All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. nFare

    nFare Komšija

    Za tebe je autopilot
     
  2. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Od svega ovo mi je najviše zapalo za oko. Za ovo bih platio bez pitanja! Tempomat također.
     
  3. Reznor

    Reznor Overclocker

  4. Reventon

    Reventon Veteran foruma

  5. Reznor

    Reznor Overclocker

    Da li neko zna moze li se rucica mjenjaca od pola 6/6R (2013) uklopiti na polo 5 (2010)?
    Ova rucica sto je na njemu se okrece i kontam ako uzmem istu potpuno desice se ista stvar. Ima u xenon.ba za 30 KM za polo 2009, izgleda drugacije (nije originalna).


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  6. Reznor

    Reznor Overclocker

    Uzmes jos jedan za drugo pa da bude stereo :D


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  7. nivla

    nivla Komšija

    znate li nekoga ko bi mogao izrentati svog ispravnog yugu na koji sat negdje na nekom otvorenom parkingu da se malo provoza
     
  8. dmr

    dmr Veteran foruma

    Iso jutros ponovo za Zagreb pa sam te se sjetio i snimio trenutnu potrosnju na 170-180 : ), sica :D
     
    Reventon likes this.
  9. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Kao sto sam i predpostavio, cim predjes 3-3500 obrtaja ode preko 12l, da si nastavio dalje po gasu do 200kmh otislo bi to preko 15l glatko. Meni u brdu prva-druga ode na 20l :D
    To je fazon kod dizela sto ima snage u nizim obrtajima, preko trosi kao i benzin.

    Kad meni majstor rece slobodno ga na autoputu drzi do crvene da ocistis turbinu. Reko ja iz Tuzle dok dodjem do autoputa, za novac koji cu potrositi na gorivo i kazne mozes ga i ti skinuti i ocistiti :)
     
  10. dmr

    dmr Veteran foruma

    pa nije bas takav odnos da kad predjes 3500 obrtaja nesto drasticno skace, vec kad ubrzavas povuce vise al cim dostignes odredjenu brzinu ustabili se. U ovom slucaju 170km/h 8l/100km
     
  11. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ja sam onda mislio na ubrzanje 180-200, to je preko 4000 obrtaja bilo ako se ne varam
     
  12. dmr

    dmr Veteran foruma

    Svako ubrzanje ce vuci puno, mislim da sam testirao od 0-100 i dok sam bio u prvoj islo je i do 45l/100km u drugoj 35l, treca 25l.... :D
     
  13. Mujka

    Mujka Komšija

    koji ti je to majstor rekao ? :D
    šta dino i damir misle o ovome ? :D
     
  14. Almir

    Almir Komšija

    ma jok, za te regenracije su meni u audiu rekli da dignem na 2-3 da sad ne nabijam 4-5-6, to je ova priča kada počne da radi reg (ja to osjetim po zvuku ) a ja u gradu, prebacim u M (automatik) ručno dignem obrtaje zavisno od brzine tu oko trice i u roku par km odradim regeneraciju, evo godinama tako...

    Prije sam bio nafuran da moram ici van grada dignuti na 4-5 i voziti konst 10km :)
     
  15. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    U knjizi od auta pise na 2000 nekoliko minuta je dovoljno, nema poteebe patit auto
     
  16. dams82

    dams82 Komšija

    Šuplja :)
    Turbina se može očistiti aditivom za tu namjenu,ali i tad je potrebno voziti na oko 3 hiljade obrtaja neko vrijeme,ništa u crveno...
     
    Mujka likes this.
  17. Haker

    Haker Veteran foruma

    Mom drugu je majstor rekao da u mjestu 15 minuta zakuca obrtaje :D
    Naravno nakon toga ujutro da upali auto crkla turbina.

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  18. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Ima svakakvih specijalaca.
    Nije zdravo da u leru 15 minuta radi a kamoli zakucan.
     
  19. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Ja isao Orašje- ZG - Celje i nazad, tempomat na 130, potrošnja bila 5.4 l na 100 km.

    Razlika je poslije 130. Obrtaji rastu poprilično sa povećanjem brzine, a i potrošnja. Mislim da ovi naši motori mogu ići velikim brzinama ali sve preko 130 stvara napor motoru i mjenjaču.
    Potjerao sam je iz gušta 170 nekih 15 kilometara. Ide, ali nije aerodinamika podešena za navedene brzine.
     
    Last edited: Aug 8, 2022
  20. Haker

    Haker Veteran foruma

    Pa prije svega treba ti šesta brzina.

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk