Nvidia Kepler

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Sena, Jan 24, 2012.

  1. NAILS

    NAILS Moderator

    Biti ce bezveze ako bude za zelenu kartu only ali recimo da mi je vrijeme mijenjati monitor + imama nevidiu te mi ne bi nista stetilo. Kako rekoh, nadma se da ce postati standard kod monitora bez obzira iz kojeg tabora GPU bila.
     
  2. Konjislav

    Konjislav Komšija

    Wow ovo sam upravo sad vidio. Ovo je predobro. Sve moguće sinhronizirano, te samim time smanjuje opterećenje za oči, te pomaže spasiti vid ljudima. :D
     
  3. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    "Spasice" vid kada framerate padne na 15, pa ekran pocne treperiti. :D
     
  4. NAILS

    NAILS Moderator

    Hehe ..dobar.. valjda udare neki limit, da ne ide recimo ispod 40 itd.
     
  5. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    pa u principu ako sam ja ovo skontao, ako nemaš dovoljno dobar gpu džaba ti ovo sranje.
     
  6. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ako imas love za ovakav monitor tj. oko 400$ onda se podrazumijeva da ces imati i za solidan GPU.
     
  7. techton

    techton Aktivista

    Kada je manji framerate od 30 dupliraju se slike tako da nema treperenja.
     
  8. Esh

    Esh HWB

    Pročitah prije par dana da je Nvidia uspjela da sa 780 Ti ponovo osigura prvo mjesto po pitanju performansi. Trebale bi uskoro i recenzije da idu na webu.
     
  9. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Spominje se i cijena od $699.
     
  10. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Naravno da ce biti brza od 290X jer je to i cilj, da onda mogu i podici cijenu.
     
  11. Reventon

    Reventon Veteran foruma

  12. KingT

    KingT Veteran foruma

  13. DarGar

    DarGar Aktivista

    ohohoho, Nvidia uzvraca udarac :)

    samo jos cijenu da vidimo :D
     
  14. KingT

    KingT Veteran foruma

    Cijena 700$, znaci kod nas najmanje 1500KM, za te pare skoro pa dvije R9 290 uzmes :mrgreen:
     
  15. DarGar

    DarGar Aktivista

    ako ta cijena definitivno bude, onda su celnici Nvidie totalni idioti, AMD ih je lagano prebio sa konzolama, 30miliona apu-a naruceno za launch Xbox i PS4. Sada ih razbise sa R serijo0m... Da ne pricamo koliko su para uzeli na high end grafikama tbog rudarenja...

    Znaci Nvidia sa tom cijenom nema nikakvog prolaza
     
  16. goldi

    goldi Aktivista

    150$ veca cjena nego R9290X, ali ima bolje hladjenje brza je od R9 290X po testovima od 5-10% plus dolaze 3 igre tako da je to tu negdje oko 700$. Dobro bi bilo da je jeftinije ali kad se sve sagleda sasvim ocekivana cjena.
     
  17. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Al' kad uporedis sa 290 non-X, onda joj sve dzaba kad je $300 skuplja. Odnosno jos $100 i imas dvije 290-tke. :lol:
     
  18. goldi

    goldi Aktivista

    Istina :D 290 non-X performanse/cjena najbolji izbor.
     
  19. Vedo

    Vedo Moderator

  20. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ma uzmi MSI radi twin frozr-a. Ja sa sa svojom 760-kom super zadovoljan. Dobro se kloka, nije bučna i temp su odlične.

    Nego šta nećeš čekati mantle :D