AMD Bulldozer CPU arhitektura

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Esh, Jun 23, 2010.

  1. GW

    GW Moderator

  2. WhiteNinja

    WhiteNinja Aktivista

  3. WhiteNinja

    WhiteNinja Aktivista

  4. KingT

    KingT Veteran foruma

    AMD FX-8130P overclockan na 5.1GHz na zracnom hladjenju (1.6V) i vrti SuperPi 1M na toj freq..


    [​IMG]



    Max stabilna frekvencija u Cinebench R11.5 je 4.8GHz..

    [​IMG]



    [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=haV93vh20Q0&feature=player_embedded[/youtube]


    Naravno ovo je teaser i svi postignuti rezultati u benchovima nisu dostupni..


    The Source


    P.S.: Odbacujem svaku odgovornost za vjerodostojnost navedenog sadrzaja..
     
  5. WhiteNinja

    WhiteNinja Aktivista

    Po većini nezvaničnih najava ovaj Buldozer trebao bi da se jako dobro klokuje, što potvrđuje i prethodni post. :D
     
  6. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    I sta je tu novo vs SB ? :)

    I call hype bullshit on this one :) 5.1ghz na 1.6v. Ali hajd, dok ne dodju benchevi, ne mozemo baljezgat.
     
  7. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    pa jedino sto je novo, jeste 8 fizickih jezgri, a ne 4 fizicke + 4 logicke jezgre. vidjet' cemo sluzbene rezultate, oni ce sve pokazati, da li ima jos nesto novo :D
     
  8. sumeir

    sumeir Komšija

  9. WhiteNinja

    WhiteNinja Aktivista

    Da li je na 8 jezgenom Buldozeru podržan HT?
     
  10. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    pa HT je intelova "tehnologija" pa stoga nema HT na AMD-u :D to je isto da kazes, je li SLI podrzan na ATI grafikama :p
     
  11. selvin

    selvin Moderator

  12. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    pa valjda je mislio na hyper-threading, jer je quote-o moj navod u kojem spominjem fizicke i logicke jezgre :D
     
  13. WhiteNinja

    WhiteNinja Aktivista

    Htio sam da pitam hoće li biti kod Buldozera neka vrsta logičkih jezgri kao kod intela?
     
  14. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    koliko je znam, AMD je velik "protivnik" tog koncepta. Oni navodno vjeruju samo u fizicke jezgre :) logicke jezgre smatraju nekakvom obmanom kupaca.
     
  15. WhiteNinja

    WhiteNinja Aktivista

    Čini mi se da je bilo nekog govora o tome da će i AMD integrisati tu tehnologiju u svoj novi procesor, čisto radi boljeg iskorištavanja resursa CPU-a. A i sam znam da je dosadašnja njihova politika bila ono "True core" itd.
     
  16. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Bulldozer ima po dvije jezgre vezane u modul, ali ce sistem taj modu i dalje prepoznavati kao dvije fizicke jezgre. U tom smislu, jedan Bulldozer modul se usporedjuje sa jednom Intel jezgrom sa HyperThreadingom. Nece biti logičkih jezgri, ali ima nekakvih "novih" tehnologija (cluster multithreading npr).
     
  17. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

  18. Mujka

    Mujka Komšija

    jel to dobro ili lose ? :D :D
    spram ovih intelovih u ovom rangu
     
  19. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Pa poprilicno je saroliko, ali i obecavajuce.

     
  20. Mujka

    Mujka Komšija

    thx
    znaci bice tu negdje sa 2600k
    gj amd :D