1. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    napokon sam odlučio da 8600gt zamjenim sa
    GIGABYTE VGA 4670 512MB DDR3; GV-R467D3-512I; GPU: 750MHz, MEM Clock: 2000MHz 128bit, 320 Stream processors, HDMI: YES, Full HD Upscale Beyond 1080p, 1x DVI-I, D-SUB, Fansink. u imtecu je 150-ak KM. nadam se da nisam pogriješio u izboru.
     
  2. Esh

    Esh HWB

    Kad uzmes u obzir da za 180KM mozes naci polovnu HD4850...
     
  3. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    gdje, dao bih odmah te pare bez pogovora. inače budžet mi je nekih 180-190KM za novu gpu, pa sam otvoren za prijedloge ako ima šta bolje, polovno ili novo a karticu moram uzeti što prije jer sam bez nje trenutno.
    EDIT: vidim da postoji i 4670 ddr4 verzija, koliko se one kreću i imali ih na stanjima u imtecu i ovim ostalim jačim firmama. btw pretpostavljam da je ova gore gigabyte 4670 pci express 16 slot? kakvo je hlađenje na njoj, znam da ima ventilator al me interesuje koliko se grije kod blagog oc-a?
     
  4. Esh

    Esh HWB

    Pa bilo je ovdje na forumu par puta u tom cjenovnom rangu. Prati oglase, kad neko ponudi za 200, sigurno ce ti je dat 10-20KM jeftinije da je odmah proda.
     
  5. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    nažalost nema 4670hd nijedne verzije u imtecu, ni u centrali ni zenici ni travniku tako da sam naručio u jednoj drugoj radnji u travniku ali ati 4670hd 1gb 170KM. kakva je razlika u odnosu na 512mb model? negdje sam na netu vidio da model od 1gb ima čak manju propusnost i manji shader ili memory clock za 100mhz nisam siguran 100%. jaran mi je neki dan uzeo istu grafu u istoj radnji i zadovoljan je jedino ga je ovaj lik zavlačio u smislu da je morao čekati nekoliko dana više a meni je grafa neophodna jer moram prijatelju kopirati diplomski a nemam grafičke trenutno. e sad pošto znam da ovdje ima raje koja radi u genelecu imam i rezervnu opciju a to je da telefonom naručim grafičku kod njih pa me interesuje koliko se naplaćuje dostava i koliko se čeka i imaju li uopće ovih grafičkih na stanju?
     
  6. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Pa jel toliko tesko otvorit genelec.ba i vidjet sta ima na stanju?
     
  7. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    u pravu si nisam vidio odmah. stanje > 4, znači ima ovih od 512, ja skinuo pdf cjenovnik a tamo nema stanje.
     
  8. selvin

    selvin Moderator

     
  9. joyjoy

    joyjoy Aktivista

    danas zamjenio Club 3D HD 3850 sa Sapphire HD 4850 Vapor-x , buka buka (kad su igrice) pilana :((( 3850 je bila pcelica
     
  10. selvin

    selvin Moderator

    Jos si uzeo Vapor-X :D Podesi broj obrtaja venta da bude pcelica :D
     
  11. joyjoy

    joyjoy Aktivista

    u Catalystu ? a temperatura tada ?
     
  12. Esh

    Esh HWB

    Nadji balans izmedju temperature i broja obrtaja / buke.
     
  13. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Imao sam malo slobodnog vremena, sredih HD4870 sa ATT. U 2D je sad temp 44-45C, a load 80-85C, s tim sto ni u Furmarku vent ne probija 2000rpm. :D
    2D taktovi: 160/250
    3D taktovi: 815/1000

    Dobijem i koji frame vise u novom NFS-u. :mrgreen:
     
  14. Konjislav

    Konjislav Komšija

    Zar mogu tako niski klokovi bez problema? Cini mi se da je bilo nekih problema sa 4xxx serijom.
     
  15. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Nikakvih problema, mozda bi moglo i nize, ali nisam probao. Problema je bilo cim su razliciti taktovi memorije u 2D i 3D, ali kod mene ni u biosu nisu isti taktovi memorije, a ni ovdje, sve fercera besprijekorno preko 2D/3D switcha u ATT. :D

    Jos jednom, HD4870 sa stock coolerom na 800rpm idla na 45C.
     
  16. Zlatan

    Zlatan Komšija

    eh hvala druze za info
    ja imam dvije 3850 kartice , i to su mi najtise kartice ikada, jedino su mi karte sa pasivcima su bile tise od njih
     
  17. dmr

    dmr Veteran foruma

    Kod mene je u 4870 u 2d na 160/200, sa riva tunerom :D
     
  18. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Riva Tuner je shit, nema 2D/3D mod, pa moras rucno prebacivat.

    Kakve su ti temp u 2D?
     
  19. nFare

    nFare Komšija

    Mozes u rivi namjestit da porastom temperature na neku vrijednost dize klokove.
     
  20. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Nije to to. :D Mozes ti u Rivi dosta toga namjestit, ali je za atijevke ATT Tito.