AMD Zen / Ryzen procesori

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Decerto, Jul 24, 2015.

  1. black

    black Komšija

    Polaris najhajpase da ce biti kao GTX980 a na kraju ispade GTX970 teritorija. Ako bude imao 75% performansi od 6900k bice opet dobro , cijena ce biti 500$ dok je 6900k 1000$.
    Mene vise zanima neki jeftini six core za maks. 200$.

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
     
  2. WhiteNinja

    WhiteNinja Aktivista

    Ja sam bas sinoc gledao prezentaciju i vise sam nego zadovoljan performansama procesora. Najvise od svega mi se svidja Sense Mi Tehnologija.
     
  3. WhiteNinja

    WhiteNinja Aktivista

  4. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ma sve je ovo fake, mi na bug.hr smo detaljno analizirali ovo, 6900K je bolji od zena, a da ne govorimo o 6950X
     
  5. selvin

    selvin Moderator

    Re: RE: Re: AMD Zen

    Vi analizirali? Imate primjerak Zena? :D
     
  6. Sena

    Sena Veteran foruma

    Re: RE: Re: AMD Zen

    Hahahha, nope, jeftine trikove su koristili na prezentaciji, sve smo mi reproducirali, vidis tamo ima ljudi sa bjesnim cpu-ima, sve u svemu najbolje sto ce moci je intel hexa, ili ako budu octi konkurirali, zaboravite jeftine amd procesore.

    Intel & nvidia rulz. :mrgreen:
     
  7. ljiljan

    ljiljan Aktivista

    Re: RE: Re: AMD Zen

    ne mozes nikako reprodukovati nesto ako imas samo CPU sa jedne strane
     
  8. Sena

    Sena Veteran foruma

    A koliki hype u pm, aj zen je best, amd je best, gori su amd fanboyi nego na bug.hr
     
  9. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Sena sto ti je krivo :D

    Zezam se, ma realno ovo su lovacke nemaju cip od phenoma nisu postena procesora izbacili da konkurise Intelu i tada su bili slabiji sad odjednom preko noci revolucija ma daj ba ne vjerujem im ni sekunde od mantla i ostalih lovackih. Kamo srece da se varam.
     
  10. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ma nije mi krivo, nego gkuposti se pisu, i za vegu 10 su govorili "titan killer" pa oc-ana 1080 brza.

    To ti kazem, naprave masan hype da im skoce dionice i onda flop.
     
  11. KingT

    KingT Veteran foruma

    Sena i njegova bug ekipa su izvadili kristalnu kuglu, dobili potrebne podatke i nakon analize istih zakljucili su da je sve ovo fake, tako da su sa svojim "bijesnim" CPU-ovima mogli mirno na pocinak :D
     
  12. p4ja

    p4ja Komšija

    Ako bude valjalo, trebamo svi preci na amd platformu.
     
  13. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ako će mi AMD "uzeti u račun" ovaj Intel CPU i ploču, onda može.
     
  14. p4ja

    p4ja Komšija

    Ma hajde, naci cemo nekoga da ovo sve slozimo. :D
     
  15. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ne vrijedi cimanja, a tek ostaje da se vidi kakva će biti situacijama sa (meni) zanimljivim itx formatom.
     
  16. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ne moraju stići Intel ali barem ce ih natjerati da promijene trenutnu politiku, izbace novu generaciju sa 5% većim performansama i 20% većom cijenom.
     
  17. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    S tim da niko ne zna na čemu Intel "sjedi" u R&D odjelu.
     
  18. Sena

    Sena Veteran foruma


    Na vecini foruma, ovakvi uvrijedljivi postovi bi bili strogo kaznjeni ali tako je kako je, ne mogu mijenjati naciju, ja prestajem pisati na hwb, citac cu gluposti koje pojedinci pisu i smijati se.
     
  19. Haker

    Haker Veteran foruma

    Jadan ti kad te ovako vrijeđaju
     
  20. zoi

    zoi Veteran foruma

    Daj popustite malo momka, na svakoj drugoj temi nađete nešto za njega.