Nvidia Kepler

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Sena, Jan 24, 2012.

  1. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ja bih MSI jer je vjerovatno najtisa od navedenih.
     
  2. Vedo

    Vedo Moderator

    Ma citao user reviews, ima dosta ljudi koji imaju BSODove i sl sa AMDom, sa 770GTX ima te probleme jedan od 100. A posto sam ja poznat po svom pehu sa AMDom, necu da rizikujem.
     
  3. KingT

    KingT Veteran foruma

    Ja nisam ni jedan BSOD imao na tri HD7950 (imam dvije a jos sam jednu prodao),

    AMD su sasvim solidne karte i driveri su im dobri, cak i bolji nego nVidia.

    Licno ne bih uzimao kartu sa 2GB memorije i pri tome platio jednako ili vise nego za AMD sa 3GB.
     
  4. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Eno npr i AC4 uzme 1.7GB memorije na 1920x1080, taj trend postoji.

    Al od tih GTX770 najradije MSI.
     
  5. Vedo

    Vedo Moderator

    imaju na netu testovi, 770 2GB vs 4GB, cak na najvecim rezama je razlika pola fpsa.
    MSI onda uzimam, thx svima.

    Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2
     
  6. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    BF4 2gige zakucano :D

    [​IMG]
     
  7. Moncho

    Moncho Komšija

    Udomio sam u kucistu ovo > http://www.palit.biz/palit/vgapro.php?id=2164

    GeForce® GTX 770 JETSTREAM (2048MB GDDR5)

    Strasna karta. Ono sto je iznenadilo koja je tisina dok radi, spram zujalice zvane 560Ti, ovo je karta idealna za ono sto meni treba, gejmanje EVE Online na 3 24" monitora. Na svakom monitoru po jedan accountu na rezi 1920x1200 i sve radi ko flak. Temp je oko 50C. Znam da EVE nije nesto zahtjevan ali meni vishe nego dovoljno. Probo BF4 i cod xx ( nemam pojma koji je vec, znam da je zadnji ovaj). Sve leti. :p
     
  8. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Te od 4 gb su namjenjene za SLI i za multimonitor setupe jer je 2gb za to malo.
     
  9. Sena

    Sena Veteran foruma

    E pretjera ga sad.
     
  10. IdeMedoSumom

    IdeMedoSumom Aktivista

    Fanboy :smt005
     
  11. KingT

    KingT Veteran foruma

    Upravo nVidia fanboys govore da su AMD driveri losi , sto je daleko od istine. :p
     
  12. Sena

    Sena Veteran foruma

    Cek sekund, gdje sam ja rekao da su amd driveri losi?

    Samo sam rekao da si pretjerao sa konstatacijom da su bolji od nvidie, sto naravno nije istina, obje strane imaju propusta i pluseva.

    Brzi search na tvoje stare postove govore kako si ti zapravo govorio da su amd driveri losi.

    Za vram kod 770 se slazem, premalo je, upravo sam igrao company of heroes 2, i 2.5gb je povukao.
     
  13. IdeMedoSumom

    IdeMedoSumom Aktivista

    Smijesno je kada forumas po svaku cijenu, na jedan subjektivan nacin brani onaj brend koji u tom trenutku posjeduje. To ustvari i nije fanboyizam, vec nesto drugo ;)
     
  14. KingT

    KingT Veteran foruma

    Cuj ja to radim, sta cu ti ja kada tebi nista ne valja, kada imas AMD pljujes po njemu, kada imas nVidiju ista stvar. :mrgreen:

    Ti imas GTX 670 i hvalis nVidiu na sve strane, istina je da u stvari nemas nekog iskustva sa drugim kartama tako da ti je ova vrh.

    Kad budes imao AMD pa kada ti ne bude valjao onda se javi. :wink:
     
  15. DarGar

    DarGar Aktivista

    u jbt, vec se odavno meracim da zaigram EVE, do sada sam samo slusao price, pa znam kome da se javim da me malo uvede u pricu
     
  16. Bonded_by_Blood

    Bonded_by_Blood Aktivista

    Ta priča o lošim driverima je prije imala više težine, ispravite me ako griješim ali mislim da je danas više u pitanju koga developeri pojedine igre "favorizuju" tj za koje su grafe igre optimizovan(ij)e.

    @Moncho, gdje uze tog Palit-a?
     
  17. Vedo

    Vedo Moderator

  18. Moncho

    Moncho Komšija

    Uzeo mi jaran u svabiji sa ogromnim popustom, negdje oko 40% xD u ovom shopu http://www.computeruniverse.net/product ... gtx770.asp
     
  19. KingT

    KingT Veteran foruma

  20. heroic

    heroic Komšija

    Pa iskreno je bezveze, zasto bi kupio ovo umjesto 780 ili 780Ti...SLI ce uvijek biti slabiji od single CPU (ako je single = ko te dvije)?