All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. xman

    xman Komšija

    Evo maloprije kolega sa posla opisuje isti problem na Audiju svom.
    Elem nasuo neki aditiv i momacki ga izgasirao do Banjaluke i odma se okrenuo nazad da se ne ohladi. I to je to,auto prodisalo.
    To je bilo prije 4 mjeseca i od tada sve uredno.
    A inace i kod njega je 15-ak kilometara od kuce do posla.
     
    Eldorado likes this.
  2. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Ne znam zašto je kod nas benzin tabu.

    To mora da radi bar jednom mjesečno da bi sagorio skupljenu garež.
    Vozim dizela 2.0 bez dpf-a.
    Putujem oko pola sata, otvorena vožnja cca 25 km.
    Motor tek dobije radnu temp negdje na 10-12 kilometru, zimi tek na 20 kilometara izađe iz hladnog režima.
    A kod mene kolege sa dpf-ovima, 10 minuta vožnje stani kreni (gdje auto za razliku od otvorene vožnje gdje ima konstantan režim pri nekih 2000 obrtaja) zaguše auta sa 2.0 dizelskim motorima, onda trza, začepljen, turbina, jednostavno D segment nije namijenjen da se vozi na posao 10 minuta, imaju gradski automobili za kratke relacije benzin.
    Passat je težak 1600 kg, on u gradu uzima 8-9 litara, kad je hladan, a hladan je sigurno 20-30 minuta. Svo loše sagorijevanje šteti motoru i komponentama.
     
  3. Haker

    Haker Veteran foruma

    Dizelu treba vječnost da dostigne radnu temperaturu. Ja sa svojim autom par minuta, sa citroenkom ne znam jeli moguće u leru samo zagrijati ga na radnu, ostavio ga da radi preko 15min ni blizu radne.

    Neki dan ovaj malac na poslu gleda nekakva auta, ja mu pokažem Porsche GT3 reko to to je auto, kaže jel dizel :D
    Ljudima u startu usade da nema ništa drugo osim dizela pa ljudi voze dizel iako im i ne treba.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  4. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Ne razmislja se glavom i jos se raz**** trziste pa i onaj ko bi benzinca ne moze ga voziti.
     
  5. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ko se bavi gašenjem egra po Sarajevu i okolici?
    Ako znate nekog javite.

    Drug ima problema, radi se o Mazdi 3 sa 1.6 HDI
    Koji je to mačak u vreći bio, auto platio 8k do sada ga izašla 19,5k
    Vergla kada pali, nova baterija. Hoće sve da sredi prije prodaje pa da se riješi auta, ovdje u Konjicu niko neće da se zaebaje oko nje.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  6. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Ljudi kupuju uvezene krševe i leševe te očekuju da ih dobro služi. Kod mene prijatelj uzeo leša A3 1.9 TDi iz uvoza sa 300k, mislim da je još vraćen za jedno 150k, tri puta mijenjao turbo, pa kvačilo, procuirle neke gumice na diznama.
    Mi imamo na poslu službene Octavije sa istim motorom (koje handre svi) kupljene u BiH, nema ih ispod 300k, još niti jednoj nije crklo ništa na motoru.
    Kupovati auta samo kupljeno u BiH novo, ovo iz uvoza, il je neko ranije razvalio, ili je uništeno, iz udesa, plivalo, prešlo 600k.
    Pa odete na mobile.de i vidite da su tamo auta skuplja nego ova naša koja su uvezena od tamo. Osim onih koja su leševi i krševi.
    Na olx, sva auta imaju pređeno 200-300k, ona iz 2016 i ona iz 2008. Ma mojne srat.
     
    Last edited: Sep 11, 2021
    BiceBolje, forzamilan and aNaToMiC ! like this.
  7. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Francuski motor jbg :D

    Da ima benzinjara na trzistu pa da se moze uzeti takvo auto sa 2.0 atmosfercem za normalne pare bio bi rahat.
     
  8. Haker

    Haker Veteran foruma

    To je jasno. Ova mazda je kupljena sa vraćenom kilometražom i razvaljenim motorom, čovjek se zajeb'o a još više što je nastavio davati pare u to. Još auto samo od sebe loše loše, kanta za dijelove od Forda i pežoa ali nije to bitno.

    Zna li neko ko to radi da čovjk to ugasi pokrpi što se može.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  9. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Sta ce tek biti poslije ovih poplava u Njemackoj i regiji :D
     
  10. becke

    becke Aktivista

    Znam da nema puno veze s realnim uslovima, ali ja sam testirao Volvo 1.5 T3 sa -30 °C do radne temperature (samo mirovanje u leru) i trajalo je skoro 1.5 sat :D
     
  11. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Prva generacija pretpostavljam ? (2003.-2007.)

    Cudo kako su se ikako oporavili nakon izivljavanja od strane forda.
     
  12. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Simanic, u buca potoku. Doktor vjeruj.

    Poslano sa mog Mi Note 10 Lite koristeći Tapatalk
     
    Haker likes this.
  13. Haker

    Haker Veteran foruma

    @suppa_FMB hvala drug, nazvati će ih.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  14. dams82

    dams82 Komšija

    Moj kum ima takvu mazdu, 1.6 benzin doduše, kupljena nova, prešla je oko 200k
    Osim što je skoro imao neki udes pa napravio štetu taj auto ga nikad nije izdao, zamjenio je dva puta prednje disk pločice, mikro remen i jedan stabilizator osim ulja, filtera i svjećica, znači auto se samo vozi, nije neki snagator, ali je vukao i kamp prikolicu i na njoj čamac
    Komplet podvozje od focusa druge generacije, i nije problematično uopšte, koristi ga i volvo,a o 1.6 dizel motoru se mnogo već pisalo, nema potrebe više. Očito je tvoj frend naletio na loš primjerak...

    Sent from my A52 using Tapatalk
     
  15. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ma on je kupio lošu, motor bio samo skrpljen da se proda, pa je on radio motor pa turbo pa alternator i ko zna šta sve ne u međuvremenu. Trebao je davno prodati.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  16. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Opet se vraćamo, mlada žena, srednjovječna žena i baba.
    A svi znamo da se žena *ebe dok je mlada, kasnije ona "omudra" i počne zajebavati :D
    Mene kod moje babe od 20 godina ništa ne bi iznenadilo da strada.
     
  17. Haker

    Haker Veteran foruma

    Pusti tale žene i auta. Nije ti niko dirnuo u svemoćni HDI :)

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  18. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Malo sa IAA u Minhenu, bio je Rimac jučer mislim. Uglavnom mahom sve hibrid i struja.

    [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
     
    Last edited: Sep 13, 2021
  19. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    HDi, TDi, CDi sve je to isto sranje.
     
  20. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Eh ovako mali moj mini update:

    Vjerujem da me zeza DPF filter, barem dok traje famozna regeneracija jer tad je auto u leru na 1000 obrtaja a potrošnja 1.2l dok stoji.

    Možda su mi nosaci motora loši pa zbog toga imam blage trzaje.

    Juce sam vozio ukupno 2.5 sata baš sam gulio auto nažalost tek danas mi se regeneracija upalila pa sam primjetio trzaje.

    Koristite li neke app da se prati kad ce famozna regeneracija?

    Valja ici svakako majstoru da provjerim sve.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk