AMD Bulldozer CPU arhitektura

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Esh, Jun 23, 2010.

  1. WhiteNinja

    WhiteNinja Aktivista

    Re: AMD predstavlja Bulldozer CPU arhitekturu u augustu

    Ovo je jako čudan potez od strane Gigybata, ipak je 790 fx, 790 x bolji od ovih svih modela navedenih iz serije 7xx koji su na listi.
     
  2. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Re: AMD predstavlja Bulldozer CPU arhitekturu u augustu

    Pitanje je koliko ima 790 baziranih ploca na lageru, a koliko 770/760, i tu se vjerovatno kriju razlozi za ovo. To nema veze s tim koji je cipset bolji, jer se svakako vise ne proizvode.
     
  3. WhiteNinja

    WhiteNinja Aktivista

    Re: AMD predstavlja Bulldozer CPU arhitekturu u augustu

    Dog upravu si, mi korisnici vrlo često zaboravljamo na ekonomsku računicu, ma da vjerujem da će se ta podrška proširiti i na 790 područje, jer ako radi na 770 i 760 G čipsetu, na 790 može radit samo bolje, slična situacija kao kad su se pojavili x6 procesori.
     
  4. Reventon

    Reventon Veteran foruma

  5. WhiteNinja

    WhiteNinja Aktivista

  6. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Re: AMD predstavlja Bulldozer CPU arhitekturu u augustu

    Sad mi nije ništa jasno. Posto je li naznaka da će moći na moju asrock 880gmh usb 3?
     
  7. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Re: AMD predstavlja Bulldozer CPU arhitekturu u augustu

    ASRock nije nista objavio po tom pitanju, i tesko da bude podrske. Inače, AM3+ procesori imaju deblje pinove u odnosu na AM3, (0,51mm vs 0,45mm), mogu povući i do 145A, dok AM3 socket daje 110A itd. ASRock ce izbaciti AM3+ ploce bazirane na cipsetima iz serije 800, ali se podrska za postojece modele vjerovatno nece desiti. Evo ispod spisak ploca:

    [​IMG]
     
  8. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Re: AMD predstavlja Bulldozer CPU arhitekturu u augustu

    Dakle, od cetiri najveca proizvodjaca, Asus i MSI sa bios updateima (pitanje kako ce to fercerati) i Gigabyte i Asrock sa novim revizijama ploca. S tim sto i Asus izbacuje "nove ploce" sa starim chipsetima.
     
  9. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Re: AMD predstavlja Bulldozer CPU arhitekturu u augustu

    Stvar je upravo u ovim razlikama koje sam gore spomenuto, pa ko je ranije "predimenzionirao" ploce, sada moze ponuditi podrsku kroz BIOS update. A vec proizvedeni cipovi ce se naravno iskoristiti.
     
  10. WhiteNinja

    WhiteNinja Aktivista

  11. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    AMD Bulldozer / Zambezi

    [​IMG]
     
  12. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  13. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    OMG, opet.
     
  14. WhiteNinja

    WhiteNinja Aktivista

    Vidjet ćemo, šta će bit pošto izvor po mom mišljenu nije baš najobjektivniji.
     
  15. k0ST

    k0ST Aktivista

  16. KingT

    KingT Veteran foruma

    Tako ti je to kada se radujes tudjoj nesreci (Intel P67 chipset recall).. :lol: :lol:
     
  17. k0ST

    k0ST Aktivista

    Ma imao je AMD dovoljno svojih nesreca. Pomjeriti predstavljanje novog CPUa za par mjeseci je vjerovatno najbolje (i najjeftinije) sto su mogli da urade.
     
  18. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Dobro je pa uzeh na vrijeme Thubana i modernu SATA3+USB3.0 plocu, inace ne bih docekao rasplet.
     
  19. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Pozdrav :) evo i mene ovdje. Zanima me, da li ima negdje info o tome, kakve se otprilike performanse novih AMD Buldozzer procesora ocekuju, u poredjenju sa Sandy Bridge procesorima? Posto uskoro planiram mijenjati ovo svoje, da li da idem na sandijev mostic, ili cekam bagera :D
     
  20. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Ma nema ništa pouzdano. Prema onom sto su Turci objavili, CPU performanse ce biti između Nehalema i Sandy Bridgea, a GPU će biti jači nego kod SB procesora. Biće kao i do sada, koliko para, toliko muzike.