AMD Phenom 45nm (Deneb)

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Dog_Father, Jul 11, 2008.

  1. WhiteNinja

    WhiteNinja Aktivista

    AMD-ov najjači Thuban 1095 na testiranju
     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  2. dzeri

    dzeri Aktivista

    Phenom II X6 1055T u Ingelu za 450 KMica.
     
  3. selvin

    selvin Moderator

    Kad vec reklamiras napisi pravu cijenu, 446KM :D
     
  4. dzeri

    dzeri Aktivista

    Satrah se od reklame, slobodno napisi gdje jos ima. Koliko je najjeftinija 890GX ploca kod nas sa USB 3?
     
  5. X-Factor

    X-Factor Komšija

    ASUS je oko 300KM
     
  6. k0ST

    k0ST Aktivista

    Gigabyte 890 je takodjer oko 300 KM, nesto jeftiniji bez USB 3.0
     
  7. Esh

    Esh HWB

    Izgleda da ce AMD umjesto 1035 procesora koji je dostupan samo za OEM partnere izbaciti 1045T na 2.7GHz uz TDP od 95W.
     
  8. Esh

    Esh HWB

    AMD president and CEO Dirk Meyer isn’t convinced that the damage done by Intel which ultimately led to a $1.25 billion settlement a year ago has been fully undone yet.

    Meyer had more to say:

    Mayer was also eager to point out how things have changed following the settlement:

     
  9. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

  10. WhiteNinja

    WhiteNinja Aktivista

    Da li je neko od članova ovog foruma imao prilike da se igra sa Phenomom II 955? Odnosno kakva su genaralno iskustva sa tim procesorom iz prve ruke? U naprijed svima HVALA.
     
  11. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Imam ga vec neko vrijeme. Nista "ozbiljno" ne radim na racunaru tako da ti ne mogu reci nista sto se tice neke profi upotrebe, ali u igrama me nije nijednom iznevjerio :)
     
  12. WhiteNinja

    WhiteNinja Aktivista

    Ja trenutno imam Amd Athlon II x250, ali najviše ga mijenjam zbog trzanja u igrama, COD BO, je ponekad znao jako zatrzati, i to je kako sam nailazio na forumima samo zbog procesora, pa zato pitam?
     
  13. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    JA sam prije ovoga imao Phenom II X2 550 BE, i vala sam osjetio dobar pomak u igrama kad sam udomio ovog 4-jezgrasa. Tako ako kupujes zbog igara imat ces efekta. Mada bih recimo ja u danasnji vakat isao na opciju Athlona X4 sa stock brzinom 3,1 i nekim finim coolerom koji bi uz malo overclocka isto tako dao dobre rezultate u igrama.
     
  14. selvin

    selvin Moderator

    Koja je grafa? Na kojoj rezi igras?
     
  15. WhiteNinja

    WhiteNinja Aktivista

    Osim igara nekad znam da se bavim pomalo obradom videa, kako se tu pokazao i usput jesil ga kad klokao i kolki mu je max overclock i max temperature?

    @ Selvin HD 5770 a rez: 1280x1024
     
  16. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Obradu videa ne radim niti sam radio tako da neznam. Malo ga jesam clockao, trenutno ga drzim na 3,5 pomocu mnozioca. Bez dizanja napona stabilno moze na 3,7 barem ovaj moj primjerak.
    Cooler je Hyper TX3, i drzi ga zimi na oko 50 C, a ljeti do 58 C, zavisno od vanjske temperature.
     
  17. WhiteNinja

    WhiteNinja Aktivista

    Ja se iskreno nadam da će moći kucati na 3,6 bez podizanja napona što je jednako ovom najjačem AMD-ovmom modelu 975.
     
  18. KingT

    KingT Veteran foruma

    AMD PII X4 955 je odlican chip..

    Dobar i za igre i za obradu videa,malo je sporiji u odnosu na Intel C2Q Qx50 clock za clock ali to je samo u obradi videa i benchmark situacijama..

    U svakodnevnoj upotrebi nema razlike i stvarno je zvijer..

    Nije vazno ako budes morao malo dodati voltaze za 3.6GHz,nece nista skoditi..

    Sretno sa novim procom..
     
  19. Mujka

    Mujka Komšija

    imam ga ja c3 verzija uzeta u ingelu

    super je ;)
     
  20. Qler

    Qler Veteran foruma


    Ja sad imam 5000+ BE, i tu je clockanje pjesma, samo mnozilac dizes i sve OK. E sad, posto to imam godinama, a nisam odavno u dodiru sa drugim procesorima, tj clockanjem istih, koliko se sjecam, kod "obicnih" dizem fsb, a nesto moram paziti da ne pretjeram, da li RAM ili PCI-x?! Bio je neki brzi vodic, ali ne mogu da nadjem, kao kako se clocka AMD CPU.