All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. Reznor

    Reznor Overclocker

    Ovaj prvi slučaj s golfom na autoputu ima tamo i moj komentar, i nevjerovatno je u kolikoj mjeri ljudi podržavaju da jedno vozilo upitne ispravnosti, koje nema vjerovatno ni registarske tablice (barem se pozadi ne vide vjerovatno od tereta), te vidno pretovaren (što je vjerovatno na granici max nosivosti vozila) izađe na autoput i vozi sigurno čak i manje od 80 km/h, te pri tome vjerovatno i ometa/usporava saobraćaj (ok, može se zaobići, ali isto tako se može ići i magistralnim putem polako svojom brzinom).
    Još jedan dio problema je što mu vjerovatno ni signalizacija ne radi, srećom je ovo snimano po danu.
    Tako da "bori se za život i pošteno zarađuje" i "teret je osiguran" stavovi ne daju mu pravo da nekom drugom potencijalno napravi štetu svojim nemarom, ali kod nas može sve, svako može kupiti bilo kakvo auto i čak registrovati ga :D
    Opet da kažem jedan slučaj, kad sam vidio da je auto skrpljeno iz dva dijela i zalijepljeno prošlo pored policije bez da je zaustavljeno i isključeno iz saobraćaja, ništa me više ne može iznenaditi (kamo sreće da sam to mogao tad snimiti) :D

    A ovi što jure, njima nema pomoći, najgore što neko ni kriv ni dužan nastrada. Evo sad u nedjelju vraćam se, idem kroz Olovo, vozim standardno 40-5o koliko je ograničenje tu, lik neki mi s Superbom starim se nalijepio, a i prije toga sam vozio ok brzinom, jer su drugi iza mene bilo na dovoljnom odstojanju, i eto njemu se nešto žurilo preteče on u Olovu preko pune, ako je tu gdje bila kamera sigurno ga je spucala :D

    Ovo Konjic Jablanica ljudi redovno nizbrdo u onim krivinama idu i preko 80 km/h, baš opasna dionica.

    @Reventon ne vidjeh to, ali vidio sam da je bio sličan slučaj u Brčkom, da nije to taj?
     
  2. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    U hr je za mjesec dana izginulo 20 ljudi na cestama. Djaba najbolji autoputevi kad je balkanski mentalitet.
     
  3. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ma kakva hr, imaju bolje puteve ali ako nisu gori bolji nisu sigurno.
    A Konjic jablanica je najodvratniji ko,ad puta na dunjaluku


    Sent from my iPad using Tapatalk
     
  4. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Veliki faktor sigurnosti autoputa je sto nema saobracaja iz suprotnog pravca (uglavnom), smrtnost na npr. njemackim autoputevima je vrlo vrlo niska cak i gdje nema ogranicenja.
     
    Haker likes this.
  5. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Ja bih da nominiram Zenica - Doboj, posebno ulaz u tunel kod Maglaja.
     
  6. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    To je route 66 za potez BL-Skender/Knezevo-Turbe :)
    Ko je vozio zimi i u gluho doba noci zna o cemu pricam.
     
  7. dams82

    dams82 Komšija

    Lanac bregastih je slaba tačka, ali zamjeniš i gas. Ad blue crkava skoro na svim autima, na psa malo više, ali se gasi softverski i opet gas. Ostalo je mahom kao i na starijim modelima 1.6 hdi... Ako je automatic obično imaju aisin mjenjače koji su dobri, vozio sam grandland s tim mjenjačem, ljepota za vozit. Jest da je bio 130kw...
    Jedino što je meni taj 3008 više šminka nego išta drugo.

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  8. dmr

    dmr Veteran foruma

    Juce malo skokno do Zagreba, jedino sto skoda malo pluta iznad 140 :D

     
  9. Haker

    Haker Veteran foruma

    https://youtube.com/shorts/Q1U0EUhL8PU?si=onALn-o1Frh7RpSr

    @dams82 jel možeš skontati ovako preko videa sta bi moglo.biti to zviždanje, jasno se čuje uživo se još jače čulo. Isto kao da turbo imam.
    Vraćam se sinoć iz sarajeva i auto na 120 gas do poda i ne ubrzava, i zviždi.

    Jutros da odem kod mehaničara sve ok i vratim se, sad kontam možda sam ga trebao na dijagnostiku spojiti. Kontam da nije nesto oko usisa zraka, jedino mi to ima smisla.

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  10. dams82

    dams82 Komšija

    Tako hoće Alternator da se čuje ili neki ležaj na remenu... Zvuk prati okretaje motora tako da je tu nešto...

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
    Haker likes this.
  11. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Meni se ovako cuje na mikro remenu, vakat mu je za mijenjat.
     
  12. Haker

    Haker Veteran foruma

    @dams82 hvala, pratiti ću kako se ponaša.
    @Reventon jel micro remen/pk kaiš ili klinasti, on je možda dvije godine star ne bih rekao da je on, continental stavio.

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  13. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Mikro remen sto pokrece alternator i vodenu pumpu. Kod mene se bas vidi sa jedne strane da je dobio blijedu liniju, vjerovatno ni ne lezi kako treba. Moguce je da je neki lezaj stradao ili spaner.
    U mom slucaju vise se cuje nakon duzeg rada, a manje ujutro kada je hladan.
     
    Last edited: Jun 12, 2024
  14. AggressoR

    AggressoR Aktivista

    Ne igra ulogu, moze pocet se cuti nakon par mjeseci.

    Kod mene je continetal poceo s cuti na hladan start nakon 4 mjeseca, pod garanciom, stave novi i evo moran 2 godine.
     
  15. dams82

    dams82 Komšija

    Ma joj s tim remenjem zna biti svega. Ali ovaj zvuk kod hakera nije remen, nego nešto u sklopu remena, rola, španer, alternator, pumpa vode itd

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  16. Haker

    Haker Veteran foruma

    I ja mislim da je nešto oko altenatora. Sutra ću otići do mehaničara mada jutros sve ok ja bih volio da stalno onako pa da odmah riješim:D

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
    dams82 likes this.
  17. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Ma rješvati, jeftinije nego da staneš negdje kako god. Meni se roler od mikro remena rasuo u vožnji, termin za servis bio ovako za heftu dvije.
     
  18. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ma ja svaki mjesec dignem haubu dok motor radi zraknem ima li ista neobično, remenje po ps promjeno, ebga kad se hoće desiti desi se.
    A akumulatora i altenatora me najviše strah, to najčešće ostavi na putu.
    Sad moram poslje Bajrama na put valjda skontam i riješim

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
    dams82 and SamiRX-8 like this.
  19. AggressoR

    AggressoR Aktivista

    Tu ti je problem, sto cesce otvaras haubu prije ce se nesto pokvariti.
    Zatvori i ne diraj dok se sta ne pokvari (osim kad moras doliti vodu za brisace).
     
  20. Haker

    Haker Veteran foruma

    Jest tako ljudi radi stvari koje se lako riješe otjeraju motor u grob.

    Otišao do majstora, sve ok, kaže hajde ga uz ivan sprži pa da vidi, ja ga spržim opet sve ok.
    Kaže da mi je možda pumpa goriva oslabila, jebga ne zna ni on ovako. Ugl nadam se da se neće vraćati barem dok ovaj put ne obavim poslje ko ga ebe :D

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk