All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. anel007

    anel007 Komšija

    kakvi su to servisi (ako su ovlasteni da tako kazu za dijelove) ja kad sam svog pezoa morao voziti u Blok jer je isto tako imao problem koji ni jedan drugi majstor nije mogao sa sigurnoscu konstatovati lijepo mi ljudi rekli krenut cemo sa zamjenom dijela na koji najvise sumnjamo pa ako ne bude vratimo tvoj i trazimo dalje, naravno da neces platiti dio koji nismo zamjenili vec samo ruke, jos je taj dio koji je meni trebao valjalo naruciti i cekao sam ga 10-tak dana da stigne kod njih, fkt ne kontam da ovlasteni servisi tako postupaju s klijentima a jos mi se raje zalilo na fiat, ford isto da su isplacali bruku para a na kraju nije uopce bilo do tog dijela, jos me ovi iz bloka zvali za 7 dana da provjere radi li auto uredu i dali mi popusta 15% na dio iako sam zakasnio nekoliko dana na tu akciju koju su imali

    elem i kod mene je slican problem bio, auto se znalo ugasiti (jednostavno padnu obrtaji na 0 mada sam ja mogao odmah upaliti) i na pocetku se desavalo povremeno samo pri stajanju, onda mi se nekoliko puta desilo i u voznji sto je fkt strasno jer odmah izgubis i servo i normalno kocenje, kad je toliko ucestalo da se gasio pri svakom stajanju na semafor nisam imao kud vec voziti ovlastenom serviseru i na kraju se ispostavio problem u ovom djavolu koji pusta zrak u motor koliko znam, citav taj luksuz me kostao ~500 KM ali evo od tad auto radi bolje nego kad je kupljeno

    sad ne znam da li njegov dizel posjeduje nesto ovakvo ali to je meni pravilo problem
     
  2. NAILS

    NAILS Moderator

    Nisu ovlašteni servisi vec bilo "lokalnih" majstora i bilo je "ozbiljnih" servisa.

    Vjeruj ti meni da su mu ljudi govorili da je bilo do filtera goriva. I to nije sam ojedan tvrdio. Govorim ja njemu da dajem ruku da nije do toga. Covjek od muke dao 55KM na zamjenu novog filtera, gdje je naravno problem ostao identican te mu je nakon desetak dana drugi majstor uz put zamjenio opet filter goriva rekavši da su ti prvi likovi prvi put probili filter prilikom montiranja. Elem ima 3 filtera i isti problem. Gdje su ostali dijelovi.

    Ja ne znam da ima ovlašteni servis ovdje u bilizini osim gore prema doboju. On se ovih dana konta da plati prijevoz do ovlaštenog a prije toga se nije smio usuditi da izlazi na magistralu bas radi toga.. izgubi servo a i zbog kočnica. Hocel' izginuti.

    Javit cu mu za tu klapnu, neka kaze ovom majstoru kod kojeg je sada auto da pogleda.
     
  3. anel007

    anel007 Komšija

    ako su lokalni servisi i ne cudi me onda, kad ovlasteni znaju tako zezati lokalni ce jos vise, bilo mi zao komsije koji je kupio focusa i nakon nekoliko mjeseci imao probleme koje takodje niko nije znao rjesiti, u ovlastenom zamjenio komplet set dizni i turbinu (lik kredit digao da plati sve to jbt) i na kraju problem bio u nekom osiguracu koji kosta koju marku

    kad smo kod osiguraca, je li mu iko to gledao :mrgreen: ?
     
  4. Qler

    Qler Veteran foruma

    Meni se prosli mondeo 1.8 benzin tako znao ugasiti u voznji i nece da upali. Otisao ja kod jednog, pa drugog, treceg majstora, svi kazu moglo bi biti ovo, pa ono, pa ovako, onako... I ja skontam dok ja zamjenim sve sta bi moglo biti, ode bruku para... Odvezem ga u ovlasteni, kazwm to i to se desava, ostavim auto. Ljudi sutra zovu napravili, otisao ventil povrata goriva (usput niko od majstora nije to ni spomenuo). Platio cca 270KM ruke i dio i vozi. Za 7 dana se isto sedi, ja auto odslepam kod njih, evo vam kljucevi, evo vam auto, evo vam racun, niste napravili. Zovu isti dan spala neka zica izvinjavaju se, i od tada je bio kod mene 3 godine nikad nista nije zastucalo.... Tako da nekad ovlasteni dodje jeftinije nego ovi lokalni mahalci...
     
  5. anel007

    anel007 Komšija

    @Qler: a vidis i to zavisi od osobe do osobe (ako si i ti vozio u ford na alipasinu gdje je i komsija) on kaze nebi vise u ovlasteni nema sanse, a vala i razumijem ga :mrgreen: :mrgreen:

    a sto se tice ovlastenih ja od sad samo filtere i ulja mijenjam kod lokalaca ili kuci, sve ostale popravke vozim u ovlasteni, jesu skuplji ali brate bar znas da ce napraviti, jos kad uzmu auto prekriju folijama sve unutra sta bi majstor prljavim rukama mogao dotaci, meni se oci caklike kad sam vidio one folije na sjedistima kad sam po auto dosao, reko eno ga nov :mrgreen:
     
  6. NAILS

    NAILS Moderator

    To mu bas dans kazem.. zato ljudi placaju ovlašteni više ali budu mirni. Sumnjam da mu je iko pogledao osigurace jer niko nije spominjao a to je ono osnovno sto gledas kod elektronike. Spomenut cu mu za ventil, cisto da natukne majstoru.

    Nsta, neka stoji dok uzme prijevoz do ovlaštenog ali ce ga sve to izaci najmanje milju.. ode "pola auta" zbog eksperimenata.
     
  7. mirzet1976

    mirzet1976 Aktivista

    Ovakav problem sam i ja imao na Renaltu Masteru kombiju dok ga voziš negasi se čim se približavam semaforu ili raskrsnici gdje moram da kočim on mi se gasio pa sam mu morao u tim situacijam uvjek malo dodavati gasa da se neugasi u leru isto nije mogao dugo da radi jedno 2-3 min i ugasi se stim da se odmah može upaliti i ideš dalje, vozio ga majstoru nije zna što mu je sve dok jednom nije stao vožnji a to je trajalo jednu godinu to naduravanje sa tim problemom, e nada su skontali šta mu je da neki ventil bio ošao i sad več je godina prošla i sve je uredu.
     
  8. anel007

    anel007 Komšija

    bukvalno isto i kod mene na kraju bilo, cim usporavas na semafor i stisnes kvacilo da bi skroz stao samo se ugasi, nije se ni kod mene gasio ako dodajes gas dok je kvacilo pritisnuto ali brate nisam ti ja vozac formule pa da mogu odjednom sa 3 papucise baratati :mrgreen: , na kraju ovaj ventil koji pusta zrak u motor bio problem, valjda zatvarao skroz na leru i nije uopce motor dobijao zraka za sagorjevanje, samo se ugasi
     
  9. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Kod tih simptoma, ili motor dobija premalo vazduha, ili previse i uvijek treba prvo pregledati povratne ventile, klapne gasa, motoric ler gasa, vakum na usisu... nema sta drugo biti
     
  10. Ninja

    Ninja Komšija

    Dok je vozilo u pokretu, ne možete izgubit servo i kočnice ako ne popuca remenje. Ako elektronika ne dobija struju (tj. ugasi se vozilo tokom vožnje), samo ne treba izbacivat iz brzine, inercija će te pogurati dovoljno da se možeš kulturno zaustavit.
    Naravno, osim u slučaju da su i servo i kočnice na struju, al' ko to ima kod nas.
     
  11. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Vidim maloprije na EP i benzin i dizel 2.11KM, a inace su najskuplja pumpa. Kako je kod drugih?
     
  12. selvin

    selvin Moderator

    Koliko sam vidio svi su opet spustili, negdje je 2.11 D5/2.16 BMB, negdje su oba 2.11. Nadam se da ce makar doci na 2.00, pa nek tu i ostane :D
     
  13. kAcA

    kAcA Aktivista

    Mislim da je na Hifi od veceras 1.96KM tako da ce vjerovatno i dalje padati
     
  14. bhd

    bhd Veteran foruma


    fine vijesti, al posporo opadaju ko da narucuju po kamion nafte :D
     
  15. NAILS

    NAILS Moderator

    Sad' sam se cuo sa kolegom. Veli mu taj majstor da je do pumpe goriva. Ne baca mu gorivo. 300KM polovna. Znam da su skupe jer rade pod pritiskom za razliku od benzinaca. Doduse kod fiata su dosta skuplje, ako se ne varam samo.. da li je 100% do toga. Da ne bude opet isti klinac za par dana jer su ovi lokalni majstori znali napraviti da drzi par dana sa izmjenama senzora i cega li vec. Hajd' ga više znaj.

    Hvala svakako na savjetima. Sto je najgore, od prvog ga dana zezam: to ti je pumpa goriva, ima da pljunes preko milje za nju. Kad' ono.. iskreno ne bih nikada rekao da se tako manifestuje.
     
  16. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ja sam imao slican kvar auto se gasilo a problem je bio u losoj ajnspric pumpi, golf dvica :)
    Isao na more jedva se kuci vratio :(
     
  17. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ako mu je vrisnula pumpa visokog pritiska to ECU mora zabiljeziti kao "rail pressure to low" i to dijagnostika uredno ocita. A onda kad ne moze da upali mjeri se pritisak na railu u toku verglanja i ako nema bar 200 bari nece ni upalit.

    Filter goriva u sistemu gdje je otisla pumpa je pun opiljaka i lako se nadju kad se otvori filter.
    [​IMG]

    Evo primjer.
     
  18. NAILS

    NAILS Moderator

    Kod njega auto ne vergla kada podje paliti. Barem nije do sada koliko sma ja prisustvovao (ovo zadnje sto mu se ugasilo u vožnji i više nikad nije upalio, ne znam) ali alnaser nije prije verglao kada se po prvi put u jutru pali pa upali iz desete. Vec kao da upali motor iz prve ali cim se upali automatski se gasi.

    Da je pumpa, kako kazes, ono bi verglalo u prazno ali to kod njega nije bio nikada slucaj dok sam ja prisustvovao. Nije mi sada spominjao da mu vergla ali ne pali.

    Sto se računara tice i dijagnostike, to su tipovi sa nekim laptopima i prrogramima koji jedan ocita ovako, jedna onako. Cak je on, kao amater skuzio da kod trenutnog majstora stoji neki "jeftin" softver sa kojim je imao iskustvo i koji nije detektovao greske. Kako je dosao do toga da je pumpa, ne znam.
     
  19. Qler

    Qler Veteran foruma

    Moderni common rail motori nabijaju pritisak od 3000 bara :) ja kad sam to vidio, deset puta sam,citao da vidim da,slucajno nisam pogresno procitao :) koja je to sila :)
     
  20. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Hm, nije ni cudo onda sto se tako kvare i sto su toliko osjetljivi na gorivo.

    Lijepi atmosferski benzin.

    Uh, kad bi na petrolu to palo na 1.96KM, znaci sipam za 1.91KM. :D