AMD Bulldozer CPU arhitektura

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Esh, Jun 23, 2010.

  1. nVidia

    nVidia Aktivista

    Mislim da sam vidio ovu firmu u hrasnom blizu crvenog nebodera preko puta trolejbuske, ali ne vidim na stranici lokaciju.
     
  2. selvin

    selvin Moderator

    Bolje da se malo vratimo na temu :)
     
  3. WhiteNinja

    WhiteNinja Aktivista

  4. KingT

    KingT Veteran foruma

    Ta recenzija je nidje veze,niti se gdje vidi kako sevrte benchovi.

    Lik bezze opalio brojeve iz glave te odlucio da AMD bude bolji od i5 Ivy procesora u igrama.


    U ostalom ima tema overclock..net u vezi ovog videa i tamo se mogu naci video recenzije koje pokazuju da lik trolla bezze.
     
  5. WhiteNinja

    WhiteNinja Aktivista

    Mislim ipak da ovom liku ovo nije baš prva recenzija, a osim toga ako si iole pratio video recenzije onda moraš da znaš ko je ovaj lik, čini mi se da se zove Adam ili Logan, ili tako nekako sad se ne mogu tačno imena sjetit. A prije ovog videa sam i sam gledao dvadesetak njegovih recenzija, što matičnih ploča grafičkih procesora itd. i sve su bile manje više "uredne" eh sad ja nisam ovaj procesor imao kod sebe da bih mogao tvrdit ili jedno ili drugo.
    http://www.youtube.com/watch?v=4et7kDGSRfc
     
  6. Soviet

    Soviet Aktivista

    Ja koliko znam taj FX 8350 je cijenovnom rangu sa core i5 3470 i opet ga i5 nadjacava drasticno...
     
  7. dexter

    dexter Novi član

    to nije tacno FX 8350 je u rangu i5 3570k
     
  8. Soviet

    Soviet Aktivista

    http://www.hardwaresecrets.com/article/ ... eview/1657
    To je tu negdje, ali uglavnom mislio sam na cijenovni rang.
     
  9. WhiteNinja

    WhiteNinja Aktivista

    Naš drug Sena ima istoimeni procesor a radio je i na FX 8350 pa mislim da će ti on dati prave vrijednosti i jednog i drugog.
    Sena druže na tebe je red:
     
  10. Sena

    Sena Veteran foruma

    Frend je radio sa FX8350 pa smo komparaciju vrsili, generalo u IPC osjetljivim stvarima, FX zaostaje debelo, preko 50%, u mutli thrad stvarima se dobro snalazi, npr, meni treba 4.6 GHz da sustignem FX 8350 na 4.5 u cinebenchu.

    RAM propusnot, amd gubi opet tu ali ne puno, jer IB ima bolji IMC, intel i5 je ipak bolji za multi gpu, jer 95% igara koristi max 4 threada, a tu ce i5 da pokaze prednost u usporedbi sa fx8350.
     
  11. joyjoy

    joyjoy Aktivista

    A za single gpu ? Kako "izračunava" FX sa poređenjem ib?
     
  12. Sena

    Sena Veteran foruma

    Single gpu su tu negdje, i5 je opet nesto brzi u igrama koje ne znaju da iskoriste vise jezgri, ali nista strasno, govorimo o par fps.
     
  13. Pionir

    Pionir Overclocker

    Koje igre ste koristili ? Battlefield 3 ili slicno?
     
  14. Sena

    Sena Veteran foruma

    BF3. Samo single gpu je rađena usporedba, jer kolega iz Hrvatske nije ima dvije grafe na raspolaganju.
     
  15. WhiteNinja

    WhiteNinja Aktivista

    Prijatelj mi sklapa mašinu i hoće da kupi FX 8350, pa pitam vas uvažene kolege sa foruma da li ima kod nas BiH neka fina Gigabytova ploča a da nije extrem edition, nego neka mainstream sa USB 3.0 portovima da se kupi?
    Hvala u naprijed :)
     
  16. KingT

    KingT Veteran foruma

    Gigabyte GA-990FXA-UD5 za 285KM, beton poca, sa mnogo USB3 i SATA3 prikljucaka i Crossfire/SLI podrskom.

    Ako nema toliko love onda Asus M5A97 R.2.0 za 195KM, ali ima slabiji chipset, 6 Faza za CPU i bez SLI podrske.
     
  17. WhiteNinja

    WhiteNinja Aktivista

    Ja sam našao nešto povoljnije http://www.pik.ba/artikal/5762472/gigab ... 90fxa-ud3/ ali mi je i ovo preskupo da mu preporučim.
    KingT ma nešto iz srednje Gigabaytove klase ne trebaju mu ovolki PCI-ex, neće on koristit ništa poput SLI ili Crossfirea, u rangu do 200 KM pa i +/-20 KM maksimalno, a što se tiče te asusice, da li neko ima kakvog iskustva sa foruma, mislim jeli stabilna ploča i to kakvi su USB3 portovi, da šta ne laga i to?
     
  18. KingT

    KingT Veteran foruma

    Ispod ove Gigabyte UD3 ne treba ici sto se tice Gigabyte-a, onda radije na Asus M5A97 plocu ali je ona Gigabyte ga-990fxa-UD3 bolji izbor ivrijedi dodatnih 50KM u odnosu na Asus.

    To kakve su ove ploce sumnjam da iko zna sa foruma.
     
  19. joyjoy

    joyjoy Aktivista

    Ako nećeš klokati definitivno Asus M5A97 rv.2 , kupio sam je i odlična je ! 160KM next.ba
     
  20. WhiteNinja

    WhiteNinja Aktivista

    Otišli smo ipak na ovaj KingT-ov prijedlog tačnije na UD5 ipak je kvaitetnija ploča od ove ud3, i ima dosta bolje hlađenje.