All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. Haker

    Haker Veteran foruma

    Najgore što se diskovi krive. Da zategne na 110nm svaki šaraf i nema problema. Ljudi nisu ni svjesni koliko malo snage treba za tih 100nm zato i pretegnu.
    Neki dan momku pomogao da skine točak, ključ iskrivili, kaže to se spekne šaraf jer je alu felga. To je nemoguće :D

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  2. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ovi danas su se poprilicno mucili da odvrnu sarafe koje su stegli ovi prethodni isto sa pneumatskim pistoljem. Ono ce saviti bilo koji kljuc :D Jedina prednost je mozda sto ti ne treba antilopov saraf :D
     
  3. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Meni vulkanizer kaze ko ti ovoliko stego? Pa reko ti na prosloj zamjeni haha :D
     
    Ronaldo_9 likes this.
  4. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Najgore kad ti kaze ko ti je ovo radio :D

    Nego naletih na ovo kakvi bolesnici omg

     
  5. Mujka

    Mujka Komšija

    Jesi probao ti skinuti?
    Ja bez problema skidao sa ključem onim fabrickim što dodje samo malo nogom udarim da popusti...
     
  6. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Bolje koristi metalnu polugu/cijev kao nastavak na kljuc nego nogom da udaras. Kljuc zna sletiti sa sarafa i mozes se povrijediti ili ostetiti felgu.
     
  7. dams82

    dams82 Komšija

    Nema svako cijev pri ruci, a uvijek se stajalo nogom na ključ kad je jače stegnuto, samo treba nabiti ključ do kraja... Ja sam sebi ubacio kovanu gedoru i polugu za gedore u auto, onaj originalni ključ djeluje isto igračka.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  8. Mujka

    Mujka Komšija

    jest bravo :D
    i ta igračka skida ove gore što tvrde da je pretegnuto
     
  9. dams82

    dams82 Komšija

    Ta tvoja igračka je ok, imao sam i ja u golfu originalni ključ, ali ovaj sad nekakav na rasklapanje, napravili da može lijepo stat dole u rezervni točak...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  10. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ja sam uzeo kljuc metar duzine, skida bez problema. Onaj sto dodje uz auto dobar samo za skinuti kad ovim popustis.
     
  11. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Malo pitanje. Da li je moguce vozacku podici (oduzeta zbog prekoracenja brzine) bez placanja kazne? Ili ipak moram podmiriti dug pa mogu preuzeti?
     
  12. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Mozes dobiti vozacku ali neces moci registrovati auto. Kazna ostaje sve dok ne platis. U nekim slucajevima sudija odredjuje i zatvor ako procjeni da mozes platit a neces. :D
     
    Last edited: Nov 29, 2020
  13. Haker

    Haker Veteran foruma

    Jašta, samo zatvaraju ljude pa se vozaju sa po par hiljada km kazni

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
    aNaToMiC ! likes this.
  14. NAILS

    NAILS Moderator

    Neznam da je neko zatvoren. Vozaju se zato sto kazna nije na njih. Imas recimo nekoga od roditelja ko vise ne voza, i samo prebacujes kaze. Ili, ako su na tebi, onda auto registrujes na drugo ime. Pa sakupis 10K maraka kazni i opet se vozaš.

    Svaki put kada registrujem kontam hoce li proci. Da li su me negdje uslikali a da se zagubilo u pošti.
     
  15. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ma dobro, bit je da valja platit kaznu i iduci puta pametnije.
     
  16. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Kad sipam tecnost za brisace, stane 100ml mozda samo u cijev.. dole ja msm nikako ne prolazi tecnost. Ugasi se lampica, cim prsnem par puta i potrosim to sto je u cijevi, ponovo se upali lampica za tecnost. Ne pusta nigdje jer tecnost stoji doslovno, isto kao da je nesto upalo na pola i ne da tecnosti da prodje.. al mi to nema logike, ne moze nista upasti u cijev.. golf 6.
     
  17. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Promijeni auto.
     
  18. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

  19. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Isto ce biti sa Golfom par godina poslije, G8 je vjerovatno zadnji. Idu na full el. auta, ocito da su optimisticni da do 2030 prestanu sa proizvodnjom motora na sagorjevanje.
     
  20. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ili prije da će ga zamjeniti još jednim suv-om

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk