AMD Radeon HD 7000 - oficijelni thread

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by NAILS, Nov 8, 2010.

  1. Peacemaker

    Peacemaker Aktivista

    Ja sam mislio da je plafon za vodeno hladjenje malo visi.

    Sto se tice zracnog hladjenja, mislim da je absolutni plafon za 24/7 1200/1700, u optimalnim uslovima.
    Vidim da se raja sve vise lozi na ASIC rating ali mi se cini opravdano. Tip na [H] forumu prodavao referentnu 7970 za $340, niko nije htio dati vise od $320 zbog 63% ASIC.
     
  2. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Sta bi onda rekao za moj ASIC od 92%? :D
     
  3. Sena

    Sena Veteran foruma

    Pitcairn ima prosjecno veci ASIC od Tahiti-a iz nekoga razloga.
     
  4. goldi

    goldi Aktivista

    Je li ima neko na forumu HD7950 da moze na 1200mhz, a memorija oko 1700?
    Ako ima da odvrti crysis warhaed 1920x1080 ambush 4AA - interesuje me i rezultat i stabilnost, ako prodje warhaed onda je velika vjerovatnoca da je i stabilna na tom kloku.
     
  5. KingT

    KingT Veteran foruma

    Rijetke su HD7950 koje mogu postici 1200MHz jer to je 50% overklok..

    Onaj Pacemaker je svoju MSI HD7950 TF3 vrtio na preko 1200MHz u 3DMark 11, mozda on moze..

    3DMark 11 @ 1252/1851MHz

    Moja moze 1100MHz stabilno i to joj je vrh (38% overclock)..

    Za stabilnost Crysis 2 je Tito za ove HD7950..
     
  6. goldi

    goldi Aktivista

    Gledao sam dosta testova HD7950 msi, gigabyte sapphire dualx oc one mogu oko 1200 naravno uz povecanje napona, zato sam pitao ima li neko ovde na forumu da to potvrdi.
     
  7. Sena

    Sena Veteran foruma

  8. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Znaci stigla i druga...ajd super ajd sad nam izvrti heaven na stock pa onda svoj najbolji klok.
     
  9. Sena

    Sena Veteran foruma

    Uradim, ali evo patim se sa ovim idiotskim ULPS, gasenje grafe mi ne odgovara pa sam ugasio ULPS u registry, ali sada ponekad dobijem hard lock kada pristupam GPU-Z ili Aidi64.

    Joj AMD, sad cu pocet kukat opet. :lol:
     
  10. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Kako ide BF3?
     
  11. Sena

    Sena Veteran foruma

    Probao FireStorm mapu, oko 85-120 fps, sve ultra 4X MSAA, bez AA postproces.

    Grafe na 1000/1250 MHz.

    Iskopah ovo iz stare HD 5000 teme jos dok sam imao HD 5970. (ovo ja pitao)

    3 godine je proslo i jedan te isti problem sa CFX-om, e moj AMD.
     
  12. Sena

    Sena Veteran foruma

    Evo mali rezime CFX-a.

    U usporedbi sa HD 5970, stvari su 200% bolje.
    Par igara koje sam probao rade super, skaliranje preko 90%, Sniper Elite V2, skoro 100%.

    Temperature odlicne, jos jedna dokaz za dizajn Sapphire hladnjaka, zapravo iste temperature koje sam imao sa jednom grafickom.

    Jedini problem je ULPS, sto otezava clockanje.

    Moguce je iskljuciti u regeditu, i iskljucim, ali dobijam freeze kada se pristupa senzorima slave karte, rekao bih falicna karta, ali slave karta karta je prva HD 7870 koja je radila skoro 15 dana svaki dan oko 12-16 sati.

    Bilo kako bilo BF3 odlicno radi i na stock 1000/1200, a to jedino i igram u zadnje vrijeme.
     
  13. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Sad sam se licno uvjerio da je danas zbilja potrebno 2GB VRAM-a, Max Payne 3 uzeo hladno 1.8GB. Dakle nije samo BF3 gladan VRAM-a. :lol:
     
  14. KingT

    KingT Veteran foruma

    Meni Crysis 2 na ovoj mobitelskoj rezi i HD7950 uzeo preko 2.1GB pa opet je igra letila i sa GTX480 1.5GB a i GTX560 Ti 1GB..

    Nema to mnogo veze koliko ti taska igra VRAM, vazno je da imas dovoljno da pokrije potrebe GPU-a da ne steka a ovo preko je nevazno..

    Al rekao bih da je 1GB nedovoljno za fluidno igranje novijih naslova na vecim rezama i sa AA, 1.28GB (GTX 570) je neki minimum ispod kojeg ne treba ici.
     
  15. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    mislim da sto imas vise vrama to ce ti i vise uzimati

    Sent from my GT-I9001 using Tapatalk 2
     
  16. dmr

    dmr Veteran foruma

    A neke igre jednostavno ne dozvoljavaju vece postavke jer za to treba vise rama, kao sto ja max payne 3. Ako hoces da ukljucis 4xmsaa moras imati 2GB inace igra ne dozvoljava.
     
  17. Maverick78

    Maverick78 Aktivista

    Da, itekako... Meni Skyrim sa Starcevim teksturama (ako znas Starca sa Bench foruma), normalno uzima oko 1.5 vrama, a u Markarthu i Windhelmu ide oko 1.9GB. To je Skyrim Realistic Overhaul
    http://skyrim.nexusmods.com/mods/5400

    Inace razlika je zaista drasticna u odnosu na GTX 560Ti, ne samo zato sto je karta brza, vec i definitivno zbog vrama. Sa gore pomenutim teksturama bas u Markarthu i Windhelmu sam imao ogromne fps dropove i bilo je skoro neigrivo. Sad radi ko podmazano, ali da jede vram, jede ko ludo.

    Btw. Sena cestitke na kupovini, nek te dobro sluzi, zaista brutalno nema sta :smt006
     
  18. Sena

    Sena Veteran foruma

    Hvala Maverick78.
     
  19. Peacemaker

    Peacemaker Aktivista

    Gledam danas HIS-ova 7870 < $200 nova na newegg. 2 karte za cetri stoje + prodaja jedne ili obje kopije Sleeping Dogs= $360.
    Dvije nabrijane bi trebale 800MH/s u bitcoin.

    Sreca moja pa ovaj kepec nema ni slota a ni mjesta za jos jednu kartu.
    Neka neka, sastavicu ja giganta, HAF X je vec na putu.
     
  20. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Zar bitcoin nije propao?

    Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2