AMD Bulldozer CPU arhitektura

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Esh, Jun 23, 2010.

  1. GW

    GW Moderator

    Samo što će tad postojati noviji procesori koji će biti bolji i u single i u multi thread situacijama. :D
     
  2. WhiteNinja

    WhiteNinja Aktivista

    Da ali izaće i bolje revizije Buldozera, sa većim taktom. Već je za početak narede godine najavljen 8170, sa taktom od 3,9 na defaultu i turbo od 4,5 GHz.
     
  3. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    A isporucivati ce se napojnom od 1kW cini i se da do bulozera II nema dobre robe.
     
  4. GW

    GW Moderator

    Ali za raju koja već ima quad core procesore i nema potrebe za nadogradnjom. Bolja grafička, možda neki SSD i to je to za sad. Ionako su igre stale na DX9 stepenici i teško idu dalje. Nadogradnja procesora je trenutno bacanje para.
     
  5. Sena

    Sena Veteran foruma

    Evo i ja se slazem sa ovim. :)
     
  6. JVC

    JVC Overclocker

    I ja se slazem, imam quad i nepada mi napamet nadogradnja, ali kao sto rece gw kakav ssd bi mogao, a garficka jok jer neganjam ige za moje potrebe mi je predobra 4850.
     
  7. sumeir

    sumeir Komšija

  8. GW

    GW Moderator

    Džaba kad moraš kupiti novu napojnu. :D
     
  9. JVC

    JVC Overclocker

    I imati tatu u jablanici. :smt003
     
  10. sumeir

    sumeir Komšija

    Ni truni ljubavi u vašim postovima i pored dobrih namjera ljudi. :)
     
  11. WhiteNinja

    WhiteNinja Aktivista

    Uh kada bi sreće bilo pa da se okitim jednim fx-om, kao što reče jedan moj drug koji sebi trenutno kupuje novi računar: "Sad ću sebi kupit FX 1850, pa kad dođem kući da se mogu nafixat". :smt005
     
  12. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    I kako je onda trenutni "batch" Bulldozera dobra kupovina?
     
  13. syss

    syss Veteran foruma

    ninja, drž se ti nevidljivosti umjesto preporuke isplativosti ;)

    cpu skuplji od 2600k, slabiji od 2500k, klokan (kad i dalje ne može parirati klokanom 2600k) troši ~250w više.

    čini mi se kao best buy :D
     
  14. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    pa jeste, pogotovo ako nemaš centralno grijanje u sobi u ovom zimskom periodu.
     
  15. WhiteNinja

    WhiteNinja Aktivista

    Ma nisam ja preporučio ništa nikome od vas na forumu a ne pogotovo best buy, nigdje ne piše niti u jednom mom postu. Piše samo to da bih sebi kupio procesor i gotova stvar, i imam pravo da odlučujem s obzirom na moja uvjerenja i informacije kojima ja raspolažem. Kome se ne sviđa nek sebi kupuje Intela i gotova stvar.
     
  16. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ja sam nakon par postova skontao da se sa vjetrenjacama borim i da nema smisla vise ubjedivat.
    A Ninja, kakvim to ti informacijama raspolazes. :mrgreen:
     
  17. JVC

    JVC Overclocker

    Nevrijedi nikoga ubjedivati u nesto, kod nas svi najpametniji pa zato cuti i pustsve.
     
  18. WhiteNinja

    WhiteNinja Aktivista

    Ovdje se radi o slobodi izbora, meni se procesor sviđa i kupit ću ga sebi u dogledno vrijeme, tebi se ne sviđa ok nemoj ga kupovat i to je to. Ja nemam problema sa tvojim izborom nadam se da ti nemaš sa mojim i gotovo.
     
  19. KingT

    KingT Veteran foruma

    To se naziva FANBOYISM.. :smt005
     
  20. Sena

    Sena Veteran foruma

    Jos ne odgovaras na moje pitanje, a to je kakvim ti informacijama raspolazes, a sto se tice kupovine, nek svak kupuje sta hoce, kupi pentium 1 i niko nece glavom okrenut. :smt003