All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. Haker

    Haker Veteran foruma

    Nepotrebno ulaganje u auto odgodi dok ne vidiš šta imaš. Vjerovatno ga gradska vožnja zacepila, ali ja bih te felge odgodio za sljedeću godinu, sad auto sredi mehanicki da je 100%
     
    Eldorado likes this.
  2. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    B6 i CC znaju biti igranka zestoka, valjda nije veliki problem.
     
    Eldorado likes this.
  3. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Što se tice felgi tu je problem što imam ljetne gume i 18-ke, zimske 18-ke da uzimam široko brate :D

    Al hajd to još mogu do kraja Novembra izvuci.

    Ako stignem odoh sutra do majstora pa nek dizne provjeri, npr juce ujutro malo trzao odem na vožnju 40 tak min i auto normalno poslje toga i danas miran :)



    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  4. xman

    xman Komšija

    Raspitaj se prije sipanja kod onih u Karakaju,kod Jaska itd sta da naspes. Jedan kaze ATF,drugi kako to ATF se ne sipa u novije dizele,a treci(Jasko) kaze da to ne ide napamet nego sipat aditive sa pumpe gdje sipas gorivo...
     
  5. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Moguce je da je do dizni ili goriva, filter itd. Jel izbaci gresku na displeju?
     
  6. dmr

    dmr Veteran foruma

    Edorado, gdje sipas gorivo? :)
     
  7. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    To je auto sa DPF-om, nemoj ubacivati ATF, možeš ubaciti Liqui Moly aditiv. Ali i on ti nikakve svrhe nema, jer su to piezoelektrični injektori, jednostavno stradaju, sjećam se da je VW nakanadno za te modele produžio garanciju na 7 godina gdje su besplatno mijenjali injektore. Prije svega, pravac majstoru, može biti neka sitnica kao loš filter goriva, zraka, protokomjer, zapušen dpf i dr. moguće je da su okej dizne, malo pročepi auto, ovaj moj kolega sa posla je 3 injektora promijenio u 3 godine. Imao je slične simptome trzanja, samostalnog ubrzanja pri konstatnom gasu, i čekićanje u motoru.
    On kaže da mu je to sve ekstra kako ga je DSG zaklao, stradala elektronika pa mehatronika (7000 KM)
     
    Eldorado likes this.
  8. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Energopetrol i Petrol sam sipao, izbjegajem Hifu, In vivo i slicne.

    Na displeju ništa, sve regularno auto vuce ko zvrka ne osjetim i kad trza da negdje gubi snagu.

    Cim odem na vožnju 20-30 minuta auto se procepi, al ako pon - petak bude kuca-posao-kuca 1,2 i 3 brzina grad onda krece trzanje nakon nekoliko dana nakon vožnje izvan grada.

    Juce ujutro vozio dalje i danas auto mirno normalno sve :)

    Edit: nije DSG kod mene 6 + R manuelni klasika.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
    Last edited: Sep 10, 2021
  9. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Evo odmah da ti kažem šta ti je problem, kupio si polovno dizel auto za kratku relaciju pon-petak kuća pos'o sa DPF-a 1,2,3 brzina. Možeš biti kulturan i nastaviti voziti sa tim problemima, a jedino rješenje ti je da izvadiš DPF kao i svaki Bošnjo koji vozi polovno dizel auto pon-petak kratka relacija kuća - pos'o jer inače ćeš uvijek imati navedene probleme, zato što je to auto projektovano na minimalnu vožnju od 20-30 minuta.
     
    Last edited: Sep 10, 2021
    Eldorado likes this.
  10. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Ove sa skinutim dpf-om prepoznajem po mirisu :D
     
  11. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    DPF i EGR se mogu zamjeniti, ili barem ocistiti, skroz ukidanje istih je za zatvora. Al dzaba sve dokle god prodju na tehnickom, isto kao i benzinci bez katalizatora.
     
    dmr and Vedo like this.
  12. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Ici cu na varijantu zamjene/ciscenja ako bude to razlog al miriše mi na to najviše :)

    Nažalost 90% vremena je ta vožnja, vikendom se ode malo dalje i tako u krug.

    Možda sad tražiti novi posao da duže putujem :D

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  13. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Uzmi biciklo za posla :)
     
    Eldorado likes this.
  14. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Koji je ono od liqui molly aditiv za dizne dobar?onaj sto se jednom godisnje stavi?Bila je tema.ne sjecam se koji tacno.Hvala

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
  15. dams82

    dams82 Komšija

    Ovaj. [​IMG]

    Sent from my A52 using Tapatalk
     
    SpookyMoO likes this.
  16. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Hvala

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
    dams82 likes this.
  17. BodySnatcher

    BodySnatcher Aktivista

    @Eldorado
    Moje iskustvo. Prije par godina kupio TDI, poslije decenije na sdi. Isto tako, lupka na nižim obrtajima, ponekad zatrese. Obišao par majstora, uglavnom savjeti "skupljaj k'o za mora" , otišle ti dizne, zamajac pri kraju. Najavio se kod ,mislim servis Zekić u karakaj, ponio pare da platim reparaciju dizni. Ostavio auto u servisu, prošetao do Zvornik, poslije par sati zovu iz servisa, dizne su uredne, platio 120 KM
    testiranje- ispitivanje ispravnosti dizni. Dobio i ispis. Tako da više i ne obraćamo pažnju na ta treskanja i lupkanja, odem na autoput, Banjaluka, malo dam i autu i meni oduška... Inače, auto se takodje vozi na kratkim relacijama. Po meni, kupi te felge i gume, sipni aditiv za dpf...i furaj.
     
    Eldorado likes this.
  18. BodySnatcher

    BodySnatcher Aktivista

    I da, kod mene je auto jako osjetljivo na kvalitet goriva. Jednom sam sipao kod nekog pirata na Modrac jezeru, jedva došao do gazprom, gdje inače sipam.
     
  19. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Imaš tu opciju, da daješ svake godine 200-300 KM za čišćenje, ne kupuj dzaba nov, i on će se isto začepiti.
    Nije stvar samo EGR-a, dizne su potrošene, pumpa vp, motor istrosen, ljudi su dizne radili i kupovali nov dpf, i znao je držati dvije godine i jopet je dosao na isto. To ti je isto nevina žena, jednom je to auto bilo novo, sad je već kao srednjovječna mačka, dobro izgleda ali jbg, raštelovalo se. Mozda da ga voziš svaki dan na ono na što je projektvano, vjerovatno nikad problema ne bi imao. Ovako kreši dok može i plaćaj šminku.
     
    Eldorado, Haker and Neraa like this.
  20. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Lijepi benzin.
     
    aNaToMiC ! likes this.