AMD Zen / Ryzen procesori

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Decerto, Jul 24, 2015.

  1. Decerto

    Decerto Komšija

  2. Decerto

    Decerto Komšija

    Kakve mozemo ocekivati cijene za FX procesore (barem kod nas) kad zen izadje ? Nov fx8350 je oko 300 km,koliko bi trebala opasti cijena s obzirom da sa zen procesorima ide i novi soket,tj. nove ploce,ddr4 memorija,itd,itd...
     
  3. zoi

    zoi Veteran foruma

    Nimalo. Možeš očekivati polovni da možda pojeftine, novi će ostati isto.
     
  4. Decerto

    Decerto Komšija

    Polovni ne dolaze u obzir,pogotovo kod nas gdje ljudi koriste kaladont ko termalnu pastu >.< ...
     
  5. zoi

    zoi Veteran foruma

    Onda ili čekaj novu seriju pa nju kupi ili uzmi nešto sad. Mada ne pamtim kad sam čuo da je nekome stradao CPU, tako da se ne bih na to obazirao.
     
  6. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    U svakom slučajuće biti apsurdno kupovati FX 8000 procesor kad izađe Zen ili pogotovo Kaby Lake. Čak i sam AMD u testovima koristi Intelove i7 procesore.
     
  7. Decerto

    Decerto Komšija

    naravno...ali to je i jedan od razloga zbog kojeg sam pitao o cijeni,valjda je ostalo zaliha fx procesora,sto kod nas,sto u inostranstvu,mislim,nije da ce ih ljudi uzimati nakon zen serije.Smijesno bi bilo da cijena ostane ista.
     
  8. zoi

    zoi Veteran foruma

    Ostat će cijena ista, nažalost. Pogledaj cijene nekih starijih komponenti. Nismo mi takvo tržište da padaju cijene na taj način. Ovi s pika ionako nemaju zalihe, ove u radnjama boli briga.
     
  9. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Malo je vjerovatno da će sam AMD sniziti cijene, to će raditi radnje u EU po vlastitom nahođenju. Pogledaj situaciju sa GTX 970 i 980 karticama, držaće vjerovatno cijenu dok se ne rasprodaju unatoč što će 1070 i 1080 biti na tržištu.
     
  10. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Upravo tako. Ja sam pratio cijene i nakon sto je nvidija predstavila novu generaciju mislio sam da ce osjetno pasti cijena recimo gtx 970 ali ono nista.
     
  11. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

  12. Decerto

    Decerto Komšija

  13. Decerto

    Decerto Komšija

    Leakala slika AM4 ploce,navodno ista kao Z170 Maximus VII.

    [​IMG]

    [​IMG]

    source : http://www.overclock3d.net/articles/cpu_mainboard/asus_am4_crosshair_vi_impact_pictured/1
     
  14. k0ST

    k0ST Aktivista

    Fake, nažalost...
     
  15. Decerto

    Decerto Komšija

    yh,sad vidim obrisali clanak.
     
  16. Decerto

    Decerto Komšija

  17. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Haswell referenca za performanse Zen-a? Lulz. :D
     
  18. Neraa

    Neraa Aktivista

    Cisto sumnjam da ce ostati ovi taktovi kada bude predstavljen, pravo pitanje je koliko ce ovaj cpu biti dobar na 4.5Ghz ili cak i vise sa nekim dobrim hladjenjem
     
  19. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ako bude slabiji od 4770K, onda stvarno nemam riječi.
     
  20. Decerto

    Decerto Komšija

    Overclockani ce biti i bolji.Pa zamisli 8 core/16 thread 4770k...