Google Android - oficijelna tema

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Esh, Mar 1, 2008.

  1. Piroman

    Piroman Komšija

    Microsoft exchange -> Email settings -> (odaberi svoj acc) -> pod "update schedule" prebaci da radi update svakih 10-15min. ili čak 5min., svejedno, samo da ne bude "push"!

    Dalje, probaj ukinuti sync za calendar i contacts, navodno pomaže! :smt002

    Ako ni ovo ne pomogne, titanium backup i lagano zamrzneš exchange services ili ih prebaciš na "manual" update!
     
  2. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Vec sam stavio na manual. Al najcudnije mi je da mail pokusava da uradi neki sync a wifi i mobile data ugaseni.
     
  3. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Ako vec nisi, probaj Greenify, sto ti smeta dodaj u hibernaciju.
     
  4. Piroman

    Piroman Komšija

    Ja to davno probao, nema šanse da uspiješ nešto "exclude" sa hibernacije, barem ja nisam uspio, sve mi je redom "gasio" od pozadinskih procesa i što mi treba i što ne treba! :mrgreen:
     
  5. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Ja kako skontah Dinu njemu to i treba dok je na poslu, s obzirom da iskljuci i wifi i data. Osnovne funkcije telefona rade. A meni ovaj programcic dobro ustedi bateriju. Prije njega bih dosao kuci sa oko 30% baterije, sad je to oko 60%, a nisam imao taj problem sto spominjes.
     
  6. Piroman

    Piroman Komšija

    Da li ti radi u root mode-u ili boost (potreban xposed framework za ovo)? Ja uvijek palio ovaj drugi pošto imam xposed instaliran, pa možda je zbog toga?!
     
  7. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Root, nisam instalisao xposed.
     
  8. Tir Anasazi

    Tir Anasazi Komšija

    Pretpostavljam da koristis njegov nativni mail klijent. Probaj sa "Touchdown HD" aplikacijom i podesi na manuelno. Meni su oni vrh za exchange.
    Takodjer, probaj "Wakelock detector" pa pogledaj koji se procesi najesce pokrecu.
     
  9. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    Frisko upaljen mobitel i odma belaj .... ccc
    Imal ko kakvo rjesenje . AV e pomaze . Valja na fabricke vratit pa da se ne desi opet .


    [​IMG]
     
  10. Piroman

    Piroman Komšija

    Misliš "friško zaražen mobitel"! :lol:
     
  11. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    Jup :lol:

    FlashScore Livescore aplikacija . virus.
     
  12. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Ima li neko iskustva sa S4 LTE+ (i9506, Snapdragon 800) ?
    Kako radi stock, i kakav je situacija sa custom ROM-ovima ?
     
  13. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Imam ja skoro istu platformu na Note3. Jest da ima jos gigu rama al ne bih rekao da je to neka razlika. Star je tek mjesec dana al nisam primjetio nikakvo usporenje. Radi kao sat. Sve stock naravno.
     
  14. rijads

    rijads Aktivista

  15. black

    black Komšija

    Probao sam ja sinoc na S3 ali wifi ima neki bug i to na dosta telefona.
     
  16. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

  17. dino73n

    dino73n Veteran foruma

  18. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Tako i Apple radi, mada samo za proizvodnju.
     
  19. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    nisam impresioniran lolipopom. na stranu fluidnost i brzina, kao i dodate neke stvari koje su već davno trebale biti (poboljšan notifikacijski centar, flashlight, novi dizajn ikona), ali dizajn interfejsa mi je korak unazad. wallpaperi nikad gori, bijela pozadina u "app draweru", nema one cool animacije kada se prelazi s jednog ekrana na drugi.
     
  20. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Koji je telefon u pitanju? Nesto iz nexus serije il je neki 5.0 base custom rom?