HS kablovski internet

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by GV, Oct 12, 2008.

  1. Garamel1337

    Garamel1337 Aktivista

    U zadnje vrijeme i meni se to desava. Nekada se smanje brzine a nekada cak i prelaze moj standardni download.
     
  2. h2o

    h2o Aktivista

    Brzine se mijenjanju u toku dana, ako niste znali. Sluzbeno je da od 00h do 17h su vece brzine, a od 17h do 00h su manje. Ali mislim da nekad i ranije krenu sa smanjenjem brzina, valjda kada im je bas veliko opterecenje mreze.
     
  3. black

    black Komšija

    Ja mislim da je do modema , jer Telemach daje besplatno DOCSIS 3.0 modeme koji mogu da rade na od 4 do 8 kanala dok 2.0 modemi koriste samo jedan kanal.Kanal ima oko 48Mbit ja mislim ali se dijeli sa drgim korisnicima.
     
  4. Garamel1337

    Garamel1337 Aktivista

    Znam da se brzine mijenjaju u toku dana, da imaju taj tzv happy hours ali meni se brzine povecavaju kad treba da budu manje i obratno. Inace download mi je 2mb/s al nekad skoci i na 4.
     
  5. Garamel1337

    Garamel1337 Aktivista

    Posto zelim da uzmem njihov telefon, da li mi neko moze objasniti cijene i koliko mogu pricati u sklopu pretplate. Takodjer prenosim broj, a citao sam da i to daje neki bonus od 4 KM, pa da mi sve to malo objasni?
     
  6. black

    black Komšija

    Nakon malo peglancije danas mi donjeli EPC3925 dzabe :p
    Nije bas nesto bio u router modu pa sam ga "hackovao" u bridge mode.
    Brzina stabilna 28Mbit/s
    PS. primjetio sam da ne koristi chanel bonding , vjerovatno na mom paketu to nije aktivirano.
     
  7. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ima li neko na HS-u da igra WoW? DC-a me svako par minuta i ne mogu uraditi pathping i tracerout prema svom battlegroundu uopste. Sve ostale igre rade normala, ukljucujuci Blizzardove igre.
     
  8. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ja od onih poplava nemam ping u igrama tj. kako su ukinuli pppoe I uveli dhcp. Nema vise kod njih tracerout niti pinganja. U bf4 ping mi -1 pa na nekim serverima ne mogu igrati.
     
  9. black

    black Komšija

    Ping je blokiran iz sigurnosnih razloga jer se IP adrese ne rotiraju bas cesto.

    Zanima li nekoga da napravim tutorijal kako Cisco EPC3925 prebaciti u bridge mode da sluzi samo kao modem na koji se moze nakaciti wifi router?
    Ima na netu tutorijal ali ne radi.
     
  10. black

    black Komšija

    Re: Odg: HS kablovski internet

    Evo da javim odkad ovaj novi modem imam da mi je internet stabilno preko 22Mbit.
    Torrent redovno preko 3MB/s.

    Ko ima problema sa brzinom neka se zali l.Nisu ni meni odmah donjeli ovaj modem jer je 5 puta skuplji od onog malog Cisco EPC2100R3.

    Portovi na modemu su gigabitni :)

    [​IMG]
     
  11. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Možete li vi pingati servere? Načuo sam kao da je moguće ako ti otvore portove da dobiješ ping ali zvao ih maloprije kažu da nije moguće.
     
  12. black

    black Komšija

    nije to port , ping je ICMP protokol kojeg HS blokira.

    Vidim od jutros imam channel bonding , osam kanala download i dva upload.Sad imam cijeli dan 30/3 :D
     
  13. black

    black Komšija

    All day , all night :D
    [​IMG]
     
  14. Barcod

    Barcod Novi član

    Pozz i kod mene je taj HS net kabal 6mb brzina (Bugojno VKT) ima vec 3 mj kako koristim eh sad u posljednje vrijeme sam primjetio nagli pad brzine konekcije pogotovo kad na pingtest radim mjerenje nekad ,i po 3 mb zna biti pogotovo u vecernjim satima.Jeli to normalno što se dešava (motorolin modem)
    Prije prilikom testiranja brzina se konstanto kretala oko 6mb pa i nekad jace od toga sad primjecujem nagli skokove sa 3 na 6 znaci nije konstantno ista ...
    Dali da zovem njih ili ... pozz
     
  15. black

    black Komšija

    Zovi ih sve dok ne naprave , moras uvijek imati 6Mbit.
     
  16. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Od 17 do 00 su prepolovljenje brzine na svim paketima. Supacki od njih, ali i ja sam tek skoro vidio. Nije tako bilo prije.
     
  17. black

    black Komšija

    Bilo je i kod mene dok nisam dobio bolji modem.Treba ti DOCSIS 3.0 modem koji je pet puta skuplji od onih sto standardno dijele.Meni su dva puta dolazili dok nisu donjeli DOCSIS 3.0 modem.Ako se ne zalis nece ti ni napraviti.

    Obzirom da je samo 6Mbit u pitanju i promjena frekvencije bi pomogla vjerovatno.
     
  18. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Pa sad je po ugovoru tako, ogranicena brzina od 17 do 00, i na njihovoj stranici mozes vidjeti. Ne treba meni bolji modem, kad je do skoro islo normalno i na ovom.
     
  19. black

    black Komšija

    Evo kod mene trenutna situacija 21:10

    [​IMG]
     
  20. Barcod

    Barcod Novi član

    Ma evo 2 mj stavrno nisam imo problema konstantno 6mb u koje god doba bi testiro sad par dana unazad šaranje od 1 do 6 kako kad... o kakvoj frekfenciji jel to oni podese ili ?
    Svaki savjet je dobar ako je to istina da poslije 7 smanjuju brzinu bas je njesra od njih (definitivno cu ih zvat)al eto