AMD Phenom 45nm (Deneb)

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Dog_Father, Jul 11, 2008.

  1. Esh

    Esh HWB

    Krajem aprila.
     
  2. NeTRa1der

    NeTRa1der Komšija

    Za pohvalu je i cinjenica sto ce se ovi X6 procesori moci "ubosti" na AM2+ socket :)
     
  3. kAcA

    kAcA Aktivista

    [​IMG] za AMD!
     
  4. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Jesi li siguran da ce ovi procesori raditi na AM2+ sa DDR2 memorijom?? Gdje si procitao taj info?
     
  5. NeTRa1der

    NeTRa1der Komšija

  6. WhiteNinja

    WhiteNinja Aktivista

    Odlična vijest svaka čast AMD, nadam se da će i drugi proizvođači napravit bios update. Ovako nešto nikad neće htjeti Intel. Doduše mogu se hvaliti da se njihovi ŠESTACI od 1000 dolara mogu nadogradit na stare x58 ploče koje su još uvijek skupe ko sam vrag.
     
  7. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Pih, onda ovu 790GX platformu i 6GB DDR2 nedam nema para :D Taj cpu ce biti odlican upgrade, ako jos bude po toj cijeni koja se predvidja, onda je stvarno djaba.
     
  8. FaruK_XL

    FaruK_XL Aktivista

    Akobogda jedva cekam da ubodem AMD-a :)
     
  9. sow-pro

    sow-pro Aktivista

    jedva cekam da X6 dodje kod nas na trziste...odma cu da prodam svoj phenom 955.... :D
     
  10. exchanged life

    exchanged life Aktivista

    Evo ide jedno noob pitanje od mene, ali nemojte zamjeriti. :oops: Nije mi jasno kako je AMD uspio napraviti tako jeftin CPU u odnosu na Intelove 6-jezgrene procosore. Je li se tu radi o tome da su stvarno uspijeli napraviti jeftin CPU ili se tu radi samo o "ludom" snižavanju cijena da bi koliko toliko ostali konkurentni? Izvinjavam se ako sam postavio pitanje pogrešnim ljudima u pogrešno vrijeme. :wink:
     
  11. Esh

    Esh HWB

    Performanse AMD i Intel procesora se ne mogu porediti direktno po broju jezgri. S obzirom na poziciju AMD-a na trzistu te ono sto mogu uraditi sa ovom arhitekturom, napravili su odluku da se fokusiraju na trziste procesora sa cijenom od 100 do 200 dolara gdje su poprilicno konkurentni, dokele zahvaljujuci ovoj strategiji da u odnosu na Intelove procesore ponude "vise jezgri". Dok se ne napravi usporedba performansi te ustanovi pozicioniranje u odnosu na ostale proizvode, to za krajnjeg kupca ne znaci mnogo.
     
  12. WhiteNinja

    WhiteNinja Aktivista

  13. NeTRa1der

    NeTRa1der Komšija

  14. WhiteNinja

    WhiteNinja Aktivista

  15. k0ST

    k0ST Aktivista

  16. WhiteNinja

    WhiteNinja Aktivista

    AMD je pozicionirao svoje x6 protiv intelovih x4 procesora, međutim treba sačekati pravu recenziju da bi vidjeli kako se ponašaju AMD-ove šestoglave zvijeri, u svakom slučaju odličan posao za AMD.
     
  17. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

     
  18. Esh

    Esh HWB

  19. Konjislav

    Konjislav Komšija

    I ovo radi na svim 890 plocama? odnosno da li radi samo na njima ili moze i 790?
     
  20. Esh

    Esh HWB

    Jos uvijek se ne zna za stare ploce, ali misljenja sam da su ovo sacuvali za nove chipsetove.