Odabir i kupovina TV-a

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Neo Bahamut Zero, Jul 18, 2007.

  1. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Kod.mene radi prva metoda...mada sam ja uz tv dobio samo onaj mali kao pametni daljinski bez svih tipki,pa sam od brata posudio daljinski da udjem u servisni meni


    Method 1 calling the service menu
    Put the TV into standby mode, turn off the TV with the remote control, then press the buttons on the remote control: “Info, Menu, Mute, Power”, then the TV turns on and displays the service menu.

    Method 2 of entering the service menu
    Turn off the power. On the remote control, press MUTE and then 1, 8, 2 and POWER

    Method 3 of entering the service menu
    When the TV is in standby mode, press DISPLAY, P.STD, MUTE, POWER on the remote control.

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
  2. dams82

    dams82 Komšija

    Hahaha, I kod mene isti slučaj, koristio daljinski od starog Samsunga... Ove metode s brojevima ne idu, na pritisak broja odmah se pali tv...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  3. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Ova kod mene radi a druge nisam ni probao
    “Info, Menu, Mute, Power”

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
    dams82 likes this.
  4. selvin

    selvin Moderator

    Joj 1700+ sati... Ja uzeo tv prije 3+ godine, ima 2100-2200h. Ako nije snižen dodatno minimum 30% nakon te informacije, nabij to nogom i to u njihovoj radnji. Ako se nisi dosad žalio dalje, obavezno se žali. Ne čekaj pare nikakve. Koja stoka, al i vjerujem da većina radnji to radi.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  5. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Znate li slucajno kako pozvati service meni na Samsung UE50MU6172?Uspio sam ne sjecam se kako ali kad se pojavi ne mogu uopste da se krecem po meniju.

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
  6. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Krece se sa strelicama...barem kod mene


    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
  7. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Kod mene za malo vise od godine nabrah 294h...
     
  8. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Uspio sam.Pogresnu tipku stiskao.Naime ja sam.dobio neki info meni a ne servisni meni.Komb tipki je Info>settings(menu)>mute>power

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
  9. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Može li neki kod preko pametnog daljinskog?

    Obicni nisam dobio.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  10. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Ne moze...mora onaj biti,da posudis od nekog
    Za svaki slucaj probaj i preko mobilne aplikacije za samsung tv,mislim na onaj daljinski app,samo mislim da sam negdje procitao da ne radi preko aplikacije
    A izgleda i da se moze nekako vidjeti preko aplikacije smart things,kada uvezes tv sa app

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
    Eldorado likes this.
  11. Koke

    Koke Novi član

    Moze se vidjeti preko Samsungove aplikacije

    Poslano sa mog ZTE Blade A452 koristeći Tapatalk
     
    Vedo likes this.
  12. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Evo provjerio sam preko smart things i kada se poveze sa tvom,odes na tri tacke gore desno i information i pise koliko je panel radio
    [​IMG]

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
  13. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Baš cu pogledati kod kuce, cisto da vidim stanje.

    Može li se vracati stanje nazad kao kod auta :D

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
    Last edited: Dec 14, 2020
  14. Qler

    Qler Veteran foruma

    Meni nema ovo tv panel display time

    Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
     
  15. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    mozda je stariji model pa ne radi preko aplikacije
    onda idi na stari nacin,pomocu tipki na daljinskom ...mada je meni i to nebitno...ja sam prvi puta u zivotu usao u ovaj meni i provjerio koliko je radio,zbog ovog problema sto sam imao a na ostalim televizorima nikada nisam usao
    ako opet spojim onaj LG,kojem je sada tacno 10 godina od kupovine,e za njega me zanima koliko je sati radi
    za 10 godina nije bio niti jednom na servisu ili da je imao neki problem...ne znam kakvi su noviji LG televizori sa kvalitetom ali ovaj je bio beto
    nasao sam jucer i racun i garanciju od LG tva...kupljen 28.12.2010. i placen tada 829 KM :D ...32''
    sada zaiste pare dobijes 58'' haha
     
  16. Filozof

    Filozof Aktivista

    Isti slucaj kod mene sa sharp-om, samo sto je kupljen jos i prije tvog lg-a, eno neki dan ga dam dedi i nazovem da mu satelitsku prikljuce, a placen oko 6-7 stoja i preko 10 godina nikad mu nista nije bilo... Bas probaj provjeriti sate, ja ne znam na tom sharpu ni je li moguce a svakako cu pogledati kad budem u prilici s obzirom da je kod mog starog tv upaljen sigurno 18h dnevno. A imam i jednu braviu malo stariju pa cu vidjeti i na njoj
     
  17. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Imam osjecaj da nama dolaze fušeraj telvizori, odnosno sa nekim greškama vecih ili manji pa ko vele Bosna je nek se tamo ganjaju.

    Ja sam roknuo 1295km za 55" model Samsunga je urekao ga u domodu prije 3x godine.

    Nije malo para sa se tek tako baci. Imao sam srecu haman.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  18. RED DEVILS

    RED DEVILS Aktivista

  19. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Vratise stoju iz Domoda jedva,pod prijetnjom inspekcijom.
    A prvo mi teta iz racunovodstva pokusa uvaliti druge robe za 100 KM i kada sam zagalamio i rekao da mogu jedinino vratiti i tv a oni meni ukupan iznos,poce mi pricu kako to ne ide tako brzo,dok legnu pare banci,pa banka njima prebaci...bla bla bla...reko ja sam tv platio prije dvije sedmice ,kaze aha sada ce provjeriti i javiti.Kad stvarno nazva kroz 10 minuta i kaze biti ce danas vraceno...kasnije vidim da su legle pare.
    Ja mislim da je ovo red ,pa cak i obaveza prijaviti inspekciji...jer su tako bahati i bave se ovim najseljackijim,najprizemnijim pijacarenjem

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
    Eldorado likes this.
  20. Qler

    Qler Veteran foruma

    Mu6172 55 Samsung mi je TV, i imam smart remote... Jevaji ga :) kad dosad nisam znao, ne zanima me ni od sad :)

    Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
     
    Vedo likes this.