All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Pa ne mozes ocekivat pojeftinjenje za 50% jer je barel pojeftinio za 50% kad glavnina cijene naseg goriva nije izvucena iz cijene barela vec se sastoji od stotinu nekih akciza. Mada svejedno bi trebali spustiti vise od 10pf,da je bar 10% bilo bi fino.
     
  2. bhd

    bhd Veteran foruma

    Mogu samo poskupit kad smo.goveda i cjela bosna samo.komentarise. da nam je.gorivo 7 km litar mi bi.sipali za cvaju :) i to.je.to
     
  3. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Kaze moj jedan kolega "meni je svejedno koliko gorivo kosta, za uvijek isto sipam, za cvaju".
     
  4. anel007

    anel007 Komšija



    a sad pitanje gdje se kod nas ima kupiti ovog littera ili sta je vec ovo, da komplet auto napunim?
     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  5. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ovo kad vidis da je zamagljeno onda znas da je bilo dzidzi midzi u autu, ti ono nisi ozenjen? :D
     
  6. anel007

    anel007 Komšija

    hahahhahahh jok ja :mrgreen: :mrgreen:

    a ne stvarno sa novim filterom kabine se za cas ova "magla" ukloni ali veci je problem zamagljenje kad je auto parkirano, evo jucer otisao rodici u posjetu i za sahatak se vratio auto komplet zamagljeno (a sigurno se niko nije igrao unutra za to vrijeme)
     
  7. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Ima li neko macku da nam kaze gdje kupiti ovo?
     
  8. Qler

    Qler Veteran foruma

    Eeee niste trebali bacati one kesice sto dodju sa hardware-om i u cipelama :) mogli ste skupiti ovih bobica :)
     
  9. selvin

    selvin Moderator

    I onda bude suh zrak u autu, moras pit vodu dok vozis :D
     
  10. Qler

    Qler Veteran foruma

    Moj jaran je tako kukao haman 7 dana da mu magli auto, katastrofa, kaze i filter promijenio i opet magli... dok ja nisam dosao i prebacio mu onu polugicu za cirkulaciju zraka :) nije skontao da je ona pomjerena (corsa je bila pa nije "automatski" nego ima polugu)
     
  11. anel007

    anel007 Komšija

    koju polugu mislis, onu sto prebacuje izmedju filtracije zraka u autu i vanjskog, gornji desni dugmic kod mene, koliko ja znam nije preporucljivo da je dugo upaljeno da filtrira zrak unutar auta, ja to palim samo ako vazim iza nakog auta koje pofino cadi

    [​IMG]
     
  12. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ma ja to je ta.. on je tako upalio kad je bio iza nekog kamiona i zaboravio na to :)
     
  13. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Najdraže mi dugme u autu ono za grijač šoferšajbe, odmagli je komplet za 10 sekundi :smt003
     
  14. Qler

    Qler Veteran foruma

    Joj to je zakon. Mondeo sam pali kad je minus grijace i prednje i zadnje sajbe :) i ne treba mi lopatica za struganje leda :)
     
  15. dmr

    dmr Veteran foruma

    Jedan kolega s posla ukljucio grijac na zadnjoj i sasula trenutno, bilo oko -10 tad ako sta znaci :)
     
  16. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Ja sam sve uradio, mjenjao filtere kabine, ali magli pa magli. Kad upalim sa klimom zacas to razbije ali obicno grijanje nema sanse, izgleda da ima vlage u autu. Sad pricam sa covjekom sto ima macku i kaze nije cuo za ove kristale?
     
  17. Ninja

    Ninja Komšija

    Ima se kupit toga, vidjeh u Bingu na Šičkom (onaj lijevi). Nisam gledao pošto je.
     
  18. Qler

    Qler Veteran foruma

    Vidi da ti negdje ne ulazi voda oko kedera i kvasi prostirke, ako su one vlazne to je problem...
     
  19. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Ili ako ti je zacepljen odvod za kisu ispod sofersajbe, zna i tako da ulazi voda u auto
     
  20. NAILS

    NAILS Moderator

    Prijatelj mi ima problem sa Fiestom 2003 1,4 TDCI.. obzirom da mu ljudi ne mogu naci rješenje, da reko pitam i ovdje. Nece škoditi.

    Imao problem sa alternatorom. Bacao mu više struje. Vozao tako dva dana i popravi ga. Medjutim nakon toga mu se auto podje gasiti. Nema pravila. Može u prvoj, u petoj, u rikvercu. Kada ga pali zna da ne upali itd.

    Motor se iskljuci. Nije da nestaje goriva, da štuca ili slicno tome vec se samo iskljuci. Zna da vozi, auto se ugasi i onda nakon par metara se samo upali. Ja sam mu govorio da je do elektronike i ako računar vise ne pokazuje ni jedan problem al isam ubjedjen da mu je alternator nesto spržio.

    Popravljali mu ljudi na kratkorocno vrijeme. Radi 5-10 dana i opet isto. Navodno zamjene senzor radilice i auto bude heftu i opet belaj. Enivej.. auto mu se ugasilo u sred vožnje i sada nece da upali.

    Bio je kod par majstora ali niko ne zna ništa konkretno. Ovaj zadnji majstor mu je promjenio sve senzore, sve sto mu je palo na pamet ali lik jednostavno kaze da ne zna sta mu je. Veli jednom mi upalio u to je to.

    Ostalo mu jedino da ga odvuce pred zgradu i da truhne.

    Svaka ideja je dobro dosla. Lik se nalupao para za problem koji mu niko nije sredio. Ostaje jos, kako jedni u servisu kazu, dovuces, mi mijenjamo dijelove i ti placas dijelove i ruke pa dok ne nadjemo kvar. Kažu konkretno, možeš dati 1,5K i da auto i dalje ne bude popravljeno.. jah.