AV Receiveri

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Nani, Jul 24, 2008.

  1. syss

    syss Veteran foruma

    bronce sam ja nedavno slušao, ali na marantzu... po meni su super sjeli, e sad ko kako voli.
     
  2. JVC

    JVC Overclocker

    Ja sam kod sebe koristio MA Bronze 2 na marantzu od kolege koj ih je prodavao pa sam bio kandidat za kupovinu, i mogu ti reci fantasticno su mi legli ali me malo sprijecio kokuzluk da ih udomim pored hrpe B&W koje vec imam.
    Nisam gledao koji je model heco ali su fantasticno dizajnirane samostojece su bile oko 600KM. a bookshelf oko 300KM. bio je jos i centar iz iste serije ali nisam 100% siguran jer sam ono u trku vidio cijene, maloprije sam gledao na netu i cini mi se da su iz Victa serije ovi tamni.

    http://www.heco-audio.de/index.php?id=heco_produkte
     
  3. gagi1

    gagi1 Novi član

    Definitivno uzimam Harman/Kardon avr 255.(savjeti pomogli!).Dvoumim se između Wharfedale 9 ili Monitor Audio br2 neznam koji daju topliji saund.
     
  4. Nani

    Nani Komšija

    Wharfedale 9 moras cut uzivo da bi vjerovao :)
     
  5. JVC

    JVC Overclocker

    Slican im je zvuk ono cisto britanski mozda su MA Br2 molo visa klasa ali nisam siguran jer wharfedele nisam slusao moslim na 9-ku samo sam slusao neke starije modele.
     
  6. bagi

    bagi Novi član

    Dobar izbor sto se tice 255-ice. Imao sam priliku da ga vidim i cujem u Beogradu dok sam kupovao svog Denona 1909. Vidio sam i ovoga Onkya 606 al poslije Nanijevog upozorenja da se grije previse, mada je bio best buy, procitao sam da se raja zali na nenormalno grijanje. A lik iz ove radnje mi rece da je su mu dosada 2 bila vracena, pregrijali se i rika.
     
  7. Nani

    Nani Komšija

    Raja ima obicaj staviti ostale linijske komponente na povrsinu onkya, zagusujuci mu odvod toplog zraka i zato im krepa uredjaj.
     
  8. JVC

    JVC Overclocker

    Bogam Nani imao sam ga prilike slusati ne na nekoj velikoj snazi i na vrhu police znaci cist gornji dio od pola metra, ali grija se ko sam vrag nesto ga ja nebih u kucu nema sanse, ja svoj kada lozim sa dva filma i dosta velikom snagom nikada nije prevruc.
     
  9. Nani

    Nani Komšija

    Zamisli jos kada ga zacepe odozgo sa nekim DVD playerom, krkljanac :D
     
  10. JVC

    JVC Overclocker

    Svaki kad se zatvore otvori za hladenje se grije a jos pogotovo model koji inace ima problema, ja sam vidao kod ljdi pojacalo ili reciver a ono zena da malo ukrasi stavi kakvo heklanje na njega i on jadnik samo sto se nezapali :D ja bi svoju objesio da mi sta takvo uradi. :evil:
     
  11. syss

    syss Veteran foruma

    iskreno mene je najviše iznenadio onaj visokotonac kod ma... mislio sam da će špricat i odlazit u extreme, ali je stvarno bio umjeren i odlične visoke davao.

    žao mi je što je komp bio izvor i setup je tek bio postavljen, pa nije bilo nekog ozbiljnijeg slušanja... sve to na stranu, globalno mi se jako svidio zvuk.
     
  12. JVC

    JVC Overclocker

    Kod mene je na B&W bio takav visokotonac koji je malo ostro svirao dok ga nisam malo sredio, posto sam motao zvucnike neko vrijeme ustelio sam se sa rastavljanjem zvucnika pa sam ovaj malo sredio, dodao filc na magnet ispod kalote i malo ferifluida na zavojnicu tako da sam dosta smirio zvuk.
    MA bronze sam slusao na svom marantz reciveru i jako mi se svidio ali nisam bio sa lovom u tom momentu a i nisam mogao doci do ostalih zvucnika za HT pa sam odustao.
     
  13. gagi1

    gagi1 Novi član

    Pozdrav svima.Moram se pohvaliti da sam kupio Harman Kardon avr 255 sa Infinity beta HCS komplet 5.1 zvučnicima.Naprosto sam oduševljen! Sve radi besprijekorno. Imam namjeru kupiti još dva prednja Monitor audio BR2 za 7.1 pa imam pitanje.Infinity je na 8 ohma,a MA br2 6 ohma.Može li biti kakvih problema ili da tražim neke zvučnike na 8 ohma.Zahvaljujem.
     
  14. JVC

    JVC Overclocker

    Neces imati problema, eventualno ces morati malo podesiti nivo zvuka u meniju da ta dva MA nebi bila glasnija od ostalih mada ces tesko cuti 7.1 barem sam ja vidio malo filmova u tom formatu jer je na dvd-u max 6.q i to DD-EX i DTS-ES na br diskovima ima 7.1 ali i tu je dosta rijetko.
     
  15. ensark2

    ensark2 Novi član

    Imam namjeru da kupujem AV receiver. Spreman sam se izloziti nekih 1000-1200KM. Citao sam ovaj topic citav. Moram vas pohvaliti na uvodu.

    AV Recevier bi koristio vecinom za gledanje filmova (sa HTPC i sa DVD player-a) vise nego slusanje muzike.
    Zvucnike sam mislio kupiti WHARFEDALE Diamond 9.HCP (ima ih u Ronies oko 5000kn http://www.ronis.hr/?wharfedale/498/). Nemojte me pitati sto ove
    ali imao sam priliku slusati Wharfedale i odlucio sam da to moram nekad kupiti.

    Ideja je da u jednu sobu stavim Samsung LCD LE40A656 kojeg vec imam sa AV Receiver-om i zvucnicima. U planu je i HTPC. Znaci na ovaj receiver bi prikljucio DVD player, HTPC i nekad u buducnosti BR player.

    Molio bih vas za neki savjet sta da kupim. Imam priliku da kupim u BG i HR i mozda mozda Njemacka. Predpostavljam da u HR se kupuje u Ronis, a u BG player.co.yu

    Unaprijed Hvala
     
  16. Nani

    Nani Komšija

    Ako si citao moje postove, svjestan si da je ta cifra u svijetu av receivera tek dovoljna za kupovinu pocetka ponude, medjutim od svih proizvodjaca do sad je Onkyo davao najvise za prihvatljivu cijenu, tako da sam preporucivao za te novce onkyo 606. http://www.ronis.hr/?onkyo/446/receiver ... R606Silver

    Imas i crnu verziju, ostavio sma ti link za sivi model zbog boje zvucnika, cijena im je identicna.

    U medjuvremenu kralj zvuka za film, Denon, je izbacio 1909 model za 2009 godinu. Koji kosta 25km vise od onkyo 606.
    http://www.ronis.hr/?denon/391/receiver ... /AVR-1909s
    http://www.ronis.hr/?denon/391/receiver ... /AVR-1909b

    Dakle jedina prednost Onkyo je sto ima jedan vise HDMI ulaz u odnosu na Denon, 4 na prema 3 i laksi inicijalni setup. Nazivno je jaci, sto ne znaci puno, o jacini zvuka na av receiverima ces imati priliko uskoro da citas u tekstu koji ide oko av receivera.
    Kvalitet zvuka, izgled, zagrijavanje-sto je jako bitno je na strani Denona, tako da ti je moj savjet uopste da dalje ne trazis jer neces naci nista ni priblizno bolje od Denona 1909 za tu cijenu. Pola godine sam sebi trazio av receiver ako ti to nesto znaci i uzeo sam 2809 model zbog 4-tog HDMI-a i Burr-Brown konvertera koji tebi na tim zvucnicima ne bi pravili razliku u kvalitetu zvuka.
     
  17. rades7

    rades7 Novi član

    Sta mislite isplati li se uzeti Sony STR-DG520 za oko 330,00 KM?
    Planiram u buducnosti spojiti HTPC, zvucnike i TV. Namjena prvenstveno slusanje muzike, tek na drugom mjestu video.
    Vidio sam komentar za ovaj receiver ranije na forumu, osnovne stvari oko njega sam procitao, ali me interesuje ono sto ne pise na sony stranicama :) Dakle, ako ima nekih negativnih strana po pitanju kvaliteta zvuka ili ostalo, a da neko zna, molio bih da napise.
     
  18. JVC

    JVC Overclocker

    Slusao sam taj reciver kod komsije spojen na Magnat zvucnike, i radio je skroz korektno osim mozda malo prenaglasenih visokih ali to je boljka zvucnika a ne recivera mada je podnosljivo.
    Za HT je vise nego korektan i ako te nepale ove sve nove tehnicke skalamerije netreba ti nista bolje pogotovo za tu cijenu.
     
  19. rades7

    rades7 Novi član

    Smijem li upitati (iako je tema AV receiveri) koja bi bila preporuka za zvucnike? Na umu imam samo slusanje muzike, dakle nesto u rangu ispod 500,00 KM?
     
  20. ensark2

    ensark2 Novi član

    Hvala Nani na brzom odgovoru. Mozda se ipak odlucim pa povecam ovaj iznos na 1600KM. Burr brown DAC cemu sluzi probao sam na netu spominju nesto oko DVD audio pa analogni signal itd ako mozes ukratko reci? Sto nema veze sa ovim zvucnicima bili trebao neke druge uzeti? Ako bih uzeo AV Recevier 7.1 nekad bi nadogradio ove zvucnike pa da imam 7.1.

    Sta mislis o ovim zvucnicima isplati li se ili da uzimam nesto drugo? Meni se Wharfedale svidio doduse bila je to 8-ca sto sam cuo.

    Pozdrav