1. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Jadna ti majka kad se u julu krenu gadjati specifikacijama od po 200000000000 shadera :lol:
     
  2. Esh

    Esh HWB

    Svakako je naletio dosadan period. Ipak, mislim da se mozemo sloziti da sam ja bio prvi koji je iznio tezu da ce nove kartice donijeti bolje performanse u odnosu na prethodnu generaciju, da ce imati novo hladjenje, crveni PCB, biti proizvedene u naprednijem tehnoloskom procesu i imati donekle podrsku za DX11 :D
     
  3. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Sad to rastegni u 7-8 vijesti i nabaci na HWB pocetnu kao Exclusive, i osnujemo ti fan club na facebooku.

    Jos da dodam da ce high-end kartice sigurno trebati dodatno napajanje preko PCI-E konektora.
     
  4. Esh

    Esh HWB

    Zasto da tu stajemo kad mozemo dodati i da ce ubrzo nakon predstavljanja pocetnih verzija, partneri predstaviti i overclockirane verzije, a cijena ce prvih par sedmica biti 10 do 30 dolara visa nego sto je MSRP :D
     
  5. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    I ponovo nece raditi kod Vede :smt005
     
  6. Vedo

    Vedo Moderator

    ne, ne. Nece imati ni sansu da probaju da rade kod Vede :D
     
  7. dzan

    dzan Novi član

  8. artemis

    artemis Komšija

    Pa kupi tamo, niko ti ne brani. Barem je lako iz rvacke dovuci hardvera, moze se ganjat jos i povrat pdv-a. A nema smisla vise ni uporedivati nase cijene, sa ostalim.
     
  9. Esh

    Esh HWB

    IDC analiza bh. trzista za 2007:

    Sve ti se samo reklo.
     
  10. Esh

    Esh HWB

  11. k0ST

    k0ST Aktivista

  12. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Dva 6 pinska konektora na ovoj kartici fakat nema smisla, trosi ko 9800GTX u loadu, a u idle rezimu vise i od 4890, katastrofa.
    Lowend performanse i highend power consumption. :roll:
     
  13. Esh

    Esh HWB

    Valjda je jasno da se ne radi o novom chipu.
     
  14. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Pre release catalyst 9.7, novi CCC...
    Nekih ~115 MB, za sve OS u jednom, x86 i 64bit. Meni su rjesili par problema, poboljsanja ima itekako, konkretno CoJ 2, nesto sitno u ARMA II, Vantage 300 poena vise...
    http://forums.guru3d.com/showthread.php?t=299926
     
  15. Esh

    Esh HWB

    Mislim da ce naredne sedmice izaci i "final".
     
  16. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Evo da vidimo, kako stvari stoje sa 2D/3D profilima i regulacijom venta na HD4870 karticama.

    Suprotno ocekivanjima (2D 500/900MHz, i 1.263V Vgpu, ~80C idle i za 3D 750/900 i 1.263V Vgpu, ~90C load uz veliku buku), kod mene je to drasticno drugacije:
    2D: 200/500 taktovi, 1.1V Vgpu, vent na 900rpm, temp ~55C
    3D: 750/900 taktovi, 1.263V Vgpu, vent izmedju 1300 i 1600rpm, temp 80C

    Rijec je o referentnoj XFX HD4870 512MB i nista nisam dirao, tako je u biosu/driverima grafe. Ocito su u XFX-u sredili sve probleme: kartica je u idleu umjereno topla, nije bucna u loadu, a ne postoji ni treperenje slike zbog razlicitog takta memorije za 2D i 3D.

    Sad me zanima je li i kod drugih vendora tako, barem u slucaju "novijih" kartica?
     
  17. Esh

    Esh HWB

    Ne mogu potvrditi za kartice sa referentnim hladjenjem, ali sve kartice koje sam poslije testirao, a imale su custom hladjenje, su imale "pametnu power shemu" :)
     
  18. dmr

    dmr Veteran foruma

    saphire toxic nema smanjivanje voltaze u 2d. Doduse starija je kartica.
     
  19. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Aha, a i ne cudi me za custom kartice. :) Referentne HD4870 su najvise bile na losem glasu zbog vrlo visoke temperature (i potrosnje) u 2D modu, a eto ocito nije u problem u cooleru. Mada me ne bi cudilo da u nekom zgovnanom kucistu bez ventilacije i zakrcenim kablovima svaka referentna HD4870 postane glasna.
     
  20. Esh

    Esh HWB