacije, možeš vidjeti i gdje si bio u kojem trenutku.
    Naravno GPS i internet ti mora biti stalno uključen da bi dijelio svoju lokaciju u realnom vremenu.

    Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2
     
  4. Looney

    Looney Komšija

    Isti problem sam imao na Galaxy S kada sam nabacio Skype ;)
     
  5. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    hvala na odgovoru drug. odradim uninstall skype-a pa cemo vidjeti. svakako ga ne koristim preko mobitela :)
     
  6. Tir Anasazi

    Tir Anasazi Komšija

    Imao sam priliku jucer malo tamburati po ovom HTC One X White Edition i mogu reci da je ekstra telefon. Posebno me iznenadilo sto je jako lagan (iako malo prevelik u dimenzijama). Ne gotivim nesto android ali ako bih ikad uzimao, HTC je definitivno ekstra izbor.
     
  7. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Šta se može uzeti do 3 stoje? Nisam baš up to date...
     
  8. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Samsung Ace je tu negdje kod švercera, teško da ćeš nešto bolje naći novo.
     
  9. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Sacekaj malo da Xperia Ray pojeftini. Trenutno je 350-360KM. To bi bio moj izbor.
     
  10. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Ma neka ganja polovan telefon za 3 stoje, ima dobre ponude.
     
  11. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Imam sad galaxy mini i ako ga prodam jaranu gledao bih nešto malo bolje da uzmem.

    @Alibegovic ovaj ace je fin i pasao bi mi ali ima premalo rama. Čak i manje ako se ne varam od ovog moga, ostalo je sve super. Što se polovnog moba tiče teško, jedino baš od nekoga provjerenog sa HWB uz garanciju. Ima raje ne pazi na telefon, moj je isti kakav je i bio kad sam ga uzeo. Rođak uzeo neki HTC prije pola godine nov telefon je sad sav rasklapan, neprepoznatljiv ne bi dao 50KM za njega, strašno...

    @Neo ako bi spalo na nekih 3 stoje to bi bio fantastičan deal, gledam na areni odličan telefon. Gdje ga ima po toj cijeni sad?
     
  12. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Mislim da je u onoj ZM/Univerzalno radnji trenutno 360KM. Mozda imaju i polovnih, ne znam...
     
  13. kvaju

    kvaju Komšija

    Meni isto dobar mob za dosta male pare, samo mal ekran, xperia mini pro.
     
  14. Haker

    Haker Veteran foruma

    Probao sam je, ekran je super los.

    Sent from my HTC Desire S using Tapatalk
     
  15. Piroman

    Piroman Komšija

    Za tu lovu je bolje uzeti polovan SGS!
     
  16. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Jedino zbog ekrana. Ray sa oficijelnim ICS-om ima bolje performanse od SGS-a.
     
  17. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    scumbag samsung, sad instalirao jedan aosp rom, kad zauzece ram,a oko 100 mb, hebo li ih tw
     
  18. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    pozz raja. Koliko sam skontao, na ovom SGS-u ima FM Radio. Kako da ga slusam? Sve aplikacije koje sam nasao na netu, omoguicavaju mi da slusam radio preko neta. to nije FM radio onda, nego internet radio. Kako da slusam lokalne radio stanice? koristim ICS 4.0.3
     
  19. Haker

    Haker Veteran foruma

    Na mom mobu je dosla inastalirana aplikacija fm radio, steknes sluske i radi normala, ne treba net

    Sent from my HTC Desire S using Tapatalk
     
  20. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Na custom romovima u zadnje vrijeme iz nekog razloga izbacuju tuner. Potrazi na XDA forumu, bilo je negdje.