Intel 8/9/10/11/12-gen procesori

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by forzamilan, Nov 20, 2016.

  1. bojler

    bojler Aktivista

    Pročitao recenzije, kućište Cougar mx600 koje preporučaš je nadmoćno. Slažem se sa tobom da izbjegavam focus 2, jer ja se već spremam da uzmem rtx 5080 kad izađe, a ona će sigurno biti glomazna. I na bug forumu mi lik reče što stapno pitam hoće li stati gore hlađenje, imam na stranici proizvođača sve jasno napisano da podržava. Na plus . Ba mi se ne javljaju, ali evo ja bi to naručio kod njih, pričekat ću još do večeras eventualno sutra, nebi li slučajno naišao na neki komentar. Posebno mi se sviđa u ovom mx600 što je noise level veoma nizak, piše da je airflow pre pre moćan. Totalno sam zagrijan za mx600
     
    Picoooka likes this.
  2. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Dobar je Cougar, samo sto nije mnogo zastupljen na nasem trzistu. Ja sam sebi bio ganjao MG 140 Air model ali ga nigdje nisam nasao, pa na kraju uzeo Asus Ap201.
     
    bojler likes this.
  3. p4ja

    p4ja Komšija

    a sejtana mati mila :)
     
  4. iPlay

    iPlay Komšija

    bojler likes this.
  5. bojler

    bojler Aktivista

    A uzeo ga ja u plusu online, sutra će stići kod mene (valjda) jer sam za vikend kupio. Dobro je da ima u doperu ali evo prije mi preporučeno u plusu, pa eto i cvaja jeftiniji pa sam dobro. A sad počeo i posao pa je hype malo opao, ali nadam se da ga stignem odma sklopit konfiguraciju kad dođe kućište.
     
  6. bojler

    bojler Aktivista

    Last edited: Jan 9, 2024
    iPlay, igor.g, zippoo and 5 others like this.
  7. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Eto svjetla na kraju tunela
    Neka je sa srecom
     
    bojler likes this.
  8. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Lego i7 12700, hajd malo da se ponovim.

    Prvi dojmovi dobri, odmah loadao BIOS profil gdje mi je tweakana memorija, samo vratio BCLK na 100 i sve CPU parametre na default. Cinebench23 140W load, Vcore 1.16V, all-core clock 4500MHz. Mislio sam da ce vise uzet u loadu, mada 4500MHz all-core clock je prilicno nisko. Temp oko 65C u loadu.
     
    Reventon, zippoo and Picoooka like this.
  9. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Ja uzeo prije 15ak dana konfu sa Ryzen 5 5600x procesorom...za sada odlican.
     
    Reventon likes this.
  10. bojler

    bojler Aktivista

    Poštovanje, možete mi reći da li je u redu da ide ovo napajanje (vidi sliku) u kućište koje sam postavio na prodaju a specifikacije su sljedeće: i7-10700K, Noctua nh-u12s, MSI MPG Z490 Gaming Edge WiFi, Crucial Ballistix 2x8gb 3600 MHz, DDR4 i biti će grafička ja mislim gtx 560. PC ću pokloniti prijatelju a on ima od starog PC ovo napajanje
    https://imgur.com/a/PsmwrKz
    [​IMG]
     
  11. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    To mi izgleda kao govno od napajanja.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  12. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Ni slučajno.
     
  13. Reznor

    Reznor Overclocker

    Pa sam ti naziv kaze - ubit ce tu konfiguraciju :D
     
  14. bojler

    bojler Aktivista

    Možete mi preporučiti neko napajanje za ovu konfiguraciju?
     
  15. p4ja

    p4ja Komšija

    bilo sta od corsaira Rm serija, 650+ W, gold ili plat certifikat, ako ima sta bolje neka neko doda.
     
    bojler likes this.
  16. Reznor

    Reznor Overclocker

    Ja uzeh koristenu RM750x na preporuku s foruma, top napojna, modularna, a fan se pali samo pri vecem loadu.
    Imao sam nesretan slucaj s jednom, tako da svakakve polovne posebno te no-name ne idu u moje konfiguracije :D
    Iduca ce biti nova sigurno.
    Pogledaj i Seasonic G12, bequiet! Pure power/straight power, Asus TUF gaming, Thermaltake Toughpower.
    Od ovih budzet napajanja ima LC Power i Intertech Argus, ali nesto sumnjam da imaju ove 80+ Bronze/Gold certifikate...
     
    bojler likes this.
  17. bojler

    bojler Aktivista

    Evo u međuvremenu je došlo i do zaključka da bi u budućnosti on nabavljao neku grafičku do 1000€, pa molim Vas na osnovu toga ako može još koja preporuka, ili drugim riječima napajanje za duže staze. Ako je moguće neka 3 ranga navesti, ali naravno nikako ove smećaste. Inače hvala vam na dosadašnjim preporukama.
     
  18. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    bojler likes this.
  19. bojler

    bojler Aktivista

    Može ona stati u ovo kućište NZXT h510 jelda?
     
  20. Picoooka

    Picoooka Aktivista