Apple vs Samsung

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Alibegovic, Aug 27, 2012.

  1. Reznor

    Reznor Overclocker

    Re: AW: Apple vs Samsung

    To je, čini se, jedina "prednost" u odnosu na druge proizvođače.

    Gesendet von meinem MT11i mit Tapatalk 2
     
  2. kvaju

    kvaju Komšija

    Kako kome :)
     
  3. Eldorado

    Eldorado Komšija

    pa naravno da mi je prednost kad imam vise novca od uredaja :D

    tako da ako je vama svejedno dati 500km za polovnjak i da vam spadne na 300 km za kratko vrijeme i onda doplacujute i dalje za neki uredaj bujrum :D
     
  4. XTRage

    XTRage Veteran foruma

  5. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    K800i :mrgreen:
     
  6. h2o

    h2o Aktivista


    Pa i sam Ive je mnogo puta izjavio da mu je Rams uzor. Tako da ta slika i nije neka novost.
     
  7. donjapa

    donjapa Overclocker

    Zar nije logicnije da za dati novac dobijes bolje performanse nego kako ces ga prodati? Polako se i to mijenja, postaje narodu jasno da je "ajfon" porazen u ovoj igri, a ostati ce ga koristiti samo oni koji sa ponosom kazu: "Ja imam Ajfon".
     
  8. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Da, porazen je, a prodaje se ko hljeb i dan danas. Prodje li neko od vas pored Apple stora u Becu npr? Nidje zive duse u radnji. :D
     
  9. donjapa

    donjapa Overclocker

    Niko nije spomenuo "porazen" u tom kontekstu koliko se prodaje, kazem po izgledu, performansama i dr. Evo iz mog licnog iskustva, u Svedskoj sam 30 dana i sto mogu primjetiti je da ispod 17g imaju iPhone da budu "cool" a ovi stariji i ozbiljniji svi koriste Samsung ili HTC. A Apple shopovi su pretezno puni, ja sam redovno u njima, odem malo na Mac-a, prosurfam, sretan usao sretan izasao.
     
  10. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Ne znam, ja sam po Evropi vidjao da svako ziv nosi ajfon, nebitno koliko godina imao. Mora da je Svedska iznimka, nisam bio gore. :)
     
  11. kvaju

    kvaju Komšija

    Znači ako nosim iphone onda sam cool, ne nosim ga jer ga koristim ili slično, nego samo zato jer je cool, i neozbiljan sam ako ga imam?
    I nosim ga samo zato jer ga svi imaju?
     
  12. Reznor

    Reznor Overclocker

    Re: AW: Apple vs Samsung

    Ja nemam ništa protiv da ti imaš ajfon. To je pravo pojedinca da izabere ono što želi. Međutim, neozbiljno je s tehničke strane isticati neki proizvod samo zato što njegovo ime više vrijedi na papiru nego ime drugog branda. To ostavimo pravnicima i ekonomistima koji se ne razumiju u tehniku. Za njih su bitni samo prodajni rezultati. Ja sam na novoj stvari izgubio u startu 1/3 njene vrijednosti čim sam je kupio. No, za 400 KM ću radije uzeti nov Ace nego polovan 3GS.

    Gesendet von meinem MT11i mit Tapatalk 2
     
  13. kvaju

    kvaju Komšija

    Pa normalno da ces uzeti sta ti vise odgovara, ali cinjenica jeste da Appleovi proizvodi drze cjenu, sad jel to opravdano ne, to je vec druga stvar.
    Isto tako Galaxy S (odlican telefon)koji sam kupio za 620km, za 2 mjeseca je nov bio 500, sad jeli to dobro ili ne? :)
    Nemoj me pogresno shvatit, ali nesto brzo mu je cjena spala, sad zasto, to valjda ti prodavaci znaju.

    Znaci ne govorim ovaj ili onaj uredjaj je bolji daleko od toga, neka svak bira sta njemu odgovara. I meni je draze da su pristupacniji svima, bit ce vise viber/whatsapp kontakta :)

    Dok recimo Galaxy S 2 jos drzi 'finu' cjenu, GNexus isto, HOX.
     
  14. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Ja ne znam sto su nekorisnicima Apple proizvoda korisnici Apple proizvoda trn u oku, pa ih se vrijedja, dodjeljuju pogrdni epiteti i sl. iPhone nije nista skuplji od S3, Note-a i slicnih telefona pa da ih se naziva snobovima, pederima, dok su korisnici S2 i S3 cvjecke. Pa i ovaj forum nije iznimka.
     
  15. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Pa jedan iPhone 4S kosta vise nego SGS III, a taj apple pored samsunga izgleda kao neka zajebancija od telefona u poredjenju sa hardwerom i moguscnostima samsunga. Ako uzmemou u obzir cijene iphone telefona, onda je stvarno neopravdano davati toliko svotu novca za nesto sto je tehnicki davno prevazidjeno od strane drugih proizvodjaca. Pa se na osnovu te cinjenice dolazi do zakljucka da kupci apple uredjaja kupuju iste cisto iz razloga da pokazu da im se moze. Od mase poslovnih ljudi i IT professionalaca koje poznajem, najmanji broj ih nosa iphone, vjerovatno zato sto smart ljudi prave smart izbor i kupuju prave smart telefone :D (nemam najmjeru nekoga vrijedjati)

    Ne znam uopste kako je nekome moguce ugodnije koristiti internet mogucnosti na tako malim ekranima? Nije valjda da su svim korisnicima apple uredjaja rucice ko u djeteta pa ne mogu da se "protezu" po cijelom ekranu ?
     
  16. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    I ocekivao sam odgovor u stilu pogledaj koliku ekrancinu, koliko jezgri cpu-a, koliko rama mozes dobiti za tu cijenu. Sta to moze S3, a ne moze 4S?
     
  17. kvaju

    kvaju Komšija


    Odličan zaključak :)

    Pa jeste, većinom imamo male ručice, pa nemožemo po velikim ekranima protezati prstima.
    Kidali smo prste samo da moremo komotno koristiti iphone :)
     
  18. X-Factor

    X-Factor Komšija

    To je pitanje sto puta prozvakano, komparacije tipa fice i ferrarija, s oba mozes ici od tacke A do tacke B... I moj lg od 100 KM trenutno moze slikati, moze na internet, snimati video itd. pa sad ja mogu pitati sta taj tvoj iphone moze da moj telefon nemoze? Idemo u raspravu kojoj nema kraja izgleda.
    Svako ima pravo na vlastiti izbor kad su njegove pare u pitanju, ali meni i koliko vidim vecini clanova foruma je nelogicno ici na iphone pored mase boljih telefona za menje ili isto para.

    Da sam "truho" od para vjerovatno bi pored nekog samsunga ili htc-a imao i iphone cisto onako kad se pojavim na nekim mjestima gdje se "jabucica" smatra kao statusni simbol :D
     
  19. dmr

    dmr Veteran foruma

    slazem se za 4s i s3, 4s mi i nema neke posebne razlike u odnosu na 4 osim naravno hardverske sto ce doci do izrazaja tek za 1-2 godine. S tim da ja nikada ne bih kupio tako skup telefon, tl. preko 400-500KM. Al ako bi mi neko reko hoces da ti poklonim s3 ili 4s uzeo bih s3 :D Dok ako bi mi neko ponudio s2 ili iphone 4 po istoj cijeni a ispod 500KM uvijek bih prije ip4 :D Samsung mi dodje ko korejsko auto nakrcano elektronikom a bez toliko kvaliteta i sarma.
     
  20. Reznor

    Reznor Overclocker